• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:03

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Спам

Започната от ReeT, 02.02.2010 16:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miTko

Цитат на: ReeT - 03.02.2010 16:00
нека фалират то в момента от хляб наи много се печели, повече от 60% от цената на хляба е печалба представи си колко качествени са съставките вътре  ]:->
Сякаш брашното, от което си правиш хляба е друго и си го произвеждаш и мелиш ти. :-D
Разни мои АКВАРИУМИ 

Raven

Фирмата в която бачкам често внася хранителни добавки от Европа.

Вкарват цели палета с "подобрител за брашно", като попитам представителя на фирмата вносител какво точно е това- мълчи като г...

Доколкото знам е някакво хлорно съединение - за да е бяло брашното.
Пък после що децата са постоянно с алергии и има толкова раково болни.
Преди сто години процентът на ракови заболявания е бил много по нисък отколкото е в момента.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Деян

Хлор?! Леле Боже, какви отрови слагат в храната.  :-(

ReeT

Цитат на: miTko - 03.02.2010 16:10
Сякаш брашното, от което си правиш хляба е друго и си го произвеждаш и мелиш ти. :-D
не но аз ползвам пакети по 5 кг бяло софиско а в повечето фурни ползват брашно от 36-40 ст/кг защото както споменах моя хляб е с доста по различен вкус

gipsa

Търся , търся и пак търся , и пак никви растения немога да си намеря в тоя Котел. Сега реших искам да си завъдя водорасли черна брада и някви си такива ако пък има и по цветни ще е супер.Как да си развия такива водорасли?  :-D :-D

ReeT

и аз така като питах за растения в Благоев град тоя ме погледна се едно питах дали може да оправя жена му

sliven

В Сливен няма, ти в Котел търсиш растения?Поръчай си от колеги!  :-P По куриер и ...така.И аз съм си купувал от София,Перник.На пролет ще те науча как да адаптираш мъх(в момента го изпробвам 5м.)  8-)  :popcorn:
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

gipsa

Май на всички им е по-интересно да спамят там където не трябва , ама нали знаете забраненото е най-сладко.Айде пожелавам ви да спамите много , но само в тази тема.  ;-)

denbosch

Цитат на: miTko - 03.02.2010 16:10
Сякаш брашното, от което си правиш хляба е друго и си го произвеждаш и мелиш ти. :-D

Поне не слагаме вътре стари хлябове и закуски ;-)! Имам поглед върху процеса на производство в някои от най-известните фирми за хляб в нашия регион-определено домашния хляб има много предимства пред заводския-и като вкусови качества, и като съставки,и като хигиена.Не съм фанатик на тази тема и с удоволствие бих консумирал заводски хляб на някои фирми,а ако ми се наложи бих консумирал без удоволствие и заводски хляб от която и да е фирма,но пак повтарям-ако се наложи.

А относно съставките в брашното...ами то къде ли няма съставки,подобрители,пълнители и какво ли още не.Няма мърдане,заклещили са ни отвсякъде,дори и плодовете и зеленчуците вече не са това,което бяха.Ако има начин някак си да не ядем и да пием,ама пък все пак ще трябва да дишаме,а пък въздуха колко е по-мръсен отпреди сто години не ми се мисли.Единствения вариант да избягаш от всичко това е далеч на село и всичко да си произвеждаш сам,ама се иска много да ти стиска за подобно нещо.

ReeT ,не е проблем да ти сканирам и цялата книжка,но нашата хлебопекарна е Moulinex и най-вероятно няма да паснат програмите.В чичко Гугъл има всичко-когато търсихме каква хлебопекарна да си купим ми направи впечатление,че в женските форуми има доста отзиви и рецепти,нужно е само много свободно време и здрави нерви :-D...

gipsa

Цитат на: denbosch - 03.02.2010 21:35
Поне не слагаме вътре стари хлябове и закуски ;-)! Имам поглед върху процеса на производство в някои от най-известните фирми за хляб в нашия регион-определено домашния хляб има много предимства пред заводския-и като вкусови качества, и като съставки,и като хигиена.Не съм фанатик на тази тема и с удоволствие бих консумирал заводски хляб на някои фирми,а ако ми се наложи бих консумирал без удоволствие и заводски хляб от която и да е фирма,но пак повтарям-ако се наложи.

А относно съставките в брашното...ами то къде ли няма съставки,подобрители,пълнители и какво ли още не.Няма мърдане,заклещили са ни отвсякъде,дори и плодовете и зеленчуците вече не са това,което бяха.Ако има начин някак си да не ядем и да пием,ама пък все пак ще трябва да дишаме,а пък въздуха колко е по-мръсен отпреди сто години не ми се мисли.Единствения вариант да избягаш от всичко това е далеч на село и всичко да си произвеждаш сам,ама се иска много да ти стиска за подобно нещо.

ReeT ,не е проблем да ти сканирам и цялата книжка,но нашата хлебопекарна е Moulinex и най-вероятно няма да паснат програмите.В чичко Гугъл има всичко-когато търсихме каква хлебопекарна да си купим ми направи,че в женските форуми има доста отзиви и рецепти,нужно е само много свободно време и здрави нерви :-D...
Има и друг вариан да живееш в малък град където има и хлебозавод (тъй като казах да не си представите нещо огромно 2 пещи и  някви машини като корита дет бъркам тестото.До колкото съм забелязал по малките фурнички не влагат парите си в химии(само брашно и мая ,но и там вече отделно производителите си слагат химикали.) И от цялата поема която написах следва , че където и да си каквото и да правиш се ще има химии (освен ако ти си гледаш пшеница мелиш я на брашно и там както се прави мая ,но съм сигурен ,че никой няма да премине от лесното към трудното дори и да има химии

ReeT

точно малки фурни имах предвид. Слагат брашно от 40 ст/кг то пшеницата тука е по скъпа , а за да бухне тая гадост слагат 3 пъти повече мая а хляба е красив и вкусен , но след като изстине се рони сякаш е от една седмица, а от къде знам ли еми бивш работник е приятел на баща ми . Също хляб не бракуват взимат си го от магазина вадат го от торбичките пръскат го с пара претоплят го и пак в магазина ящ народе яш. Това малките производители големите са решили проблема по елегантно , подобрителите са скъпи много но пък с тях се добавят и стабилизатори страхотно нали хляба е пресен и след 5 дни то и след 5 седмици пак да не говорим че никога няма да мухляса 5 месеца не беше мухлясал и беше мек напипане стоейки в едно кисенце в шкафа лятото то погребението на дядо ми до като вуйчо ми реши да продава къщата!!!

Асен Евгениев

Новото хоби на американците е да си отглеждат плодове и зеленчуци
в дворовете без никаква химия.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tishovsx

Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал...Имало едно време един дядо, той си имал кученце и то умряло. Той му направил паметник и на него написал... :popcorn:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

valnata


santah


Similar topics (4)

51624

Публикации: 12
Прегледи: 6320

20156

Публикации: 21
Прегледи: 7467

21895

Публикации: 36
Прегледи: 10688

1902

Публикации: 12
Прегледи: 6515