• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 22:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

край с акваристиката!(засега)

Започната от xbox, 26.09.2006 20:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

xbox

Стъклото се спука и 2та пъти по един и сещи начин(2 различни аквариума) от средата на стуклото от горе до левия му долен ъгъл на задното стъкло(поне е откам терасата иначе ..)

Аидя чао че закаснявам за училище :(

niky

Аидя чао че закаснявам за училище

Превод: Хайде чао, че закъснявам за училище. :D

Живко

Твърде е възможно пукането да става и от дениеелация. Като описва мястото човека ми се струва, че аквариума не е бил нивелиран. В този ред на мисли е добре да има подложка от камък, която ще може да се нивелира.
При този размер на аквариума е добре да има спънки, щото както се вижда аквариума е на ръба.
Аз имам 100/50/40 (h=50), само с надлъжни спънки и държи над 15 години. Имам и 70/50/40 и той е на същата възраст, но е без спънки. Не го пълня до горе, че ме е шубе.
Никой не се е родил научен.

Ilianidis

ЦитатИмам и 70/50/40 и той е на същата възраст, но е без спънки. Не го пълня до горе, че ме е шубе.
Спомням си при моя преди да го напълня,хванах предното и задното с ръце и ги напънах навън да видя какво изместване издържа,ако ще се чупи да е като празен.Оказа се,че пълен догоре не можа да достигне степента на която аз се бях осмелил да понапъна,все пак има еластична зона,след която вече следва рискова чуплива.И заключих,че издуването никога няма да ми създава проблеми и така се и оказа.Шкембето беше само 1/3 от възможния аванс.
  Аз също мисля че пукането му идва от основата.

xbox

Цитат на: "niky"Аидя чао че закаснявам за училище

Превод: Хайде чао, че закъснявам за училище. :D

Е има тук, таме некоя грешка ама верно си бях закъснел бая

А иначе всичко беше нивелирано ама нали знаете онези метални ръбове дето се слагат когато стената е крива и после се запълват в моя случай с гипс, та те бяха идеално нивелирани ама се пак тва си е гипс, пък и между тях е запълвано с мистрията и колкото и да е малко криво (достатъчно) та мисля да си сложа камъка под аквариума,като ще го права да е как требе, а не утре пак да избие.

А какво ще рече ''спънки'', тези който знаят за какво става на въпрос, сигурно ще ми се смеят ама аз не зачатвам.

6aro

Първо: Съжалявам за аквариума ти! :(
Второ: Браво за решението си да направиш нов. 8) и
Трето: Спънките (още им викат ребра) се правят от стъкло. Една или две се слагат на равно растояние на вътрешната страна на дъното на аквариума като размере на ширината им мисля, че ти е достатъчно 1 см, а дължината, така че да се захванат със силикон за предното и задното стъкло, а и се лепят и за самото дъно. Ако греша нека ме поправят. :wink:

Едит: http://www.aquamakerbg.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=222 това е една тема където може да видиш как се прави аквариум. Има обяснение за спънките
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

xbox

Мерси много за полезната информация, ще слагам и на моя "спънки" утре
ще го нося да ми слагат новото стъкло и другите работи.

Абе направо ще стане като нов.

Similar topics (3)

1704

Публикации: 26
Прегледи: 11918

7787

Публикации: 0
Прегледи: 2311

2845

Започната от tishovsx


Публикации: 28
Прегледи: 12517