• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Пролетен базар - изложба в Шумен

Започната от Big_gonzo, 28.03.2009 18:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MeTogu

Ей за малко сме се разминали.И с Краси Енчев не можахме да се видим,но има време ще му ида на гости в Каварна.Голяма навалица беше наистина - особенно пред питоните!  :-D
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Borko7

Цитат на: chepik - 04.04.2009 21:19
Мен повече ми прилича на тапир :)

Не знам дали се шегуваш, но това е бял носорог, силно застрашен. Според мен е кощунство, че е допуснато да бъде изложен на пазар. Трябва да се сигнализира някъде (но незнам къде) и носорогът да се прибере, изпрати в резерват или някакъв рехабилитационен център.

Може, да не е свързано с акваристика, но не бива да подминаваме подобни неща.

I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

MeTogu

Абе това беше скулптура бе.Имаше доста такива.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Raven

На мен ми прилича на препариано новородено.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Borko7

тези косми друг път са склуптура. И никои не постила на склуптурите одяла.
а дали е препарирано или живо това носорогче, нищо не променя, даже е още по-зле.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Divane

интересно кой би си купил подобна "склуптура" и с каква цел?!??!! *dontknow*

alexanderson

споко е хора ,това наистина бяха някакви скулптори и жената като го видя в първия момент и се насълзиха очичките ама после се посмяхме  *ROFL*а за навалицата няма да говоря ,аз знам хората как се чувстваха на този ''пазар" , а горките животинки......?????? верно сме е...и животните :-[
176л

Стамен

Това са макети на животни.
Ето и човека, който ги изработва. Докато препарира животното на своя клиент, изработва и макет за себе си.
http://www.ekip7.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=2702&Itemid=31

ЦитатДа се похваля, на едно място видях някъкъв мъх  който виждам за 1 ви  път. С едни по големи листенца абе красота
Най-вероятно си видял кладенчов мъх. Видях, че продават на едно място.

Borko7

ок, малко се успокоих, че това е макет, но ако е както казваш това означава, че освен макета е препариран наистина малък носорог. а в статията е написано, че е препариран и гепард - също застрашен вид. Не мога да си обясня, как изобщо е убито това животно, внесено в Бг, и на всичко отгоре да се пише гордо за това. Всичко това е свързано с бракониерство и унищожаване на едни от най-застрашените от изчезване животински видове. *MODERATOR*

На никой ли не му прави впечатление, на никой ли не му пука?

Акваристиката в крайна сметка е свързана с опит да се приближим до природата, да направим кът от дома си част от дивата природа, не да я унищожаваме...
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Лора

Цитат на: Borko7 - 05.04.2009 10:27
Не мога да си обясня, как изобщо е убито това животно, внесено в Бг, и на всичко отгоре да се пише гордо за това.

Хайде, хайде... Много се вживявате. Нищо не е безсмъртно в природата. Не е задължително да е убито от бракониери за да се препарира. Не забравяйте, че природата е един кръговрат и че всяко същество е застрашено да бъде жертва на някой по голям хищник. Незнам кой е врагът на носорога, но се замислете и от тази гледна точка, вместо да хвърляте вината на бракониерите.

И така, темата е за пазара не за препарирани животни. Така, че ако няма какво да споделите за пазара....
Аз лично не успях да отида на въпросния пазар, много ми се искаше, но ето в последния момент с какво се сдобих от там благодарение на колегата ickopr, за което съм му благодарна. Сега вкъщи е война, кой да гали парсчо. :-D
http://picasaweb.google.bg/lora.shopova/OkCtVK#
След като неможах да си взема свинче от zapleska...
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Borko7

Цитат на: Лора - 05.04.2009 10:37
Хайде, хайде... Много се вживявате. Нищо не е безсмъртно в природата. Не е задължително да е убито от бракониери за да се препарира. Не забравяйте, че природата е един кръговрат и че всяко същество е застрашено да бъде жертва на някой по голям хищник. Незнам кой е врагът на носорога, но се замислете и от тази гледна точка, вместо да хвърляте вината на бракониерите.

Прочети темата (линка), който е даден преди да коментираш. Там си е описано как е убит гепарда. Носорогът няма врагове. Дори и това бебе да е умряло естествено, то е умряло в Африка и там е трябвало да си остане. От момента, че е изнесено вече си е бракониерство. А отговорът ти просто обясбява защо това е възможно - явно на повечето хора, както и на теб, не им пука.

Оставям ви да си коментирате за пазара. Жалко, че и аз нямах възможност да отида.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Лора

Хайде сега, не ми приписвай вината за препарираните животни. Аз също не харесвам такъв вид хоби, но какво да се прави. Човекът носи отговорност за действията си. Рано или късно, ще си получи заслуженото.
Линка изобщо не ме интересува и няма да го прочета. Изказването ми беше по скоро за носорога, отколкото за гепарда.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Borko7

 *spam
лора, не искам да се заяждам, но понеже продължаваш да пишеш без да четеш, трябва да уточня:
никъде не съм казал, че имам нещо против препарирането на животни. Важното е да не се убиват застрашени от изчезване видове.
Това, в което те обвинявам (възоснова на изказването ти) е липса на отношение и желание да се опазва природата.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Деян

Цитат на: Borko7 - 05.04.2009 10:45
Носорогът няма врагове.

Възрастният носорог няма врагове, заради размерите и рога си, както и заради нрава си, но това е малко, без рог и ако майката е мъртва или по някаква причина отделена от него, то става лесна плячка за всеки хищник от калибъра на лъв, хиена или леопард.

Лора

Цитат на: Borko7 - 05.04.2009 13:45
*spam
лора, не искам да се заяждам, но понеже продължаваш да пишеш без да четеш, трябва да уточня:
никъде не съм казал, че имам нещо против препарирането на животни. Важното е да не се убиват застрашени от изчезване видове.
Това, в което те обвинявам (възоснова на изказването ти) е липса на отношение и желание да се опазва природата.

Това е моята гледна точка. Това, че не съвпада с твоята не е мой проблем.

Сега и липса на отношение, за опазване на природата.... Айде да не засягаме тази тема, че няма да му се види края.

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (5)

20919

Публикации: 3
Прегледи: 4132

9502

Публикации: 12
Прегледи: 4228

40203

Публикации: 9
Прегледи: 3783

31269

Започната от mackman


Публикации: 35
Прегледи: 14688

11514

Публикации: 0
Прегледи: 5340