• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 10:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Спам

Започната от ReeT, 02.02.2010 16:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

valnata


Асен Евгениев

Цитат на: anasarka - 19.04.2013 13:40
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5702651
все едно аз да си взема 15 годишна :-D
Още не се е родила твоята. :-D
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

anasarka

Цитат на: akapulko - 19.04.2013 21:27
Още не се е родила твоята. :-D
:-D Малко като Глория където я питали за кого ще се омъжи, а тя им казала, че още не се е родил мъжът за нея :-D
Педофилски истории. *CRAZY*
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

denbosch

Необходими още 8 хил. подписа за референдум до 26-ти април.
Хайде включете се!
Подписите се събират на входа на Морската.


https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/17808_10200141650639013_447017479_n.jpg

anasarka

Таман се позагледах в непрочетените теми и отново ни показват залепени аквариуми, майсторите тук във форума, викам си супер някой ще се зарадва на новата си придобивка. Но като се загледах и в на тримата майстори в темите им с по много страници със снимки на готови аквариуми, и се запитах защо ги снимат, какво трябва да разбера като видя снимката? Замислих се данеби да са решили да ни показват стъкла, май не е това щото стъкла всички си имаме по прозорците в къщи и сме виждали. Може би ако бяхме през 70-те години да ти покажат стъкло което не е деформирано и не изкривява образа е било чудо, но и това не е щото сме в 21-ви век. Пак се замислих данеби да е защото показват кой колко изчанчени на вид или огромни на размер могат да залепят? Да в това има смисъл си казах но пък те всичките могат да лепят и малки и огромни аквариуми, кой ли да избере от тях човек? По едно време се замислих абе те какво извършват като дейност със стъклата, вярно те ги лепят с лепило, брей си викам значи всъщност за да разбереш един майстор дали е добър в лепенето на аквариуми трябва да видиш залепената фуга, а не безброй снимки на стъкла. После се прокрадна друга мисъл в главата ми, как ли трябва да изглежда един залепен участък между две стъкла на аквариум залепен от добър майстор? Поразгледах няколко англоговорящи форума и като някой си показва на другите колко му е добър аквариума, не показва снимка на стъклата а ми снима фугата. Брей си викам то било гот да не ти е омазан целият аквариум със силикон, ех мечти кога ще ги стигнем хамериканците :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2Fohixe.jpg&hash=0f95b842428ab5bb59f0376912ffa1b5bb983e21
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Giorgio_Armano

Цитат на: anasarka - 20.05.2013 14:28
Таман се позагледах в непрочетените теми и отново ни показват залепени аквариуми, майсторите тук във форума, викам си супер някой ще се зарадва на новата си придобивка. Но като се загледах и в на тримата майстори в темите им с по много страници със снимки на готови аквариуми, и се запитах защо ги снимат, какво трябва да разбера като видя снимката? Замислих се данеби да са решили да ни показват стъкла, май не е това щото стъкла всички си имаме по прозорците в къщи и сме виждали. Може би ако бяхме през 70-те години да ти покажат стъкло което не е деформирано и не изкривява образа е било чудо, но и това не е щото сме в 21-ви век. Пак се замислих данеби да е защото показват кой колко изчанчени на вид или огромни на размер могат да залепят? Да в това има смисъл си казах но пък те всичките могат да лепят и малки и огромни аквариуми, кой ли да избере от тях човек? По едно време се замислих абе те какво извършват като дейност със стъклата, вярно те ги лепят с лепило, брей си викам значи всъщност за да разбереш един майстор дали е добър в лепенето на аквариуми трябва да видиш залепената фуга, а не безброй снимки на стъкла. После се прокрадна друга мисъл в главата ми, как ли трябва да изглежда един залепен участък между две стъкла на аквариум залепен от добър майстор? Поразгледах няколко англоговорящи форума и като някой си показва на другите колко му е добър аквариума, не показва снимка на стъклата а ми снима фугата. Брей си викам то било гот да не ти е омазан целият аквариум със силикон, ех мечти кога ще ги стигнем хамериканците :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2Fohixe.jpg&hash=0f95b842428ab5bb59f0376912ffa1b5bb983e21

Нали се сещаш че за да се осмелим да качваме снимки във форума  СМЕ се доказали с времето че ГО можем това нещо.(лепенето на аквариуми и др.)
За да направиш особено нещо голямо преди това ти трябва практика и умение.Малка аква за себе си всеки един може да скове.Също така може  да поразгледаш във форума на БАЕ темите с коректни и некоректни членове и да разбереш кой струва и кой не.
Или другото най лесно го посещаваш на място и разбираш от пръв пглед и от няколко думи струва или не струва. :-)
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

anasarka

Цитат на: Giorgio_Armano - 20.05.2013 15:26
Нали се сещаш че за да се осмелим да качваме снимки във форума  СМЕ се доказали с времето че ГО можем това нещо.(лепенето на аквариуми и др.)
За да направиш особено нещо голямо преди това ти трябва практика и умение.Малка аква за себе си всеки един може да скове.Също така може  да поразгледаш във форума на БАЕ темите с коректни и некоректни членове и да разбереш кой струва и кой не.
Или другото най лесно го посещаваш на място и разбираш от пръв пглед и от няколко думи струва или не струва. :-)
Айде пак останах неразбран :-D Градивно мислете колеги градивно, поста ми няма инквизиционен смисъл *DRINK*
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Giorgio_Armano

Напротив,разбрах те.Исках просто да кажа че американците сме ги стигнали в някои отношения.Това че живеем в такава държава не ни прави по долу от които и да било.Не влизам в спор и нямам и намерение да го правя.Просто обясних  поста си че не падаме по долу от другите.Вярно е че съм виждал аквариуми на които са си (оставили ръцете) но това са хора които са аматьори в тази област.
Такива ги има на всякъде. ;-)
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

anasarka

Цитат на: Giorgio_Armano - 20.05.2013 15:42
Напротив,разбрах те.Исках просто да кажа че американците сме ги стигнали в някои отношения.Това че живеем в такава държава не ни прави по долу от които и да било.Не влизам в спор и нямам и намерение да го правя.Просто обясних  поста си че не падаме по долу от другите.Вярно е че съм виждал аквариуми на които са си (оставили ръцете) но това са хора които са аматьори в тази област.
Такива ги има на всякъде. ;-)
Поста ми няма общо с икономическите разлики между България и останалият свят, дадох пример с англоговорящите форуми поради факта че там през годините поради силното развитие на хобито и голямата конкуренция в бранша ви е инициирало повишаване на качеството, което е стигнало до резултата на снимката. И не, не е поста ми спор, нито ще си купувам аквариум, нито ще се оплаквам от някой майстор, просто забелязах разликата. Та точно за тази разлика ми е поста. На мене много ми харесва как е залепен аквариума от снимката, стои някак елегантно. Идеята ми беше да инициирам градивен коментар с вас майсторите които ще покажете как сте залепили фугата. Просто ми стана интересно, да видя как лепите аквариумите си и то точно в тая област :-D 
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

zariio

Сега виждам темата и няма как да не се включа след няколкото малки аквариума които ми е лепил виден майстор в областа (последния не издържах и му го върнах след няколко седмично криене и мрънкане)
Не виждам нищо лошо в молбата на колегата Анасарка.
Не искам никой да засегна в областа но за мен добрия майстор именно по фугите си личи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

tonino

20.05.2013 17:30 #985 Last Edit: 19.02.2018 19:07 by tonino
...

anasarka

Е благодаря ти за отговора Тонино ще се радвам да направиш снимка при прозрачен силикон за да я видя. Та пробуждат се още въпроси от моя страна :-D Възможно ли е направата на подобна (на моята снимка) качествена фуга от Български производител? Според тебе някакъв специален силикон ли ползват за толкова "оскъдно" от към лепило лепене? И според тебе тази "микро" фуга ще ли е толкова здрава колкото и "обикновенната" с която сме свикнали да виждаме аквариумите си? И би ли обяснил какво е немско слепване на 45 гр., че сега за първи път го чувам.
В общи линии поста го публикувах в "Спам" щото си представих какво омазване ще падне :-D Но виж ти можело и да има градивна нотка  :-)
За рекламата те разбирам, важна е за вашият бизнес.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

tonino

20.05.2013 20:02 #987 Last Edit: 19.02.2018 19:07 by tonino
...

anasarka

Ммммм даааа нямам повече въпроси :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Antuni

Изключително полезна информация.

Повече отговори отколкото въпроси, пораждащи повече въпроси......

И по ФУГАТА ще ги познаете..... :-D :-D :-D
0899808552

Similar topics (4)

51624

Публикации: 12
Прегледи: 6416

20156

Публикации: 21
Прегледи: 7495

21895

Публикации: 36
Прегледи: 10705

1902

Публикации: 12
Прегледи: 6542