• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Рецепти за манджи

Започната от NO CARRIER, 20.09.2006 16:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Buhoff

трябва да ги изкиснеш във вода и оцет не само в оцет за няколко часа след като си ги обърнал и почистил. След това тапкаш суджуците *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

stanilabg

Цитат на: borracho - 23.11.2011 22:16
нормално е говеждите да смърдят повече - те са преживни животни, в храносмилателната им система е бъкано с много и най различни агресивни бактерии които разграждат целулозата.
Т.е. да не се притеснявам за миризмата? Няма ли да се пренесе на месото?

Цитат на: Buhoff - 23.11.2011 22:18
трябва да ги изкиснеш във вода и оцет не само в оцет за няколко часа след като си ги обърнал и почистил.
Да, ясно е че в вода и оцет. :-)
: 23.11.2011г 20:08ч
След като престояха цяла нощ в вода, миризмата започна да изчезва.
Иначе как се процедира с варта - ако случайно намеря (то ще намеря, ама 25 кг опаковка :-D)?

mupk0

Търся рецепта за бисквитена торта ,но не с нишесте.Дайте идея?Аз освен с кис.мляко и сметана(сладкарска течна) не се сещам за друго.

Vili_Mitko

Бисквитената торта става идеално с прахчетата за пудинг. Аз лично я правя с бял, ползвам две пакетчета. Ще ти трябва и по 500мл прясно мляко за всяко пакетче пудинг. И задължително да е от този който се приготвя топъл, със студения не става ;)

miTko

Пиле с бира:



Пилето го разрязах от към гърба с кухненска ножица. После го разчекнах за да се разстеле в тавата. Посолих и намазах с подправки(олио, червен пипер, куркума, черен пипер или каквото си искате).Следва малко масло, парченца върху пилето. После - във фурната на 200 градуса, като се запече поливам с малко бира, след време пак, и така. После вече има събран сос в тавата и го поливам с него от време на време. След близо 2 часа е готово. Малко прекалих с червения пипер, за това изглежда по-тъмно, но следващия път ще е само с куркума, да видим. Иначе на вкус е супер.
Разни мои АКВАРИУМИ 

ico

Митко, ти малко яре ще изпечеш на 200 градуса за два часа.  ;-)
Пилето да не е домашно, че толкова печене?
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

stanilabg

Цитат на: miTko - 18.12.2011 13:18
Следва малко масло, парченца върху пилето.
Добър ефект се получава, като вкараш маслото под кожата, т.е. да не изтича в тавата. Просто с пръсти си правиш отвори/джобчета между месото и кожата и там слагаш маслото. Пък и дори подправките - кожата се явява един вид като преграда и пречи на месото да поеме от подправките.
Другия вариант е, да направиш разрези на кожата - както се прави на наденицата за да се изпече в вътрешността.

miTko

Цитат на: stanilabg - 18.12.2011 16:25
Добър ефект се получава, като вкараш маслото под кожата, т.е. да не изтича в тавата. Просто с пръсти си правиш отвори/джобчета между месото и кожата и там слагаш маслото. Пък и дори подправките - кожата се явява един вид като преграда и пречи на месото да поеме от подправките.
Другия вариант е, да направиш разрези на кожата - както се прави на наденицата за да се изпече в вътрешността.
Ще го пробвам!

Ицо, хубавите неща стават бавно. Пък и от печка до печка има разлика. От друга страна хич не обичам да опъвам жилави мръвки като куче.
Дядо ми готвеше манджа от сутрин до обяд на слаб огън и винаги му се получаваше.
Разни мои АКВАРИУМИ 

stanilabg

Къде може да се купи селитра за луканки в Пловдив?

gandalf_hsr

потърси на някоя сергия където продават черва за луканки,или в месарските магазини.

stanilabg

Цитат на: gandalf_hsr - 30.12.2011 12:43
потърси на някоя сергия където продават черва за луканки,или в месарските магазини.
Въпроса е, че аз не мога да потърся, защото съм в чужбина, а като кажа на нашите да потърсят не им се занимава. Затова ме интересуваше, ако някой знае точно място.

miTko

Не става ли дума за натриев нитрат или е нещо по-различно?
Разни мои АКВАРИУМИ 

totishish

Цитат на: stanilabg - 30.12.2011 12:09
Къде може да се купи селитра за луканки в Пловдив?
ами аз си взех от там кадето пълнят луканки но съм в асеновград а за плд. незнам

ico

Цитат на: miTko - 30.12.2011 13:41
Не става ли дума за натриев нитрат или е нещо по-различно?

Най-вероятно става дума за някой от тия хубавите  *CRAZY*
ЦитатE 249   
Potassium nitrite   
Нитритите в организма блокират хемоглобина и нарушават преноса на кислород от кръвта до всички тъкани на тялото. Особено опасни са при новородени и малки деца. Потенциални карциногени.

E 250   
Sodium nitrite   
Може да доведе до хиперактивност. Потенциален карциноген. В стомаха може да взаимодейства с други химикали и да се образуват нитрозамини. Препоръчва се избягване на употребата му. В някои страни използването му е ограничено.

E 251   
Sodium nitrate   
виж описаното за Е 250. Използва се и за получаване на азотна киселина и изкуствени торове, както и във ферментирали месни произведения.


И трите от тия ги има в ценовата листа на ,,ВАКИ-ХИМ" ООД  по килограм за 3 лева.
МАГАЗИН: гр.Пловдив,  бул."България" 4Б,  комплекс Ори Билдингс 

СКЛАДОВА БАЗА: бул."Марица" 97А 
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

miTko

Ако е така, вероятно го има и в химическото магазинче в Капана, не помня адреса.
Ако пък е калиев нитрат, в бомбаджийските форуми са светнати.
Разни мои АКВАРИУМИ