• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 19:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

развъдих cambarellus patzcuarensis

Започната от мити_79, 05.02.2010 23:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

мити_79

ако някой може да сподели малко опит ще съм му благодарен-като например с какво е наи добре да се захранят малките,колко честа смяна на водата (дават по 25% през 3-4 дена ) а другаде по 10% на седмица
??????????

Peakone

браво! Сигурен бях, че ще стане работата  *THUMBS UP*

zambo

Малките не се захранват с нищо специално .Още с раждането си са на обща храна . В аквариум с много мъх, растения и укрития ще си растят безгрижно и доволно . Хубаво е да се сменя по-малко вода , но по-често , отколкото голямо количество , но по - рядко . Рачетата необичат резките промени във водните параметри . Вида , който гледаш , е претенциозен към водата . Обича чиста  , богата на кислород вода и трудно понася всякакви замърсявания .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Rendaka

Един въпросмога ли да си позволя?(явно ще са два) От колко време отглеждаш рачетата? И ако може малко повече информация около събитието ще е добре.
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

мити_79

Цитат на: Rendaka - 06.02.2010 19:10
Един въпросмога ли да си позволя?(явно ще са два) От колко време отглеждаш рачетата? И ако може малко повече информация около събитието ще е добре.
как стана ли-доста левашката
от няколко несполучливи опита да ги развъдя,включително и смърта на 2 големи и се реших да направя един малък аквариум(75 л)и пуснах 2 чифта.Забелязах че единия е със хайвер но го загуби.
Посъветваха ме да не сменям водата за да стане работата,но настана голяма мътилка в аквариума(бях пуснал и 2 анцитруса )И преди няколко дена забелязах че два от раците са мъртви :(.Следоватено веднага двата живи рака бяха пуснати в общия (350л),анцитрусите също и изкарах всички растения,защото имаше и няколко черита за да ги хвана и тях.А то като се поизчисти водата какво да видя-бебета.Няколко умрели,3-4 бяха заминали със растенията,незнам дали съм затиснал и със пясъка доста(жидях 1 със сигорност), а за сега имам 9 мъничета(поне толкова преброявам)но може да са повече.Взех им тетратек ех600 и за сега всичко е наред.Преди това бях с гъба и това маи е била грешката

Rendaka

Каква е приблизително възрастта на родителите? При каква температура ги гледаш? Твърдостта на водата стандартна Пловдивска ли е , или се занимаваш да я омекотяваш?

Това са много капризни рачета и лятото ще видиш голям зор с тях. Интересувам се от толкова подробности, понеже аз не успях да ги развъдя, а условията им бяха, като по учебник, въпреки, че големината съда , може би трябваше да е по - голяма , ти си използвал 75 л. аквариум....
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

мити_79

не се занимавам да омекотявам водата,температура 23-24градуса

FHM

опс объркал съм вида на раците съжелявам за объркването такива са мойте  Cambarellus montezumae

zambo

Цитат на: FHM - 07.02.2010 20:15
  Мисля че големината на съда не е от решаващо значение .
Много грешна мисъл .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

мити_79

и според мен ти трябва по голям съд
аз първо опитах в общия но не стана

мити_79

умират ми рачетата моля помогнете:(
около 1см са,бяха около 10 останали сега са 2или 3
взех си тестове-ph7.2
KH-3
GH->4
NO2-0.5
NO3-25

zambo

Цитат на: мити_79 - 18.02.2010 21:30
умират ми рачетата моля помогнете:(
около 1см са,бяха около 10 останали сега са 2или 3
взех си тестове-ph7.2
KH-3
GH->4
NO2-0.5
NO3-25
Не е нужно да пускаш няколко пъти едно и също питане .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Rendaka

Не е от параметрите на водата. Свали им температурата и опресни водата. Забелязъл съм, че обичат прясна вода и ниска температура (поне аз нямах проблеми докато ги гледах на 23°C) Жалко, че за този вид има много оскъдна информация в интернет пространството и често тя се разминава, като цяло. Не знам доколко ще помогне , но мога да ти кажа как аз гледах моите, преди мъжкият да убие женската по време на сношение.

Значи бяха в малък съд (голяма грешка, но нищо), температурата им се поддържаше да е около 23° и сменах по 30% от съдържанието на съда през ден и ги хранех веднъж на 3 дни с таблетки за дънни риби. Понеже това беше към края на миналото лято до Новмри месе се налагаше да охлаждам водата с помоща на бутилка лед, в моя случаи 0.5 л. и си бях приготвил 2, като ги смменях. Това си е голяма играчка, но ако можеш да отделиш толкова от времето си, или ако можеш да ангажираш някого, който няма работа (както направих аз) всичко ще е чудесно. Надявам се да съм бил поне малко от полза и дано си задържиш рачетата. Успех!!!
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

zambo

Цитат на: Rendaka - 19.02.2010 11:19
Не е от параметрите на водата.
Наличието на нитрит говори за нарушен азотен цикъл . Рачетата са много чувствителни към каквито и да е замърсители на водата .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Rendaka

zambo  *THUMBS UP* Кьорав карти не играе ми казваха едно време!
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink: