Автор Тема: Сериозен проблем с отопление на газ!!!  (Прочетена 16686 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alexfield

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 413
Re: Сериозен проблем с отопление на газ!!!
« Отговор #15 -: 14.12.2009г 12:12ч »
Аз също държа температура 25° у дома. Не обичам да ходя зимата с пуловер вкъщи. Така не ми се налага и да отоплявам рибите отделно.
26-27° вече ми се вижда малко прекалено, но така или иначе смятам, че инсталацията трябва да е в състояние да ти осигури тази температура. Други е въпросът дали си го поставил като задание като си давал парите.

П.П. Повечето хора поддържат зимата стайна температура 18-20° и по-рядко 22° и стоят добре облечени. Малко сме тези, които искаме температури 25° и повече.
540л 180х50х60
Осветление: 2 x 830 (3350 lum) 36W + 2 x 840 (3350 lum) 36W + 1 x 830 (1350 lum) 18W + 1 x 840 (1350 lum) 18W
Нагревател: Осветлението е достатъно
Филтър SunSun HW304B 2000л/ч
Грунд: черна мозайка

Неактивен Denis The Hotstepper

• оптимист до гроб
  • Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 282
« Отговор #16 -: 14.12.2009г 15:03ч »
Обясни за проблема на фирмата, която ти е правила инсталацията....да дойдат и да ти оправят радиаторите.
Иначе при нормална изолация и дограма нямаш проблем да направиш у вас и 30 градуса на газ.

Неактивен rgeorgieff

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 21
  • Винаги, навсякъде
« Отговор #17 -: 15.12.2009г 23:11ч »
Ами от тов да разбирам,че опасенията ми ,че проблема е в мен наистина са верни :-D Ами сигурно съм се разглезил покрай високите 28-29 градуса на ток с радиатори и духалки...Да,бяхме на дърва ,но ни беше студено и постоянно на ток... :duvar:

Да,имаме доста добра 10см изолация външна.И дограмата е добра.
Термостатът се регулира на 5 степени,като сека сме на петата :-D и няма кой знае какъв ефект

Ти и на 10 да го сложиш-все тая. Топлоносителят (водата) се нагрява до програмираната в котела температура - дали 60-70-80, изборът е твой. Това, което ограничава постигането на по-висока температура, при теб конкретно са термоглавите на радиаторите( с уговорката, че наистина имаш добра изолация, качествена дограма и т.н. или с други думи -ниски топлинни загуби). Има един момент обаче, при които не може да се постигне определена температура, ако инсталацията не е добре оразмерена като необходима мощност. Ако котелът изключва(достига зададената температура и спира, като работи само циркулационната пшомпа на отоплит. кръг), то маха главите. Но ако работи постоянно, на максимална мощност - недостаъчни отоплителни тела...
п.п. Какъв модел е котела?