• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 15:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

За и против кастрирането на домашните любимци

Започната от kosturska, 04.12.2011 22:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

изгубеният рай

Цитат на: kosturska - 07.12.2011 12:23
И трябва заради единици да се оставят всички останали да си правят каквото искат? Предполагам една кастрация е по-болезнена от това да те изядат ларви на мухи отвътре? Защото това се случи на едни кученца, които се опитахме да спасим.

Направо е меко казано детинско да мислите че кастрирайки ...... брой животни няма да има бездомни кучета и котки, или че поне ще намалее броят им.Докато има безотговорни индивиди ще го има и проблема...усилията ви не са в правилната посока
END!!!

77

Цитат на: kosturska - 06.12.2011 20:51

Досега и от темата, и от личните си разговори с познати съм открила 2 основни причини животните да не се кастрират - хората мислят, че това е много скъпо или от хуманност - понякога мъжка солидарност или нещо подобно. Пред втория вид хора се мотивирам с възможно най-малкия плюс на кастрацията - питам ги колко време биха издържали те "на сухо" - дали ще е година или може би малко повече.
колежке,кучетата не са хора че да задаваш такива въпроси.
кучетата са най близко до поведението на вълците (99% от гените са им еднакви),прочети малко и виж колко време карат на "сухо" .
единсвено алфа вълка е изключение,е на другите какво им става?
ти куче имала ли си?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

kosturska

Цитат на: 77 - 07.12.2011 12:33
колежке,кучетата не са хора че да задаваш такива въпроси.
кучетата са най близко до поведението на вълците (99% от гените са им еднакви),прочети малко и виж колко време карат на "сухо" .
единсвено алфа вълка е изключение,е на другите какво им става?
ти куче имала ли си?
Колега, доста кучета съм имала досега, въпреки че не съм на много години. Това го дадох като пример, но съм споменала че това е най-незначителната част от кастрацията. Животните не са като нас, при тях инстинктите са много по-силни от всичко останало. Затова на хора, които са "солидарни" към животните, че няма да се чувстват както преди, казвам това. Защото явно другите аргументи няма как да стигнат до дълбините на сивото вещество. Просто ги карам да си представят, че всеки път щом жена мине на разстояние от тях, желанието им става по-силно от всичко. На тези хора това им стига. На хората, на които наистина им пука за животните, възможността да ги предпазят от болести е най-важна. За трети говори си, не им пречиш. Нека човек, който е против кастрацията се свърже с ARS и да поиска да се включи в гледането на някои изхвърлени животинки, да се нагледа няколко години на какво ли не и тогава да ми говори. Да, има съвестни хора, които никога няма да си изпуснат животното и да изхвърлят бебетата после. Но колко често виждате човек да сплаши, удари куче или пък животинка, ранена от злобата на хората. За съжаление имам познати, които се хвалят с обесването на кучета с главата надолу, докато не им изтече кръвта през очите. Или с това, че бабите им давят малки котета. И с какво ли още не. За съжаление тези хора са ОГРОМНА част от българите. Затова и бездомните кучета са толкова - не защото се плодят на улицата, а защото повечето от тях са пуснати домашни животни.
Ако някога дойде ден, в който не сме заедно, трябва да знаеш някои неща... Ти си по-смел, отколкото вярваш, по-силен, отколкото изглеждаш и по-умен, отколкото си мислиш. Но най-важното нещо е, че независимо дали сме разделени, аз винаги ще бъда там за теб и винаги ще те обичам!
Мечо Пух

77

не знам на колко години си...но едно куче живее средно между 10-14 години.щом си имала много,не може да си на малко години.
с една такава агитация какво ще направите...ще накарате една част от съвестните стопани на кучета да си кастрират животните, но не и несъвестните хора.и какво ще постигнете?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Similar topics (5)

3653

Публикации: 63
Прегледи: 18041

25812

Публикации: 20
Прегледи: 10034

14361

Публикации: 29
Прегледи: 10272

44974

Публикации: 16
Прегледи: 7343