• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 01:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Автоматизирана система

Започната от tishovsx, 04.02.2006 13:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tishovsx

Здрасти пичовете :wink:
 Много съм радостен и щастлив, със съдействието на уважавания от мен 77 се сдобих с ел. клапан за моята СО2 система, за което искренно му благодаря :)  :bravo

Автоматично се включват, осветлението, ел.клапана и реактора, няма врътки, следене и най-важното "страх", че ще изморя рибоците, ако забравя да изключа СО2 pop

На всеки желая такава система, заслужава си труда :drunk
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

77

Цитат на: "tishovsx"Здрасти пичовете :wink:
  със съдействието на уважавания от мен 77
:bow1
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Ilianidis

Я дайте интифа и снимки,че и моята система има нужда от такова чудо:)Имам представа горе долу какво е,ама допълнително инфо не отказвам:)

Nemo

Айде със здраве да си е ползваш . ЧЕСТИТО  :P
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

6aro

Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

miTko

Цитат на: "tishovsx"Здрасти пичовете :wink:
 Много съм радостен и щастлив, със съдействието на уважавания от мен 77 се сдобих с ел. клапан за моята СО2 система, за което искренно му благодаря :)  :bravo

Автоматично се включват, осветлението, ел.клапана и реактора, няма врътки, следене и най-важното "страх", че ще изморя рибоците, ако забравя да изключа СО2 pop

На всеки желая такава система, заслужава си труда :drunk
Честито.Сега сложи един и на ракията!Сигурно съм закъснял, като гледам часа, вече си се почерпил... :?
Разни мои АКВАРИУМИ 

Daniel

Чстито със здраве да го ползваш и най хубавите растения да ни покажеш :)

tishovsx

Е в друга тема ги показвам :oops:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Stas

С този реактор не ти трябваше, но ... честито!

Ilianidis

Да не би реактора да може да спира потока?И релето само трябва да спре реактора?

tishovsx

Ел. клапана спира, подаването на СО2, при спиране на тока, не е толкова задължителен, но ако има проблем със филтрите и аерацията изчезне, това ще доведе до пренасищане на газ и некой рибоци ще идат на небето.  :P При мен, не може да стане, защото на релето за време съм включил реактора на "жабетата", лампите и ел.клапана който пуска СО2 от бутилчицата. (Та това е в общи линий, може и да не се спира нощно време СО2, това ще доведе до спад на PH, с около 0.4 единици, при добро аериране нема страшно, даже Амано през ноща пускал и кислород, за да може да дишат растенията)...Аманови работи :wink:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Stas

При мен без ел.магн.кл. системата работи много просто:
1. Реактора се включва с лампите и гасне с тях.
2. Като загасне реактора СО2 се подава, но не се разтваря, а излиза на повърхността като мехури.
3. При спирането на реактора, респ. лампите, се включва аерация за през нощта. (Почти като при Амано :wink: )

А pH-то ми е постоянно 6.8. Не се променя.

Притеснява ме, е на доста хора им се разваля първо ел.магн.клапан...

Ilianidis

Това за кислорода нощем е необходимо,защото остава разтворен цо2,неизконсумиран от растенията,а ако има и риби,то той се натрупва още повече.

Nemo

Цитат на: "Ilianidis"Това за кислорода нощем е необходимо,защото остава разтворен цо2,неизконсумиран от растенията,а ако има и риби,то той се натрупва още повече.

Не ли защото през ноща растенията консумират кислород и затова пуска кислород  :?  А не защото остава неразтворен СО2  :roll:
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

6aro

Цитат на: "Nemo"
Цитат на: "Ilianidis"Това за кислорода нощем е необходимо,защото остава разтворен цо2,неизконсумиран от растенията,а ако има и риби,то той се натрупва още повече.

Не ли защото през ноща растенията консумират кислород и затова пуска кислород  :?  А не защото остава неразтворен СО2  :roll:

И двете! Ако във водата има прекалено СО2 то тогава рибите може да умрат от загуба на кислорот.
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

Similar topics (5)

28390

Публикации: 10
Прегледи: 4464

55535

Публикации: 2
Прегледи: 2504

24212

Публикации: 6
Прегледи: 4295

44517

Публикации: 1
Прегледи: 1443

51104

Публикации: 0
Прегледи: 1475