• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ и съвети в сфери, различни от акваристиката

Започната от acho_pl, 07.12.2006 09:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sVGNsali

Цитат на: IceJoe - 01.10.2015 19:27
За поне 12 квадрата... 1600 лева читав климатик?
Да ама само Митсубиши от Клима Ком.
http://www.mmc.bg/uploads/product_files/PL_ATXV_2014.pdf
Фуджицу и Дженерал за почти същите цени за тая квадратура. Стандартен монтаж струва 150- 180 лева.
А ММЦ са официален вносител.
Не вярвам да слагат табелки.
Ниския клас Дайкини се произвеждат в Полша доколкото помня.
Със здраве.
ПП.
Втора употреба японски са на 110 волта, слагат им едни токмаци трафове без да информитарт клиентите, и само ги лъжат, че дърпат 400 вата. Е да ама не.
+1  *THUMBS UP* пропуснах д аспомена номера със 110 V  :-D
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Tracker

Освен марката на климатика от огромно значение е и начина на монтаж. Някой монтажници се правят на тарикати и не вакумират климатика преди да бъде запълнен с газ.
Има значение и къде ще бъде поставен в стаята, спрямо прозорци, врата, легло и др.

Успех с покупката.
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

getsata73

 "За сега съм се спряла на едни Daikin  2ра ръка, но пък оригинални- японски. с монтажа ще е около 900лв. Консумианата мощност в режим им е по- малка от на захранване на компютър..все още обмислме в семейството."
_----------------_------------------------------------------------

Не знам за вас ,но откакто гръмна Фукушима като чуя японско втора употреба и ме е страх даже да го доближа .Може и страхът ми да не е основателен ,но като знам какъв е контролът в Родината ,червейчето на съмнението все ме гложди :-)
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

krasigogo

Цитат на: getsata73 - 02.10.2015 16:17
....Не знам за вас ,но откакто гръмна Фукушима като чуя японско втора употреба и ме е страх даже да го доближа .Може и страхът ми да не е основателен ,но като знам какъв е контролът в Родината ,червейчето на съмнението все ме гложди :-)
Не трябва да се притесняваш. Преди доста време монтираха чувствителна апаратура за подобни притеснения на всички входно/изходни точки и няма как да влезе без да го регистрират. А мерките са безкомпромисни.
Три пъти режа и все късо ....

Amev

Айде от мен какво мога да предложа за помощ , всеки месец транспорт на вещи или багаж от България до Австрия (до Виена паркинга на Метро до SCS ) или до Амщетен.Обем и място имам. Превоза е само от България ,на връщане няма как.
Друго което мога да предложа е помощ и съвет при закупуването на електроуреди за бита (перални, сушилни, печки, хладилници и т.н.) втора употреба както и да предложа такива на преференциални цени и както се казва "за наши хора" , по-принцип работя с клиенти само на едро от цяла България (Варна,Силистра,Русе, Велико Търново, Червен Бряг, Перник, София , Пазарджик, Пловдив, Бургас и др.) така че винаги може да се измисли нещо за някой след предварителна уговорка да помогнем. 
rulez Мод. Сахара

fam

Пак аз и пак с питанка разбира се. Някой  знае ли сайтове за евтина електроника- китайски  най- вероятно.. телефони, таблети и  ей такива неща..и дали ако някой е ползвал  има впечатления...Конкретно ще се търси таблет, като основното му предназдначение ще е за четене на книги...Приемат се всякакви предложения по темата :) Благодаря.. че нали идват празници  :-[

gebo777

Аз съм пазарил 5-6 пъти от banggood.com - продават много неща, идват за около месец с безплатен транспорт. Мога да потвърдя, че са коректни, но за цените трябва да се поразрови човек...:)
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

asito


fam

Цитат на: asito - 18.11.2015 21:07
От немския амазон защо не пробваш? www.amazon.de/gp/aw/s/ref=is_s_?__mk_de_DE=ÅMÅZÕÑ&k=Fire+tablet

Благодаря :) аз днес в крайна сметка и в тукашния амазон се разрових.. въпреки че всеки ден за нещо  търся в него.. днес например за едни  винтове от неръждавейка за да прикача от тези гумички към един корен та да мога да го прекрепя към дъното по- лесно ... та така де.. с аквариумите все нещо ровя в амазона, но не бях роверявала за таблети... и всъщност има за около 50паунда..което не е чак толкова много. Аз си мислех чче са около 150-200 и за това ....
Цитат на: gebo777 - 18.11.2015 20:04
Аз съм пазарил 5-6 пъти от banggood.com - продават много неща, идват за около месец с безплатен транспорт. Мога да потвърдя, че са коректни, но за цените трябва да се поразрови човек...:)
Благодаря за предложението..може да пробвам, но за друго нещо, че времето напредна за Коледа и ако се забавят..ще остане без подарък моя човек :)
*thanks на всички отзвали се ...

Slav0v

Здравейте, да ви попитам на ADA продукти от къде пазарувате ,кой сайт в европа е най-удачен за покупки, покрай черния петък искам утре да направя някаква по захранваща поръчка. Благодаря

tetra


*****

Join Date: Юли 2010
Местонахождение: Пазарджик
Публикации: 210
Профил  Ел. поща  Лично съобщение (Неактивен)

Re: Помощ и съвети в сфери, различни от акваристиката
« Отговор #662 -: 02.10.2015г 16:04ч »
Цитат
"За сега съм се спряла на едни Daikin  2ра ръка, но пък оригинални- японски. с монтажа ще е около 900лв. Консумианата мощност в режим им е по- малка от на захранване на компютър..все още обмислме в семейството."
_----------------_------------------------------------------------

Решаваща е консумацията когато работи, сравнена с отдаваната мощност, а не  режима.

Tracker

Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

mitko8899

Цитат на: Slav0v - 23.11.2018 01:42
Здравейте, да ви попитам на ADA продукти от къде пазарувате ,кой сайт в европа е най-удачен за покупки, покрай черния петък искам утре да направя някаква по захранваща поръчка. Благодаря
Здравей,колега,

Това е сайта,който ти трябва:
https://www.greenaqua.hu/en/

Доставката е 10 евро за пакети до 40кг и пристига за 3 дни.
Черния петък на магазина обаче мина преди няколко дни,а имаше доста намалени неща.За пример 9л амазония беше с 20% надолу на 28€.

Similar topics (5)

36574

Публикации: 90
Прегледи: 23519

11341

Публикации: 69
Прегледи: 19294

58907

Публикации: 3
Прегледи: 2458

54442

Публикации: 31
Прегледи: 10521