• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

След повече от 10 години пак си взех аквариум !

Започната от ivaniko, 27.11.2015 12:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivaniko

Здравейте колеги,
Да се похваля, че след повече от 10 години пак си взех аквариум. Вчера го взех, 150 литра със шкаф и в капака на аквариума има лампи и филтър ... общо взето много готин аквариум на сън сън. Та вчера го напълних с вода и му накачих всички работи по него.
В събота ще си взема рибките. Знам че в такъв аквариум е хубаво да се гледат големи и красиви риби, но аз много искам да го напълня с повечко по малки рибки и затова мисля да си взема 10 гупи, 10 хелера, 10 молинезии, 10 неонки, 5 сома.
На тия 150 литра сложих 1 супена лъжица морска сол и то не пълна. Понеже помня че за живородките това не проблем, а е хубаво да има малко сол за дезинфекция.
Искам да попитам дали да взема да капна малко метиленово синьо или няма смисъл?
За в бъдеще ще се срещаме из форума тъй като със сигурност ще имам въпроси.
Приятен ден на всички.

Amev

Добре дошъл !
На първо четене не бързай с рибите ,изчакай да се завърти азотния цикъл, опиши с каква филтрация си (явно е топ филтър ,но с какви пълнежи) , грунд , размери на аквариума.
Успех с хобито

baygry

Цитат на: Amev - 27.11.2015 13:05
Добре дошъл !
На първо четене не бързай с рибите ,изчакай да се завърти азотния цикъл, опиши с каква филтрация си (явно е топ филтър ,но с какви пълнежи) , грунд , размери на аквариума.
Успех с хобито
+1.
Солта дали ще се хареса на сомчетата?Също така е добре да добавиш "Нитривек" и "акватан"..с рибките изчакай поне 10тина дена още, и недей да ги пускаш наведнъж.Аз бих пуснал първо сомчетата..Ако ще садиш растения-сега е момента.Има много полезни статии в изскачащото меню.Виждам че си се занимавал и преди,така че едва ли ще имаш кой знае какви проблеми.Добре дошъл.

ivaniko

Топ филтър е да HQJ-900G поразрових се из нета и видях че е подходящ за 150 литра аквариум.
За сега дъното е само с по големи камъни. нямам пясък ... за сега мисля да не слагам, може би по натам.
Растителност също може би по натам ще сложа.
А да ви попитам допълнителна помпа да слагам ли? или този филтър е достатъчен. Понеже имам една помпичка в нас за въздух та мога и нея да я пусна.

baygry

При филтрацията важи правилото-колкото повече-по-добре.Ти си в горната граница на лимита на филтъра.Имай предвид че след като се позадръсти ще му падне лимита.Така че слагай :-).Сомчетата какви ще са,ако са коридораси е добре да има малко пясък поне,да си ровичкат.Ако са анциструси,трябва някакви укрития,пещерички да им измислиш..

Similar topics (5)

24342

Публикации: 5
Прегледи: 6264

16263

Публикации: 2
Прегледи: 2847

6145

Започната от vsiak


Публикации: 1
Прегледи: 2529

56186

Публикации: 3
Прегледи: 2407

1432

Започната от Raven


Публикации: 21
Прегледи: 13836