• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съвети за един аквариум. Не правете това у дома си.

Започната от kiril_m, 18.05.2009 23:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Деян

Ще променим иместо след първата тема от рода на "Помощ! Сипах керосин и скалариите не летят."   *DRINK* ;-)

barabata

Ти като им сипа керосин кибрит даде ли им ? Че как ще литнат без стартер?
*MATCHFART* *MATCHFART*
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Лора

Ще допълня заглавието, за да няма издънки.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Деян

Ако има такива отговорността и обезщетението се поемат изцяло от Кирил и участващите русенци.  :-D

Лора

Айде, айде, да ги нямаме такива!

Който незнае, къде стоят сериозните теми, да не чете тук и да попива.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Деян


deadman93

Аве,ей сега идвам от супера и там видях на едно буркачне надпис олинеза,и вътре едно такова бяло.То случайно да не е смлян хайвер от олинезия :-[.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg269.imageshack.us%2Fimg269%2F7893%2F98740689.jpg&hash=4a86a80a028e7f60923f2d2ca9a1d11dc51840f7

Bai Pe6o

Не бе мен, това е за захранване на новородени олинезиики.
:karamse:

CYBERTEK

 Моля да ми дадете съвет  *HELP* Понеже няма от къде да намеря кросин (едно време имаше на летището в с.Габровница ама го затвориха) може ли да сипя малко нафта (дизелово гориво) ама да не почнат много да ми пушат скаларчетата а?? как мислите ?*dontknow* ама то и подгряващи свещи ще трябва.... някой може ли да ми даде гаранция че ще полетят? човека в магазина ми каза че са от летящите скаларчета   :-[ каза още че харчели малко.... надявам се някой да ми помогне.  :duvar:



RIC

Цитат на: CYBERTEK - 19.05.2009 23:52
Моля да ми дадете съвет  *HELP* Понеже няма от къде да намеря кросин (едно време имаше на летището в с.Габровница ама го затвориха) може ли да сипя малко нафта (дизелово гориво) ама да не почнат много да ми пушат скаларчетата а?? как мислите ?*dontknow* ама то и подгряващи свещи ще трябва.... някой може ли да ми даде гаранция че ще полетят? човека в магазина ми каза че са от летящите скаларчета   :-[ каза още че харчели малко.... надявам се някой да ми помогне.  :duvar:




Става, ама требе да е "АЛПИН–ДИЗЕЛ" та да не мръзне парафина...Ако нема сипи "ТУЛОУ" *DRINK*

Андрей Бобев

Цитат на: CYBERTEK - 19.05.2009 23:52
човека в магазина ми каза че са от летящите скаларчета   :-[ каза още че харчели малко.... надявам се някой да ми помогне.  :duvar:

Не му вярвай! Знам го кой е, той е във форума само за да си рекламира стоката!  ]:-> Тези са внос от Сингапур, харчат по литър на километър! Освен това нямат никакъв стаден инстинкт! Миналата седмица две ми изхвърчаха от прозореца, съседът отгоре ги хвана и тая събота на подуенския пазар гледам - продава ги заедно с гълъбите си, мизерникът неден! И от районното идваха да ми съставят акт, че съм нямал свидетелство за правоуправление на нископрелитащи скаларии... Гадост! В каква държава живеем!  *MODERATOR*
Купувай само клубни рибки, за да си сигурен в качеството. Във форума ще намериш няколко души, които се занимават със селекция, някой бургаски колеги имат по 7-8 чисти линии истинска черноморска летяща скалария. Разпознава се по черното петно при аналния плавник - там й е изходът за изгорелите газове, затова...
Аз в момента работя по една селекция на молинезии, като стане готова, ще ги покажа. Храня ги не повече от 6 пъти на ден с тУРБОфекс и ги тренирам, като им организирам състезания с астронАВтусите. Засега харчат не повече от половин литър на километър, надявам се да селекционирам още по-икономичен модел - с шибидах и без нужда от доливане на масло поне 300 км.
Апропо, русенци правят много хубаво масло за керосинови скаларии. Май го извличат чрез студено пресоване от новобранци във форума, не съм сигурен.
И още нещо да знаеш от мене. Понеже скалариите са живораждащи (това вече и други ти го казаха), мисли му, като почнат да раждат. Най-добре отсега си купувай аквариум от бронирано стъкло! Ти виждал ли си как ражда риба, дето пие керосин?!?  ;-)

kapacitet

Цитатнякой може ли да ми даде гаранция че ще полетят?

Естествено, че ще полетят, но не забравяй, че трябва да намалиш и триенето до минимум. Това ще постигнеш ако добавиш и малко масълце във водата. Твоите летящите скаларчета  са явно турбо дизел така, че най- добре добави CASTROL EDGE TURBO DIESEL SAE 5W-40. Пропорцията е 2см. риба- литър масло. Филтъра може да подхраниш с Castrol EP 80W, изливаш тубето и си готов.

miTko

Керосина няма да ти свърши работа, както и бензин, нафта, хексан и др. подобни. Начи извади от някоя ацетиленова горелка карбида и ръгай в аквариума! Скалариите ще литнат с бели крилца - гаранция! Хайде бягай да четеш химия, щото то без четене не става!  :karamse:
Разни мои АКВАРИУМИ 

stenli

До тук добре, но ще дойде момента, в който всички новородени скаларчета ще тръгнат да се учат да летят. За да намалиш загубите до минимум, горещо препоръчвам комарници на всички прозорци и омекотяване на всички ъгли в къщата и когато готвите не оставяй тенджерата открита, че рибешкото не се връзва с пилешко. Не че не са подходящи, но на рибата не върви с фиде.

Лора

Цитат на: stenli - 20.05.2009 14:43
и когато готвите не оставяй тенджерата открита, че рибешкото не се връзва с пилешко. Не че не са подходящи, но на рибата не върви с фиде.

Важното е, че и 3те се пипат с ръце.... :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (5)

10777

Публикации: 7
Прегледи: 4992

4641

Публикации: 5
Прегледи: 3733

37779

Публикации: 5
Прегледи: 5095

40177

Публикации: 32
Прегледи: 15065

1186

Започната от niki033


Публикации: 11
Прегледи: 14496