• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Според вас,кой трябва да плаща транспорта при една сделка?Продавача или купувача

Започната от TiratroN, 24.05.2011 14:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

met

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi8.photobucket.com%2Falbums%2Fa48%2Fh0stage%2F1231-1.jpg&hash=3ebdc6eba81d20551df15dac7fc17ea2d362a84a

MeTogu

Цитат на: NO CARRIER - 25.05.2011 14:09
Сигурно съм луд, но съм пращал доста неща за моя сметка. Е, повечето по пощата, където разходите са 1-2лв.
Е Коко не си луд,просто си прекрасен човек.А аз даже забравих да ти благодаря за лекарството което прати подарък за твоя сметка.Заслужава си да дойда на сбирката по награждаването само за да те почерпя. *privet* *thanks
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

miTko

Цитат на: NO CARRIER - 25.05.2011 14:09
Сигурно съм луд, но съм пращал доста неща за моя сметка. Е, повечето по пощата, където разходите са 1-2лв.
Аз също, също по пощата.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Асен Евгениев

Цитат на: MeTogu - 25.05.2011 16:39
Е Коко не си луд,просто си прекрасен човек.
Аз тогава какъв съм? :-[ На всички, на които продадох тензо, на всички, на които подарих скариди /и т.н./
доставих стоката безплатно до вратата на апартамента или офиса на всеки един колега. :-)
*DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Kribenzis

Здраво, като човек който се занимава с право Ви казвам:

Чл. 186. Разноските за договора и другите разходи във връзка с прехвърляне на собствеността са за сметка на купувача освен при продажбата на недвижими имоти, при които разноските се заплащат от страните по равно.
Разноските по предаването, включително по меренето и тегленето, са за сметка на продавача, а разноските по приемането - за сметка на купувача.

Закон за задълженията и договорите.

Може да се извадят и други правни норми, но обичайната търговска практика е, че доставката е за  сметка на купувача. Естествено може да се уговори и противното, но както се разбира - нищо не е уговорено изрично. Демек - купувачът плаща транспортните разходи. 

Между другото шкафът заспа, но пък набутах някакъв гаден пясък  *dontknow*


kristina_sabcheva

Попринцип е както се разберете.В повечето случаи е купувача,но за недвижимите имоти например при нас стана следното.Голям жест от страна на фирмата тук имаше някаква реклама
решиха да ни преместят всичките мебели за тяхна сметка.Явно доста голям хонорар получиха.Но попринцип там трябва да си ги разделите разходите.Защото представи си като купуваш колко пари ще трябва да дадеш за доставка хах

wwladoo

Давам пример--пращал съм с куриер Еконт на клиент--2бр. рибки които струват 3.00лв. или 1бр. риба която струва 5лв. и то не един път--тарифата на Еконт до 1кг пратка от офис до офис транспорта  е около 4-5 лв.--в случая какво правим.......естественно ,че е за сметка на купувача транспорта.Написал съм транспорта е за сметка на купувача в темите ми за продажба,пакетовам в студеното време зимата отвътре със стериопор кашончето,лятото жегите също.През зимата затова съм написал минимална поръчка--20лв.,защото освен облицовката със стериопор на кашона,се поставя и термопакет който е за моя сметка, а транспорта е за купувача.Това е от мен,мисля ,че съм прав. :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

getsata73

Абсолютно си прав колега ,който пазарува редовно си знае ,че Купувачът си плаща за кефа ! Няна как да поръчаш  нещо дребно и да чакаш човекът отсреща да го лови ,пакетира,носи до куриера , пък и да ти го прати за негова сметка (-  5 лв):-)
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

kuvert

Представям си следната ситуация на тези,които са привърженици на тезата,че продавача трябва да плаща разходите:
Отива Пешо в магазина и си избира една рибка. Застава на касата,вади си билетчетата за рейса с който е дошъл и заявява,че разходите за доставка са за сметка на продавача и иска да му ги осребрят! И продавача му дава рибката+ 2 лева!!!

Димитър 744

Купувача разбира се аз като си поръчам нещо значи го искам а кефа цена няма *bg*

Nikiengi

Толкова е просто и масово се прави тук във форума - продавача предлага и заявява условията си, ако човека насреща е съгласен значи имаме купувач, ако не - нямаме!
:-)

Similar topics (5)

54960

Публикации: 3
Прегледи: 2865

22564

Публикации: 21
Прегледи: 5838

51174

Публикации: 0
Прегледи: 1492

6311

Публикации: 3
Прегледи: 2146

4314

Започната от ВЕТЕРАН


Публикации: 6
Прегледи: 2352