• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Стартиран Аквариум

Започната от Новака, 11.08.2018 21:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki_o

Остави канистъра да се обезвъздуши сам.След няколко часа няма да го познаещ :-).А за мъркуча ти бях писал да е максимално къс доколкото помня :-P

vanko77777

Входящия маркуч може да е по дълъг но изходящият да е максимално скъсен
Защото входящия водата си слиза кажи речи на самотек
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

bbzdrn

Новак здрасти!
Виждам ,че си се запалил яко по акваристиката.
От това,което чета за твойте предпочетания.Клониш към холаднец/много растения/.Именно заради това реших да ти пиша.
Сега цо2 няма да сложиш сега,но от това което виждам като мерак,е въпрос на време само-
да сложиш.Минъл съм и аз по-този път:). Та сега е момента за правилното осветление.Тук не давам съвети,просто и аз съм лайк по-темата.Но помисли и за втори канистър/ползите за много/ ,но аз пак се връщам към цо2.Най добре се разтваря с реактор тип77,а имено за него ще ти трябва и втори канистър,защото като му вържеш реактора-дебита му ще падне ако е само един.Мисли в переспектива-ще пойскаш полянки  и тем падобни
,а без цо2 не става.
Успех и дано не съм те подразнил с мойте догатки!

Публикациите са слети: 25.08.2018 21:16

И само нещо да добавя-сега са много актуални тернецийте.Продукт на гмо са:) има ги в 7 разцветки/ако не се лъжа/  Аз имам какви не не по красиви рибки от тях,но който ми дойде на гости някой- винаги вижда тях:) А са само 2.Та помисли си за пасажче от тях.Мирни рибки са.аз ги гледам даже със скариди! На мен ми изглеждат доста искуствени,но на теб може и да ти допаднат

Новака

25.08.2018 22:50 #33 Last Edit: 26.08.2018 11:31 by Новака
Юнаци! *bg*
Кажи речи заглъхна  канистъра . Нямах куража да ги режа тия маркучи на мига , но утре няма да им простя още след закуска . Втори канистър има в плана ... най-вероятно пак ще е  2000л/ч  но може би   не толкова товарещ бюджета , че този месец просто се раздадох  , така се вманиачих да го подкарам  Аква-та  *CRAZY* . Благодарение на всичката информация и идей , които ми споделяте   , пъзела в главата ми се нарежда .Сега да наредя и финансовият MAZE  хахаха и всичко ще стане лека по-лека  , не желая да бързам , а да се наслаждавам на процеса и да попивам знания  , като филтърна гъба .Все още съм адски назад . За светлината  https://www.amazon.com/Zetlight-ZP-4000-742-Plant-Waterproof-Aquarium/dp/B014SU57BE?th=1 тук съм се спрял   на 2х тела  начално но ще ги поръчам след седмица ,две . Холандците са адски красиви , това не може да се отрече  , виждам адски голям труд и познания в тези аквариуми  та чак ме плашат ! Bbzdrn , не си ме подразнил , радвам се , че се вклячват много хора с съвети и предложения .... тъкмо ме вкара в още мисли , да чета  и да тършувам утре . Всичко ще се нареди  ... желая на всички  здраве  за да преследваме целите си !!! Хубава вечер от мен и пак Благодаря ! :-)

Публикациите са слети: 26.08.2018 11:31

ЗДравейте ! Оказа се , че в малкият ми аквариум имам точно 3 тернеции  две зелени  и една червенка  (подарък са ми) не са ми любими риби но наистина правят впечатление , баща ми им се радва като малко дете .... подрязах маркуча на филтъра  и съм запланувал утре да атакувам Стара Загора магазините да разгледам какво имат и какво ще ми грабне окото на мен !  Също така  за растения  ще разгледам форума  , може да предложите някой с които работите и сте сигурни в качестовто и добрата цена на продуктите които предлага . Успех и хубав ден  на всички!  :coffee:

bustama

Здравей, Новака

Днес си рестартирам аквариума и имам много анубиасии - нана и нана пети, както и буцефеландри и болбитис. Ако имаш интерес пиши, че ти ги дам всичките на много приемлива цена. Ако искаш може в темата ти да кача снимки на растенията и също цената, за която ще ти ги дам. Не се притеснявам - не търся печалбо, така че ти решаваш. Моят съвет е, не отглеждай продукт на ГМО - акваристиката само ще загуби от подобни рибки!!! Сега си още развълнуван, но след време ще ме разбереш.

Новака

Здравей, bustama!
Да може да споделиш повече за растенията тук в  поста ми ако ти се занимава , на мен ще ми е приятно хем да видя как изглеждат при човек който си знае занаята :) ( писах ти и на лично ) но тук може и други хора заинтересовани да видят и научат нещо.

bustama

Пратих ти лично. Това са растенията, както ти казах на буцката съм й забравил името, ако някой колега се сеща, да каже.


https://s22.postimg.cc/pom0l2ma9/DSC08416.jpg

https://s22.postimg.cc/x4la6vx4x/DSC08417.jpg

https://s22.postimg.cc/g42dy8eyp/DSC08418.jpg

https://s22.postimg.cc/7ykc03tap/DSC08421.jpg

https://s22.postimg.cc/7ykc03tap/DSC08421.jpg

https://s22.postimg.cc/rgezg4xz5/DSC08419.jpg

https://s22.postimg.cc/6ksp4o4a9/DSC08420.jpg

Новака

Добро утро !
Пристигам от наряд  и първата ми работа е да изкажа Благодарност ,  към колегата  bustama  ,  за хубавите растения с които ме снабди на цената тип подарък :). Беше се  постарал старателно да ги осигури по такъв начин , че да издържат на пътя и времето до което ще ги взема аз.  Радвам се , че има такива акваристи в България , радва ме и мисълта ,че адски много хора споделят мнения и добри съвети тук,  това е приятна изненада и много много нужна помощ за  всеки навлизащ в това начинание .  Благодаря на всички   и хубав успешен ден !  *thanks

Новака

Добър ден на всичкииии ! :)
Отдавна не съм писал и не съм качвал  снимки , затова сега ще се поправя. Качвам няколко снимки от вчера и днес  да споделя до къде съм стигнал  и само да кажа че аз лично , като за първи такъв аквариум съм адски доволен!  Идеята ми е  странна , не много в правилата на акваристиката и прочие , но пък ми допада на душата     и съответно аквариума си е разделен на 2 части добро и лошо  ,  тъмно и светло    .  Растенията са ми главно от колегата bustama   , също така аз съм си закупувал  , папрат (мисля че така се водеше  вижда се зад големия оранжев камък )    Водна чума имам на 2-3 места  , Валиснерия си взех  и я разделих на 3-4 места надявам се да се разпространи из задния план на аквариума .  Рибките са ми адски обикновенни в момента , взех ги като за начало: 2 коридораса ,  2 анциструса  (единия е албинос ) , 2 хелера (ако не се лъжа и двете са хелери ) , за мъжкият съм сигурен! 2  Хоплостернум торакатум ( адски сложно име мамка му!  Единият е албинос) , 4 губи , 2 мъжки 2 женски за сега   тези черните ако не ме лъже паметта ми ги представиха за руски губи.  2бети една доста едра женска и един мъжки  не се закачат много много  седят разделени в повечето време  и мисля че са 8  тернеции  3 имах подарък , взех още няколко,  за да имам от всеки цвят  в наличност в градският магазин !Относно рибите след като аквариума си мине определен период  и аз си изясня точно какво ще гледам ... имам на кой да подаря рибите затова  и съм взел рибки сега .  А и имам доста работа още  , тепърва ще слагам още един канистър  и  ще променям осветлението ( но всичко е свързано и с крайната картина какво точно искам да имам в стаята си да краси и да радва окото) .  Ето и снимките   и хубав позитивен ден на всички !












bustama

Болбитиса и микрузорума биха стояли по-добре по камъните. Обаче ще са ти нужни още китки. На този обем, сякаш нищо не си сложил, а не е така. Аз си бях взел ехинодорус-уругвай, но нещо промених схемата и сега плава на повърхността на водата. Изгубих и доста от листата и в момента е с по 3-4 малки листа. Ако мислиш, че има място при теб  :-D мога да ти го пратя, подарък - защото при мен със сигурност не се вписва вече. Зад оранжевият ти камък, не виждам какво е растението. Аз съм ти пратил папрати -  микрузорума и болбитиса са папрати. ;-)

Новака

Закачил съм от тях  отзад по камъните и корените но трудно се вижда на снимките. За сега ще задържа малко темпото така  , растенията се захващат , вървят си но е бавно . Нямам бърза работа , наблюдавам си всичко с удовослтвие . Благодаря за предложението   , нека мине още известно време и ще говорим пак за растения и прочие  а и ще подобря някой технически неща  . :) Спокойна вечер и  радвам се че следиш темата  , все пак вече имаш голям принос в този аквариум !

bustama

За в бъдеще, ще ти пиша лично. Понеже, има голяма вероятност самото растение да умре и за това ти писах, ако искаш мене ме не бърка. Следа ти темата - интересно ми е и какви риби си избрал за след време. *DRINK*

Новака

Добър вечер ! Искам да видя на къде ще тръгнат растенията , и какви още да добавя !Примерно имам няква идея да набия " Нимфея лотус"  точно в средата между камъните но плътно отзад до стъклото и да прави някакъв контраст.  Или пък някакво растения по- червеникаво.  Рибкиииии  , въртят ми се в главата някакви неща от сорта на да си запазя сомчетата   и да добавя цихлиди джуджета  + някакви райнбоу рибки  и една двойка дискуси но признавам си още не съм чел и не знам изобщо възможно ли е такова съчетание ! Но цихлидите джуджета някъкси ме  влекат все повече  . Смятам на големият жълт камък да измайсторя някакви укрития ( не знам от какъв материал ) с същият цвят  и да са като малки пещерички   , поставени между растенията отгоре  .  В другия край  да направя два три кокоса с добри дупки  ( кокоса ще съвпада с тъмният цвят на камъните и корените там )   и  с някакво водно лепило  ( видях че има такива )   да залепя мъх или други растения , по-дребнички около и отгоре на кокоса. Някакви шантави неща мисля но пък ми е забавно ! В крайна сметка  това чудовище Бичир   ми допада на визия , може нещо такова да стане господар на тоя 2 метров сандък или както аз го наричам " ковчега " . Хубава вечер на всички !

Новака

20.11.2018 20:39 #43 Last Edit: 21.11.2018 07:14 by Новака
Отсъствах по занятия, ала бала .
Таа до тук я докарах , сега мисля за най-различни видове цихлиди джуджета (супер интересни са ми )
Също бих вкарал някой по-едър екземпляр стига да не прави БЕЛИ ,  може и друг род риба . Ще кача и снимки как си заварих аквариума преди ден  ,като се прибрах :) Хубава вечер на всички  и моля дайте добри идей за цихлидки и прочие и варианти да се сдобия с тях тъй като сайтовете определено са ограниченики . Тия последните юначета ги взех преди да замина  та... останали са 3 едното джудженце се подуло още на първите дни и гът....... :(  *dontknow*
















Similar topics (5)

16077

Започната от ivaka87


Публикации: 33
Прегледи: 11090

11742

Публикации: 31
Прегледи: 11703

51962

Започната от stheev


Публикации: 15
Прегледи: 5034

14526

Публикации: 11
Прегледи: 3736

32341

Публикации: 8
Прегледи: 5589