• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Трябва ми майстор разбиращ от електроника и ПИК процесори

Започната от Raziel, 28.09.2006 18:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raziel

Здравейте
Познавате ли някой добър майстор на обша електроника и ПИК процесори.
Изгоря ми електроният блок на   скоростната кутия защото се понамокри:(.
Не мога да го намеря никъде  освен в Юнитрейд а там ми искат 4000лв.
И търся накой които да разбира за да  диагностицира платката защото имам чустовото че процесора е здрав а изгоряло нещо по филтрацията на напрежението на входа на   схемата.
Всякакви коментари ще ми бъдат полезни....
А ако  имате познат който да държи автоморга или  магазин за 2а ръка  електроника за автомобила  моля питайте го за  ел блок за пасат с  кат номер VW/Audi:

8DO 927 156BK
ZF 0501 210 872

Bosch :
0 260 002 449 GS8.33

Благодаяря предварително....
In Pursuit of Perfection

dido

Сигурен ли си, че е пик ЦПУ-то на платката. И що на скоростната кутия? Тва автоматик някакъв ли е?

Ilianidis

Съчувствам ти,но ето една проста истина,колко по-малко електроника,по-евтино.Едно време си оправях горе-долу москвича,ся с тия бордови гадна работа,направо кожудерстват:(

Stas

Е да, но сега да ти е кеф да караш.
С Москвича си е било като фитнес... в сауна... и симулатор на земетресение - едновременно! :)

dido

Е да, сега ти прави електронен ректален масаж tooth

Raziel

Цитат на: "dido"Сигурен ли си, че е пик ЦПУ-то на платката. И що на скоростната кутия? Тва автоматик някакъв ли е?

Оказа се че ЦПУ е 286.  :(

Иначе да автоматик е
За съжаление двигателя ми не е от най разпространените в БГ.
намерих за вси4ки други видове пасати електроника за скоростна кутия само за моя не мога:(
In Pursuit of Perfection

dido

Начи нещата са значително опростени. Сваляш ПРОМ-а със софта, проверяваш го на четец дали е ОК, ако е ОК всичко друго се оправя без грижи.

dido

Шанса за благоприятен изход е доста голям де.

А, забравих - имам малки съмнения, че тва може да не е и 286-ца, поне в стандартно АТ изпълнение. Ако не е така има проблем...

tishovsx

Снимай тая 286, и покажи, аз имам около 7-8 286 в различни корпуси !
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Raziel

Процесора е 08 х26 на Сиеменс
Да има Епром и аз така си мислех да  сваля Епрома само дето няма къде да го закача за да го проверят
оставих вчера платката в  ЗИТ  да видим какво ще направят.
Впро4ем намерих  подобен ел. блок само че  в означението накрая има разлика в една буква и според мен това е  разлика в програмата.

Може ли да ми препоръчате някой които се занимава с подобни неща и които ще  се позанимава да погледне тези неща.


Иначе като цяло щетите са  понеже се е получила силна електролиза и  +  почти на всякъде  по платката е силно  окислен. Особено на входа където е захранването и изхода който командва някакви  силно токови вериги. Иначе около ЦПУ и  ЕПРОМ няма нищо засегнато...
In Pursuit of Perfection

Andy

Значи не съм много в час с тази техника, но се сетих днес като минавах покрай сервиза че те работят главно с WV и Audi та ако някъде покрай теб има техен сервиз мини и питай http://www.heed-auto.com/ не знам дали ще могат да ти помогнат, но все пак опитай

Similar topics (5)