• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Сериозен проблем с отопление на газ!!!

Започната от HaIr4o, 13.12.2009 19:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Alexfield

Аз също държа температура 25° у дома. Не обичам да ходя зимата с пуловер вкъщи. Така не ми се налага и да отоплявам рибите отделно.
26-27° вече ми се вижда малко прекалено, но така или иначе смятам, че инсталацията трябва да е в състояние да ти осигури тази температура. Други е въпросът дали си го поставил като задание като си давал парите.

П.П. Повечето хора поддържат зимата стайна температура 18-20° и по-рядко 22° и стоят добре облечени. Малко сме тези, които искаме температури 25° и повече.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Denis The Hotstepper

Обясни за проблема на фирмата, която ти е правила инсталацията....да дойдат и да ти оправят радиаторите.
Иначе при нормална изолация и дограма нямаш проблем да направиш у вас и 30 градуса на газ.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi185.photobucket.com%2Falbums%2Fx190%2Fmataxata%2F1-4.jpg%3Ft%3D1268384406&hash=0618ef6c1fddc20c43d674df9e8648210e9e6deb

rgeorgieff

Цитат на: HaIr4o - 13.12.2009 19:51
Ами от тов да разбирам,че опасенията ми ,че проблема е в мен наистина са верни :-D Ами сигурно съм се разглезил покрай високите 28-29 градуса на ток с радиатори и духалки...Да,бяхме на дърва ,но ни беше студено и постоянно на ток... :duvar:

Да,имаме доста добра 10см изолация външна.И дограмата е добра.
Термостатът се регулира на 5 степени,като сека сме на петата :-D и няма кой знае какъв ефект

Ти и на 10 да го сложиш-все тая. Топлоносителят (водата) се нагрява до програмираната в котела температура - дали 60-70-80, изборът е твой. Това, което ограничава постигането на по-висока температура, при теб конкретно са термоглавите на радиаторите( с уговорката, че наистина имаш добра изолация, качествена дограма и т.н. или с други думи -ниски топлинни загуби). Има един момент обаче, при които не може да се постигне определена температура, ако инсталацията не е добре оразмерена като необходима мощност. Ако котелът изключва(достига зададената температура и спира, като работи само циркулационната пшомпа на отоплит. кръг), то маха главите. Но ако работи постоянно, на максимална мощност - недостаъчни отоплителни тела...
п.п. Какъв модел е котела?

emil-georgiev

Вече има и високотемпературни термопомпи, които се използват за смяна на котел, когато той не е достатъчно ефективен или се търси алтернатива. Подходящи са за по-голямо жилище и са сравнително икономични спрямо другите методи на отопление. От години имаме такъв и съм доволен.

sVGNsali

Цитат на: rgeorgieff - 14.12.2009 09:06По принцип, работната област на термоглавите е 6-28 С . Няма да намериш термоглава, която да работи над температура от 28 С . Счита се, че е над здравословната граница :) Решение, без допълнителни разходи, е да машнеш главите, както те посъветваха, като оставиш само термовентилите. Иначе махаш радиаторите и слагаш водни конвектори - по около 400 лв бройката :), но термостатите се регулират до ок 35 С .
Цитат на: rgeorgieff - 14.12.2009 09:06По принцип, работната област на термоглавите е 6-28 С . Няма да намериш термоглава, която да работи над температура от 28 С . Счита се, че е над здравословната граница :) Решение, без допълнителни разходи, е да машнеш главите, както те посъветваха, като оставиш само термовентилите. Иначе махаш радиаторите и слагаш водни конвектори - по около 400 лв бройката :), но термостатите се регулират до ок 35 С .

Здравейте. Може ли малко инфо какво са тия водни конвектори и каква разлика имат от ел радиатор или духалка?
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Lightning_boy

Стара е доста темата но все пак.
Въпросните водни конвектори на практика са си серпентини с пластини около тях (иначе казано топлообменник) сложени в пластмасово тяло с вентилатор вътре.
Съответно през тръбите минава енергоносител - вода или друг вид течност, отдава енергия към топлообменника, вентилатора духа и туй то. Лятото-хладно, зимата-топло и тъй.
 *bg*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

sVGNsali

Много благодаря за разяснението.
Не погледнах дата на коментарите  :)
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Lightning_boy

Това няма значение, колега. Форума е за това. Надявам се пак да се раздвижи както преди и тая простотия с фейсбук групите да приключи.
Няма по-хубаво място от форума #споредмен!  *privet*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

kstoilov

Цитат на: Lightning_boy - 24.02.2022 13:27Това няма значение, колега. Форума е за това. Надявам се пак да се раздвижи както преди и тая простотия с фейсбук групите да приключи.
Няма по-хубаво място от форума #споредмен!  *privet*
подкрепям напълно

Similar topics (5)

1860

Публикации: 13
Прегледи: 5619

2788

Публикации: 10
Прегледи: 3873

49014

Публикации: 10
Прегледи: 5169

38789

Публикации: 78
Прегледи: 21799

30587

Започната от dian_970


Публикации: 1
Прегледи: 1943