• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 06:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

въпрос

Започната от danodanev, 14.09.2016 15:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danodanev

здравейте искам да попитам този прожектор става ли за 30литров аквариум или трябват два такива http://www.krushki.com/index.php?main_page=product_info&cPath=53&products_id=246&zenid=deh6bug3bau0m6jtkc611oks42

pl86

Дай малко повече инфо иначе едва ли ще получиш свестен отговор.

Ще гледаш ли растения? Какви? Размер на аквариума? Колко високо над водата ще го монтираш (имаш ли възможност да го местиш нагоре надолу или си ограничен от капаци/шкаф)  ... такива неща  *dontknow*
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

danodanev

аквариума е 30 литра мисля си да е на 15 сантиметра от водата прожектора ще гледам куба за килим и други още не съм ги избрал

Virosss

Аз между другото съм в същата дилема. Отново с 30 л. аквариум и с същите изисквания за гледане на куба, но от това което гледах 20W няма да са ми достатъчни. Кубата на няколко места гледах, че иска 1W/л.

danodanev

аз четох че са важни и лумените ама нямам никаква идея колко трябва да са и тем подобни затова питам

Virosss

Всеки казва различни неща и май е въпрос на експерименти и да следиш как се държат растенията. Лошото е, че осветлението може да излезе доста солено, докато нацелиш правилните параметри.

Иначе от моето проучване стигнах до следното заключение за гледане на полянкови растения:
1W/l и 40lm >

Основният източник е:
http://tropica.com/en/guide/make-your-aquarium-a-success/light/

Penta

Цитат на: Virosss - 14.09.2016 18:07
Иначе от моето проучване стигнах до следното заключение за гледане на полянкови растения:
1W/l и 40lm >


Т.е трябва ти 30W няма значение дали от крушка с нажежаема жичка, лум. Т8 или Т5, Металхалоген , LED или нагревател с лампичка ?
Дори само за LED е неправилно да се каже колко вата, понеже различните диоди имат различно излъчване при еднаква мощност.
Приблизително осветлението с LED трябва да бъде с мощност 2.4 пъти по-малка от лампи Т5. Осветление с лампи Т8 трябва да е 1.5 по-голяма мощност от Т5.

asito

Купих си за дневната диодни крушки, 10 вата са, 800лумена.Ако и този прожекторр е  800 лумена, няма да е достатъчен за хемиантос куба. Поне два май ще трябват.

danodanev

не пише колко лумена е прожектора ама предполагам че е към 1000 лумена би трябвало да стане някой ако има предложение за да публикува линк ако може

Penta

Обикновено китайските лампи/прожектори вадят около 70до 90 лумена за ват. 30 ватов прожектор трябва да е около 2400lm.

danodanev

демек е перфектен за 30 литров аквариум

petko

Може и силен да ти дойде.
Мисля,че 20W ще е достатъчен.

danodanev

ок благодаря

Публикациите са слети: 14.09.2016 21:37

този мисля че ще е перфектен http://www.krushki.com/index.php?main_page=product_info&cPath=53&products_id=237

Virosss

@Penta, просто казвам какво съм прочел. Колко е вярно няма как да кажа със сигурност, просто защото нямам опита който имаш ти. :)

Както писах по-рано, аз също съм пред същата дилема.

danodanev

и друг въпрос имам ще му удължа кабела обаче на всякеду кабелите сас със две жички а този е със три и не мога да сложа ключ за изключване и включване

a__andreew

Хи, можеш да му сложиш ключ. Почти съм сигурен, че заземителния проводник не е вързан. Поне на двата прожектора са така и токовия драйвър вътре е капсолован и влизат в него само фаза и нула.

Penta

Ами по принцип заземителния проводник трябва да е закрепен за корпуса на прожектора.
Ако се спазват всички правила на електротехниката, ключа прекъсва само единия проводник (за предпочитане фазата ако не е на щепсел който може да се завърти) а нулата и заземлението само преминават през корпуса на прекъсвача. Но какъвто и модел да е прекъсвача, земята не се прекъсва вътре в него.

a__andreew

Хи, имах възможност да разглобя два прожектора и на двата никъде не е вързан заземителния проводник. Самия драйвър е капсолован и излизат фаза и нула. Може да е само на тези мойте да е така.

Similar topics (5)

40030

Публикации: 13
Прегледи: 6804

38372

Публикации: 33
Прегледи: 18694

52586

Започната от baceto


Публикации: 1
Прегледи: 1792

37024

Започната от fizika01


Публикации: 4
Прегледи: 3644

50190

Публикации: 4
Прегледи: 2955