• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Здравейте на всички

Започната от M_I_T_A_K_A, 26.04.2008 03:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

M_I_T_A_K_A

26.04.2008 03:26 Last Edit: 26.04.2008 03:29 by M_I_T_A_K_A
Здравейте! Казвам се Димитър на 24 години от Русе. От доста време, съм регистриран тук, но досега само четох. Преди доста време (става дума за ученическите ми години), имах доста аквариуми из нас (по точно 16), но за съжаление, поради няколко причини, се наложи, малко по-малко да спра да се занимавам с тях. От доста време си ме дърпа отново към акваристиката и вече пълния аквариум е налице... от няколки дни 200 литровия ми аквариум е отново пълен и изчаквам водата да стане годна за новите си обитатели. Размерите му са 100/50/40-д/в/ш. Филтъра е вътрешен - Aqua EL 750 л/ч. Грунда е речни камъчета с дебелина 3-4 см. Засега, единствения ми проблем, са растенията.... нямам нито едно, а по магазините из Русе, всичко, което се продава не изглежда много добре, а и всички познати, които гледаха рибки, са се отказали от това невероятно хоби и може да се каже, че съм в задънена улица  :-(. Търсенето продължава но... Надявам се, че ще мога да разчитам на Вас за съвети и помощ при евентуални проблеми.

Поздрави!
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

Odisei

Здравей, ще може ли снимки на аквариумчето, и ти сам ли си лепи аквариума. *THUMBS UP*

kapacitet

Здравей,


ЦитатЗасега, единствения ми проблем, са растенията.... нямам нито едно, а по магазините из Русе, всичко, което се продава не изглежда много добре,

Може да ти се стори глупаво, но аз си вземам само лошо изглеждащи растения, защото ми става мъчно, когато им гледам състоянието в магазина, а и знам, че друг няма да ги купи и ще бъдат изхвърлени. Много им се радвам, когато се стабилизират и започнат да пускат нови листенца. Н  е мога съвсем точно да опиша чувството, но така аквариума се превръща в нещо повече от окрашение за мен.   :-)

Лора

kapacitet колега май имаше в предвид,че се продават с еленови рога,дори и брада съм срещала.Аз също съм много отчаяна от избора в Русе,добре че e Big_Gonzo...
Друго,освен с рога и брада,ги продават и с онези малки охлювчета и то на безбожна цена...
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

kapacitet

Грешно съм разбрал, извинявам се за спама  :-(   То не само си плащаш, а и водорасли ти продават. Гадна история  *dontknow*

M_I_T_A_K_A

26.04.2008 12:52 #5 Last Edit: 26.04.2008 12:56 by M_I_T_A_K_A
Цитат на: kapacitet - 26.04.2008 12:17
То не само си плащаш, а и водорасли ти продават. Гадна история

Така е и като прибавиш и плачевното състояние и на самото растение, колкото и да ми се иска да му помогна да се съвземе, някак си малко или много се разубеждавам... Дано скоро някой да се усети и да донесе и в магазина си нещо, което да ми хване окото, защото май това са ми вариянтите за намиране на растения.


Odisei, този, не съм си го лепил аз... така и не се реших да лепя по-голям аквариум от 80 литра. Ще се постарая, да му направя някоя друга снимчица.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

M_I_T_A_K_A

Искам, да благодаря на трима съфорумци. Това са: vesko_aa, zambo и _777_. Благодарение на тях в аквариума ми вече има зеленинка. Много Ви благодаря пичове. Дано, има повече като вас  *thanks  *DRINK* . Когато растенията се поусазнаят и дръпнат малко, ще ви покажа как е станало.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

vampireevil

Здравей M_I_T_A_K_A разбирам , че не си аматьор и очакваме снимките!

Similar topics (5)

20517

Публикации: 10
Прегледи: 6301

7113

Публикации: 3
Прегледи: 2238

2103

Започната от Direktora


Публикации: 10
Прегледи: 4490

41429

Започната от SS_Division


Публикации: 0
Прегледи: 1213

29231

Започната от atakta


Публикации: 4
Прегледи: 3405