• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Сериозен проблем с отопление на газ!!!

Започната от HaIr4o, 13.12.2009 19:10

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

HaIr4o

   Имам сериозен проблем с отоплението на газ!Вложихме сериозни пари в това отопление,а не виждам особен ефект...Проблемът е че дори не знам дали е проблем само за мен или за всечки...Аз съм свикнал да живея на ТОПЛО!обичам да ходя по къси гащи и къс ръкав през зимата,ако е топло,разбира се...За мен и семейството идеалната температура е поне 26-27 градуса!!!Но това парно е с някакви термоглави,които регулират температурата и при достигане на 25градуса се изключват!!!! :duvar: *dontknow* ПРОБЛЕМ!!! Това не ми стига...Студено е!щом сме хвърлили толкова пари за този начин на отопление,то поне да топлеше като хората =-O :duvar: Само според мен ли това е студено?Колко е температурата ,която вие предпочитате и която е в момента у вас? Много ще ми помогнете!ще заформя темата малко като анкета ,за да  видя отговори ,но моля обосновете се в коментар *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgbirds.com%2Fimages%2Fuserbar.jpg&hash=376d30a5c42be44b4d47f3bbe69e0b6d78975ca3

Лора

На 25 градуса ти е студено... Я си сложи термометъра и виж дали случайно нямаш температура.
ДА попитам, досега на дърва ли сте били?
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

bigbeer

Въпросот не е само до отоплението. Много по-важна роля играе термоизолацията на жилището ;)

Живко

Цитат на: HaIr4o - 13.12.2009 19:10
За мен и семейството идеалната температура е поне 26-27 градуса!!!Но това парно е с някакви термоглави,които регулират температурата и при достигане на 25градуса се изключват!!!! :duvar: *dontknow* ПРОБЛЕМ!!!

Би трябвало да може да се регулира термостата. Ако не може сложете такъв който може.
Никой не се е родил научен.

Асен Евгениев

Тази температура от минимум 26-27 градуса е много висока, бих казал нездравословна. Новородените
бебета се къпят при стайна темпер. 22-24 градуса. Аз съм пуснал мощността на котлето на една трета
и ми топли достатъчно /все още времето е топло/. При теб изключването при 25 градуса може да се
коригира или направо да се махне. Също така може и ребрата на радиаторите да са малко на брой. Те се
пресмятат според кубатурата на стаята, но да поддържат нормална температура. Няма да е лошо да
ги увеличите, това може да се направи по всяко време.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bigbeer

В спалнята ми се отоплявам само с аквариум. Сега погледнах каква е термпературата там. 25 градуса на водата и 22 в стаята  :-P

HaIr4o

Цитат на: Лора - 13.12.2009 19:34
На 25 градуса ти е студено... Я си сложи термометъра и виж дали случайно нямаш температура.
ДА попитам, досега на дърва ли сте били?
Ами от тов да разбирам,че опасенията ми ,че проблема е в мен наистина са верни :-D Ами сигурно съм се разглезил покрай високите 28-29 градуса на ток с радиатори и духалки...Да,бяхме на дърва ,но ни беше студено и постоянно на ток... :duvar:

Да,имаме доста добра 10см изолация външна.И дограмата е добра.
Термостатът се регулира на 5 степени,като сека сме на петата :-D и няма кой знае какъв ефект
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgbirds.com%2Fimages%2Fuserbar.jpg&hash=376d30a5c42be44b4d47f3bbe69e0b6d78975ca3

bicho1976

Цитат на: HaIr4o - 13.12.2009 19:10
   Аз съм свикнал да живея на ТОПЛО!обичам да ходя по къси гащи и къс ръкав през зимата,ако е топло,разбира се...За мен и семейството идеалната температура е поне 26-27 градуса!!!
И  в къщи е така. :-)

ceco_rs

Аз също обичам да ми е топло през зимата , на работа достатъчно мръзна ! В нас потдържам 26-28 градуса с климатици и съм доволен ...

vasso

И аз обичам да ми е топло и парното не ми стига,за това пускам и климатик да е 28 градуса. Иначе в спалнята си е студено и спя прекрасно така. Но през деня и аз обичам с къс ръкав. :-)

discus

Махни термоглавите на радиаторите и виж дали ще се стопли котлето подгрява туй дето ти върви по радиаторите с него мисля нямаш проблем. При махнати термоглави радиаторите ще работят непрекъснато ако и тогава не се стопляш може температурата на подгряване на котлето да е ниска.

HaIr4o

включихме духалката заедно с парното и нещата се поправиха...май ще слагаме конвертор или климатици :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgbirds.com%2Fimages%2Fuserbar.jpg&hash=376d30a5c42be44b4d47f3bbe69e0b6d78975ca3

rgeorgieff

По принцип, работната област на термоглавите е 6-28 С . Няма да намериш термоглава, която да работи над температура от 28 С . Счита се, че е над здравословната граница :) Решение, без допълнителни разходи, е да машнеш главите, както те посъветваха, като оставиш само термовентилите. Иначе махаш радиаторите и слагаш водни конвектори - по около 400 лв бройката :), но термостатите се регулират до ок 35 С .

miTko

Цитат на: HaIr4o - 13.12.2009 19:10
Аз съм свикнал да живея на ТОПЛО!обичам да ходя по къси гащи и къс ръкав през зимата,ако е топло,разбира се...За мен и семейството идеалната температура е поне 26-27 градуса!!!
Това ти е проблема! Млад човек си, замисли се. ;-)
Да не изпадам в подробности, но хората, живеещи по тия географски ширини имаме нужда от този зимен "шок" и сезонност на времето.
Разни мои АКВАРИУМИ 

eventer

Цитат на: discus - 13.12.2009 20:43
Махни термоглавите на радиаторите и виж дали ще се стопли котлето подгрява туй дето ти върви по радиаторите с него мисля нямаш проблем. При махнати термоглави радиаторите ще работят непрекъснато ако и тогава не се стопляш може температурата на подгряване на котлето да е ниска.

Това е точно така.

  • Какви и достатъчни ли са ти радиаторите? Ако са със завихряне на въздуха много е важно да са открити
  • Вдигни температурата на водата. Обикновено е 60 градуса С, сложи повече
  • Каква е мощността на котлето, достатъчна? Освен това, като правят профилактика на котлето, все искат да ограничат с регулиране максомалната мощност. Искай си изрично да ти го регулират за максимална мощност
  • Ако подгряваш и вода за битови нужди, цялата мощност се пренасочва към водата при къпане, например, тогава радиаторите топлят по-малко.
  • И последно - температурата, която търсиш наистина е висока, но това е въпрос на личен избор.
Подводно животновъдство и подводно земеделие

Similar topics (5)

25744

Публикации: 5
Прегледи: 5880

3094

Публикации: 39
Прегледи: 16748

10702

Публикации: 3
Прегледи: 2157

57150

Започната от bezko


Публикации: 1
Прегледи: 6635

40663

Публикации: 0
Прегледи: 1382