• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ремонт на баня

Започната от nevenaskorpi, 09.02.2013 15:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nevenaskorpi

Предстои ми ремонт на банята... ще слагам душ-кабина, като трябва да се направи "окачен" таван, където да минават ел. кабели, въздуховод за вентилатора, осветление и т.н.... Ииии, тъй като, по мои наблюдения, във форума има доста сръчни колеги, моля за съвет. За сега съм се спряла на PVC ламперия, като най-икономичен вариант. Ще бъда благодарна за отзиви и съвети...

колешански

Ще ти задържа влага,а от там и мухъл.По добре от паната,няма да се оскъпи кой знае колко,а и е по красиво.Пвц-то само ще ти капе в шията

PVV

Аз съм от 7 години с висащ таван с влагоустойчиви пана . Няма нито мухъл , нито ми капе. Всички кабели, вентилационни тръби и лунички е горе. това е по-добрият вариант , отколкото ПВЦ. За един ден се прави и е по красиво. Дори външни тръби съм скрил с това. Ако искаш ще ти пратя снимки.

Caxapa

Има специални пана за мокри помещения. Майстора който ползвам ме убеждаваше миналото лято да сложа такива но предвид цената  се отказах а и не си струваше за жилището което правех.  Евтиното   излиза скъпо после.

trolazol

И моето мнение клони към растерен таван 600/600. Доста сме направили по разни обществени сгради и частни домове - в сухи и мокри помещения. Много по удобно е за ревизиране на това какво се случва над тавана. Всички инсталации (ЕЛ, ОиВ и др.) са лесно достижими за ремонт и профилактика. За баня си има специални влагоустоичиви пана, по скъпи са но си заслужава за една баня. Много е удобно ако си сложиш осветление с лунички, и вентилатор на тавана над душ кабината, в последствие при ползването на банята да им разменяш местата там където са максимално функционални - това при PVC тавана няма как да стане.

Разгледай в склада на Поларис - вносители са и доста сме пазарували от тях.

Svetli kn

Здравеите провесионално се занимавам с това, и моето мнение че пвц устоичиво на влага и много лесно за подръжка. Слагаи смело.

nevenaskorpi

Благодаря за съветите. Банята е супер малка, колкото за душ-кабина и мивка (тоалетната е отделно) така, че разликата в цената на тавана няма да е кой знае колко непоносима :). В момента е със стериопорови пана (от тези, които се лепят за тавана) и механичен вентилатор към въздуховода и се образуваше мухъл в единия ъгъл, който лесно се третираше с белина.
Ще съм благодарна, ако ми пратите снимки на възможни варианти, че аз съм "мъжът" в къщата и трябва да реша как да стане...
Хем искам да е функционално, идеално, красиво... хем да е евтино.. :-D

колешански

Абе недей така колега.То че е устойчиво ок,а мислиш ли че тия вентилатори са само парлама и тези изпарения къде отиват,като няма какво да ги абсорбира.Май ще се получи лек конденз и ще покапва.

iivs

Едната ми баня е от 10 години с пвц таван и съм изключително доволен преди две седмици ваправих и втората баня с пвц ламели излезе към 200 лева с осветлението и с монтажа а и е изключително практична и лесна за почистване

Вени

Колега от моя скромен опит(10-12)години като майстор,за баня от Хънтър Дъглас по добро няма (малко скъпичък)но слагаш веднъж!Също така избор голям надупчени,не-надупчени златни всякави!

zlatna ribka

Цитат на: Caxapa - 09.02.2013 16:12
Има специални пана за мокри помещения. Майстора който ползвам ме убеждаваше миналото лято да сложа такива но предвид цената  се отказах а и не си струваше за жилището което правех.  Евтиното   излиза скъпо после.

Аквапанел най-вероятно,цената е по-висока,но като качество си струва! Щом е малка банята аз бих ти  го препоръчала !  *THUMBS UP*
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

nevenaskorpi

Благодаря! А къде да търся този "Аквапанел" във Варна?

trolazol

Не е точно аквапанел но като идеш в магазина ще те насочат. Пратил съм ти лично съобщение да не излезе реклама! :-)

Успех в ремонта!

zlatna ribka

 Точно аквапанел си имах в предвид   http://www.meridiancommerce.eu/products/view/4/447  *THUMBS UP*
Това е варианта за бани,сауни..въобще помещения с повишена влага :-)
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

Вени

Цитат на: zlatna ribka - 09.02.2013 20:25
Точно аквапанел си имах в предвид   http://www.meridiancommerce.eu/products/view/4/447  *THUMBS UP*
Това е варианта за бани,сауни..въобще помещения с повишена влага :-)
За какво да дава при за този аквапанел като влагоустоичивият гипскартон(зеления) върши идеална работа и е в пъти по евтин?

Similar topics (4)

19583

Публикации: 36
Прегледи: 26370

6159

Публикации: 11
Прегледи: 4760

27858

Публикации: 8
Прегледи: 5901

18317

Публикации: 4
Прегледи: 2212