• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ако ви трябва помощ за компютрите - казвайте, част 3

Започната от Joro Vn, 05.01.2010 11:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lz3cv


Luton

Едната ми машина сдаде багажа. Не може да стартира Windows. Някава идея?
Или ще трябва реинстал?

nikolaytoshev

Ами, ако имаш някаква важна информация на компютъра най-добре вземи един Windows и без да триеш предишния инсталирай още един в С-то. Компютъра ти ще тръгва с новия, но ще имаш и предишните файлове в дисковете. Изтегли си файловете на външно устройство (CD, DVD, USB, преносим хард диск и др.).След това разбира се преинстал на компа и всичко е наред.
Ако ли пък не - директно преинстал.

kapacitet

ЦитатАми, ако имаш някаква важна информация на компютъра най-добре вземи един Windows и без да триеш предишния инсталирай още един в С-то. Компютъра ти ще тръгва с новия, но ще имаш и предишните файлове в дисковете. Изтегли си файловете на външно устройство (CD, DVD, USB, преносим хард диск и др.).След това разбира се преинстал на компа и всичко е наред.
Ако ли пък не - директно преинстал.

Това цялото е доста мъчителен процес, отнемащ време.
Аз бих пробвал първо с last known good configuration. Ако не помогне пробвам със Safe Mode. Ако и от двете няма положителен ефект, грабвам диска на линукс, който се стартира само през CD- то без инсталация. Копирам всичко важно на стик и форматирам. Всичко това продължава половин час.  ;-)



pro_filer

В 90% от случаите се оправя с chkdsk или под safe mode, или с repair console ;)

Luton


nikolaytoshev

Какво опита, та казваш, че не става? Изписва ли ти нещо на екрана? Ако нямаш нищо важно в С-то преинсталирай само него.

Luton

Не мога да го стартирам Windows със никой от помощните инструменти.
Трябва обаче да извадя информация от календар която е много важна.
Дайте, някакви идеи?  



goldstar94

Някои знае ли как да си сменя Windowsa   от 7 на  ХР  *THUMBS UP*


Peakone

Как мога да си направя локална мрежа между 2та компютъра?
Интернета на настолния минава през wi-fi рутер, за да "лийчвам" с лаптопа и искам да ги вържа в локална мрежа? Възможно ли е да стане с интернет връзката или трябва да се купува кабел и какъв?

ogogogo

За по-добри резултати се прави с кроснат кабел.
Няколко лева е и може да го купиш от всеки
магазин за копютри.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

kapacitet

ЦитатКак мога да си направя локална мрежа между 2та компютъра?
Интернета на настолния минава през wi-fi рутер, за да "лийчвам" с лаптопа и искам да ги вържа в локална мрежа? Възможно ли е да стане с интернет връзката или трябва да се купува кабел и какъв?

Ако и двете машини са вързани независимо как с рутера, значи мрежата я имаш. Дай просто на хардовете разрешение да бъдат ползвани през мрежaта. Какви са операционните среди на машините?

cochese

Цитат на: nikolaytoshev - 27.02.2010 20:24
След преинсталацията на лаптопа ми, нещо не мога да си включа мирофона. От другата страна нищо не чуват.Като вляза в настройките на звука и ми дава настройката на микрофона в сиво (неактивен).
Сигурно буксата се е прецакала, ама аз все пак да попитам дали може другаде да е проблема?
Можеш да видиш дали този микрофон има нужда от драйвер (което ме съмнява).


: 06.05.2010г 21:09ч
Цитат на: Peakone - 23.03.2010 02:12
Да задам и моя въпрос. На лаптопа съм с windows 7, но нямам офис пакет... от къде да изтегля такъв, който да работи със седмицата? Изтеглих Офис пакет 2010 от Замунда, стартирам инсталацията, зарежда до край и прозореца се затваря без даде грешка или успешна инсталация и продължавам да имам липса на тези програми  :-(

Може да пробваш и с 2007, но понякога се среща проблем- като отваряш файл от 2007 на 2003 може да има известни разминавания в текста, но това съм го срещал рядко. Иначе и двата стават за win7,в зависимост кой ти е по- удобен.
: 06.05.2010г 21:09ч
Цитат на: goldstar94 - 25.03.2010 18:32
А някои знае ли килизатор за windwos 7 нещо като FlexType

Освен вградения кирилизатор на седмицата, при който има известно разбъркване на буквите, можеш да пробваш и този, който е доста по- добър от flex type- http://free.tvskat.net/index.php?option=com_remository&Itemid=68&func=showdown&id=30.
Може да не ти позволи да го инсталираш (ще ти каже, че ти трябват администраторски права), даваш с десен клик върху инсталационния файл и избираш run as administrator. След инсталацията (която е около 10сек). влизаш в control panel- region and language и добавяш традиционната подредба на кирилицата.

Peakone

Цитат на: kapacitet - 06.05.2010 20:15
Ако и двете машини са вързани независимо как с рутера, значи мрежата я имаш. Дай просто на хардовете разрешение да бъдат ползвани през мрежaта. Какви са операционните среди на машините?

Лаптопа е с windows 7, а настолния с XP... ако това питаш :P

Similar topics (5)

33482

Публикации: 1585
Прегледи: 322623

5636

Публикации: 672
Прегледи: 313726

57477

Публикации: 1
Прегледи: 1952

51573

Публикации: 32
Прегледи: 14107

27181

Публикации: 5
Прегледи: 7239