• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 07:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Златна рибка - Хеликоптер

Започната от AQUASAUR, 17.04.2006 17:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

Цитат на: "dido"Ицо се обижда от това, че Боби примерно не харесва, ама хич златни риби...

Не е само той.
А това с махането на снимката беше смешно.

Boby_

Цитат на: "AQUASAUR"Боби, точно за тази етика и "проява на културно отношение" мисля че намеква и abaro... :idea:

Ицо, забравих да добавя нещо в тази връзка. Забележи разликата в отношението - аз си позволявам да коментирам ЕДИНСТВЕНО рибата с определения като "мутант", "златно прасе" и т. н. Нито си позволявам, нито пък ми е минавало през ума да кажа нещо лошо за тези, които я харесват, освен това, че им се чудя на чувството за естетика, което е явно драстично различно от моето.
За разлика от това abaro, който иначе е коректен и поради това неговото изказване ме изненада крайно неприятно, си позволи да ръси определения за мен именно ЗАРАДИ чувството ми за естетика и мнението ми за златните рибки. Ако не виждаш разликата, не знам за какво изобщо говорим.

Bunz

Добре де, нали това е подфорум за фотография? Аз мисля че името подсказва коментар на фотографиите.
Аз, например изобще не харесвам златни рибки, но това не ми пречи да кажа, че това е една хубава снимка (докато Ицо не я затри, за което мисля, че го разбирам). Харесва ми позата на рибката, детайлноста, перките й които стоят като воал... и таз уста ми прилича на нещо.... tooth
Само дето не си е забърсал добре джама на аквариума.

AQUASAUR

Не мисля,че беше толкова трудно да се разбере какво толкова нетематично и неадекватно в коментариите имах в предвид... :wink:
Ама кво да се прави – всеки с разбиранията си... :idea:   и на кой както му оттърва... :roll:
Виждам, че със снимките си Боби ви даде достатъчен материал за приятна дискусия... :P  :idea:
а за моите, наистина не желая да участват в тема под надслов "Мутанти с тумори..."
Ха, със здраве  :beer
и до нови срещи в сектор Фотография...ако някой и от Вас реши да си направи труда шерне нещо свое...  :idea:

NO CARRIER

Понеже коментарите нямаха нищо общо с фотографията и се коментираше уродливостта на рибата, аз преместих темата в лафче.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

dido

Така де, ама що ми се струва, че нещото, което показваш, е съвсем нормално да подлежи на коментар. Дай тогава като няма значение обекта , да взема си снимам оная работа в едър план, леко в анфас и после дружно да обсъждаме контраста, цветовата гама и прочее на фотографията  tooth

Boby_

Ицо, все още не съм разбрал две неща, а именно кой точно е нетематичният коментар (т. е. такъв, който не е свързан с фотографските качества на снимката или с обекта на нея), а също и защо се правиш на обиден при първия намек за нехаресване? Дори дъщеря ми вече се научи, че тропането с крак и поведение в стила на "Няма повече да си играя с тебе, пък!" обикновено не решават нищо.
:lol:

AQUASAUR

Даааа, всеки с разбиранията си...и с ъкъла си... :idea:
Давай,Дидо, сигурен съм,че можеш да избацаш нещо къде-къде по-смислено и хубаво за сектор Аквариумна фотография...:idea:  
с удоволствие ще го коментирам всячески...  :P
С това наистина смятам да приключа тази тема. Доизяснявания – на живо във Варвара...
с чеверме и пиво нещата ми изглеждат по-приятни...:broil  :beer  :lol:

Boby_

Абе, Ицо, ама ти наистина се правиш на ощипан. Затова ще взема да обобщя с няколко изречения.
В последно време снимаш СТРАХОТНО, тези снимки от чисто техническа гледна точка са много добри, но рибата на тях е не просто грозна, а противна и отблъскваща, това мисля, а и всичките мнения по темата се въртяха около това, поне до момента, в който не започнахме да обсъждаме кой е обиден и кой има право на мнение кое е красиво и кое - грозно.
Не виждам какво толкова има за изясняване - ако носиш на критика, няма от какво да се обиждаш, още повече, че никой не е отправил критика към теб за уменията ти, даже напротив. Ако пък не носиш на критика или не понасяш да има различни мнения, няма причина да показваш снимките си, защото е ясно, че няма как да има само положителни отзиви всеки път.

Задавам ти директен въпрос - наистина ли твърдиш, че нямам право да не харесвам даден фотографски обект, както и да заявя това във форума?

dido

Абе така е за разбиранията и акъла... Аз примерно не мога да разбера защо трябва да се плашат децата с тоя гнусен мутант, ама айде... дето викаш, чевермето си е чеверме...  :D

AQUASAUR

Боби, айде стига празни писаници, че нямам време... :wink:
Прочети последния ми пост от предната страница...ако отговорът ми ти е неясен – до скоро виждане  :beer
Цитат на: "AQUASAUR"
Да, това е форум, и всеки може да си изказва мнеието...,
но в случая изобщо не става дума за това...

Boby_

Добре, хайде весели празници на всички тогава!  :lol:
И снимайте повече - до момента Ицо показва най-добрите снимки на рибки от всички във форума, но това не бива да отказва останалите!

niky

Чакаме Тишо да снима неговите златни.
Ако ги хване де :D

Similar topics (5)

33732

Публикации: 3
Прегледи: 2360

49285

Публикации: 5
Прегледи: 3960

37593

Публикации: 9
Прегледи: 3375

1755

Започната от niki033


Публикации: 44
Прегледи: 16461