• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 00:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Растителен аквариум без орборудване

Започната от mazalqk, 10.04.2010 14:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mazalqk

Ако има писано по темата, ще се радвам да ме насочите къде да чета.

Виждам, че доста колеги стартират екстремно малки аквариуми 1,2,5л, които се задвижват само от слънчева светлина, без филтрация без нагревател и всякякава техника.

Ще ми е интересно хората с опит с такива аквариуми да споделят как ги поддържат, какви растения оцеляват при дадените условия, принципа на стартиране същия ли е като в статията "Стартиране на сладководен аквариум (с техника)" или има нещо по особено и изобщо всякакво споделяне на опит и мнения са добре дошли.

Поздрави.

Raven

При всяко положение такъв аквариум ще е по бавен и няма да има много от растенията които обикновенно се отглеждат в аквариумите.
Никакви почвопокривни няма да се развиват добре без допълнително осветление и СО2, освен това акварим от 1 л.  е по скоро експеримент отколкото реален съд.
Трудно се поддържа дълго време.

Ако искаш да опиташ просто пусни един малък аквариум на балкона или прозорез и експериментирай, аз отдавна се каня да го направя това нещо.
Имам един подходящ югоизточен балкон и може да побвам нещо около 20 л.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

nikolaytoshev

Никакво равновесие не може да се постигне в такъв обем.

Асен Евгениев

И какво означава това "стартират екстремно"?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

mazalqk

Цитат на: akapulko - 11.04.2010 16:59
И какво означава това "стартират екстремно"?

Не "стартират екстремно", ами "екстремно малки аквариуми, стартират..." обърни словореда и ще разбереш какво значи.

Иначе по върпоса за без техниката, ако сложа лампа на един 7л съд и засадя непретенциозни бързорастящи лудвигии например, предполагам ще трябва да сменям вода всеки ден или през ден максимум при наличието на нулева филтрация?

Raven

Лудвигията е едро растение, по скоро пробвай с мъхове.
Митко има опит с малки аквариуми и слага предимно мъхове, освен че издържат на слабо осветление и липса на филтрация са много подходящи заради малкият си размер.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

mazalqk

Благодаря за отговорите. Ще потърся по-обстойно информация и мисля да направя една проба, да видя какво ще излезе. Ако имам по-конкретни въпроси пак ще питам, ако не ще пускам направо резултатите.

Поздрави.

Similar topics (5)

2149

Започната от tito


Публикации: 6
Прегледи: 2992

53717

Публикации: 4
Прегледи: 2601

40363

Публикации: 11
Прегледи: 4630

30935

Публикации: 4
Прегледи: 4605

2976

Публикации: 9
Прегледи: 7326