• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

риба 600 грама

Започната от danchi, 01.04.2009 13:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danchi

вижте какво хванах днес


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FPqM5V30.jpg&hash=51f3124c4aed20dbbb0c80abfb1a90fcae109833

onyxman

Как беше лафа .... "риба щука, махай се от тука"
Шегувам се! Да ти е сладко.  *DRINK*

Borko7

01.04.2009 13:29 #2 Last Edit: 01.04.2009 13:33 by Borko7
Като я гледам ми се струва, че тази риба е маломерна и е трябвало да я пуснеш. Дори и да минава с 1-2 см нормата, пак е по-добре да я пуснеш да порасне.

За щука минималният размер е 40см.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

miTko

Подозирам, че само днес можеш да я хванеш тази.  ;-)
Разни мои АКВАРИУМИ 

danchi

тази е 42см пък и да беше под 40 нямаше да я пусна

Borko7

Надявам се Митко да е прав. А ако не - замисли се защо реките ни са обезрибени, природата зарината в боклуци и какво ще стане ако всеки мисли като теб
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

zmeq

Цитат на: danchi - 01.04.2009 13:55
тази е 42см пък и да беше под 40 нямаше да я пусна
Личи си кой е тарикат  ;-)

Деян

 :-( И после ходи си вади риболовен билет. Моя го обнових тази седмица, но като гледам колко риба е останала в реките, нещо май няма смисъл.

danchi

ти ако беше хванал риба 600 грама щеше да я пуснеш така ли

morriddin

Ами то, от щука под 1кг. никакво филе не можеш да извадиш. Все пак, при капо и аз бих се замислил... :-[

Borko7

01.04.2009 16:57 #10 Last Edit: 01.04.2009 16:59 by Borko7
Цитат... и да беше под 40 нямаше да я пусна.

Цитат на: zmeq - 01.04.2009 14:32
Личи си кой е тарикат  ;-)

Това не се нарича тарикат, а бракониер
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

zmeq

На много места по света риболовът е спорт и рибите се пускат след като се хванат  :-[
Но там няма тарикати, пак да се повторя  ;-)

Това ни е и проблема де, има твърде много тарикати.

Cabral

тази е 42см пък и да беше под 40 нямаше да я пусна

Правилно. Не знам защо, но някъде преди 80-90 г. се приема изключителната глупост да се запазват маломерните риби, за да се подсигури възпроизводството. А не знам защо, по простата причина, че хиляди години е било точно обратното, запазват се въздрастните екземпляри, както и до сега при всички останали животни. С какъв акъл ще пазиш дребният калкан, а ще ловиш едрият, т.е. старият, този който хвърля най-много хайвер? 100 години да живея не мога да го разбера как ще унищожиш моруна дето дава милиони яйца, даже във вестниците те пишат като герой, но трябва да пазиш такава, коато ще стане полово зряла след 10-12 г. На лов са подложени именно продуктивните екземпляри, а се пазят тези, от които 90% така или иначе няма да доживеят репродуктивна възраст, това е все едно като ти се размножат дискусите да изпържиш родителите, а да си пазиш малките. И пак примерът не е точен, защото при дивите риби половата зрялост идва много по-късно. Интересно защо с неговите риби никой не го прави, а подкрепя глупостите на пишман учени.



Деян

Защото като се изловят младите, а продуктивните остареят и се стерилизират, ти ли ще зарибяваш?

lz3cv

"Стара риба няма" ,  бях чел някъде  :-)

Similar topics (5)

6344

Публикации: 15
Прегледи: 8490

1784

Публикации: 9
Прегледи: 6397

33652

Започната от acho


Публикации: 5
Прегледи: 3548