• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:26

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ЛЕД Лампи

Започната от Qnew, 07.04.2015 19:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Qnew

Скоро капакът на аквариума ще е готов и ходих да гледам осветителни тела преди малко.Гледах имаше някакви светлодиодни тела по 7W 850лумена от по 57см дължина.Продавачката започна да ми обяснява как тези 7W били тези които лампата черпи от тока , а средно изчисли че отдавала около 40W светлина.Въпроса ми е , възможно ли е или нещо се опитва да ме баламоса? Мерси за отговора предварително.
Изглеждаха като тази , но 57.5см тук ги има само по 60см
http://www.led-light.bg/new/index.php?option=com_content&view=article&id=319:t5-fluorescent-light&catid=20
The Lagacy!

Penta

Цитат на: Qnew - 07.04.2015 19:40
Гледах имаше някакви светлодиодни тела по 7W 850лумена от по 57см дължина.Продавачката започна да ми обяснява как тези 7W били тези които лампата черпи от тока , а средно изчисли че отдавала около 40W светлина

То е много просто за сравнение - Т5, 39W луминисцентна лампа има интензитет около 3000lm.
T5 840 13W е съответно 970lm.
Светлината от LED е по-насочена, но пак е доста далеч от 40W.

Qnew

Следователно това което момичето ми предлага не ми върши работа, ясно.Не знам защо но при тях нямаше тези тела които на мен ми трябват за 55см луминисцентни пури.Мога да си направя само някакво самоделно.
The Lagacy!

niky

И като си направиш какво - ще гледаш да е мощно или ще гледаш да свети?!
Не знам за колко литра аквариум ти трябва, но се гледат лумените, не ватовете. Слабо осветление - 20 лм на литър, силно над 50 лм на литър. Естествено точни стойности не могат да се дадат, това са приблизителни.
Така че не виждам защо да не стане лампата 7 вата, въпросът е за колко литра и колко лампи.

Qnew

Чисто около 80 литра вода , тея 7 вата не ми вдъхват много надежда , ако ще вземам от тях ще взема поне 2.
The Lagacy!

niky

С 2 лампи ще имаш 1600 лумена, което е 20 лм на литър. Става за мъхове, криптокотини, болбитис, анубиас и подобни несветлолюбиви растения.

Qnew

Не важи , трябва ми нещо поне двойно което ще ми върши работа.Продължавам да го мъдря за напред.Мерси много niky !

Публикациите са слети: 07.04.2015 23:45

Добре защо по дяволите не мога да намеря шина за Т5 24w 55см лампи..?
The Lagacy!

discusfen

Намираш шина за т5 с 24 вата захранване.Скъсяваш я от едната стана до 55 см и си готов.

Penta


Lightning_boy

Колегите по-горе са ти обяснили, че светлинния поток е от значение. По-точно - колко светлина достига до растенията ти. Мощността в случая, може да я съобразиш от гледна точка на енергийна ефективност или по-просто икономия на електроенергия. Другото, което е характерно за LED осветлението е, че при правилна експлоатация е в пъти по издръжливо, от което и да е друго осветително тяло. Вярно сравнително по-скъпи са, но пък в крайна сметка ти си решаваш, въпрос на компромис. ;)
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Qnew

Както и да е , мерси много за препоръките колеги.Днес го нагодих някак си.
The Lagacy!

Penta

Цитат на: Qnew - 08.04.2015 20:22
Днес го нагодих някак си.

Това което иска да прочети всеки търсещ информация в този форум, че може да се направи "някак си" .

Similar topics (1)