• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 08:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

За орандите

Започната от kolib4iata, 26.04.2017 18:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kolib4iata

Здравейте.От скоро имам стартиран аквариум, имал съм и преди  но не разбирам много (та даже и нищо не разбирам).В магазина когато ходих да си купя златни риби продавачката ми каза, че орандите много умирали.Като пример мога да дам 5 от 10 умирали.Кажете това така ли е, че сега имам две оранжави български но някак си залитам по оранда червена шапка.

Lightning_boy

Цитат на: kolib4iata - 26.04.2017 18:50
Здравейте.От скоро имам стартиран аквариум, имал съм и преди  но не разбирам много (та даже и нищо не разбирам).В магазина когато ходих да си купя златни риби продавачката ми каза, че орандите много умирали.Като пример мога да дам 5 от 10 умирали.Кажете това така ли е, че сега имам две оранжави български но някак си залитам по оранда червена шапка.

Не е вярно. В много от магазините полагат малко или никакви грижи за рибите и затова измират. Да не споменавам и в какви аквариуми тъпчат сериозни количества от определен вид риби.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

kolib4iata

Рибите спят ли ?  :-[

Питам защото вечер стоя до много късно, а лампата в стаята ми свети и рибата е подвижна.Когато лягам вече е светло и не знам дали рибата има време да си почине.Това би ли било проблем?

raiko

Ако целта ти е рибите да са живи и да плуват в аквариума - не е проблем. Обаче ако искаш да се чувстват комфортно и евентуално някога да имаш поколение от тях - проблем е!  Светлинният режим оказва влияние както на поведението, така и на окраската на някои риби. Желателно е максимално да наподобява условията в естествената им среда.