• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 10:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ и съвети в сфери, различни от акваристиката

Започната от acho_pl, 07.12.2006 09:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

icebg

https://translate.google.bg/#auto/en/Benoit%20Malauss%C3%A9na

Ползвай иконката "Чуйте" под френския текст. И аз си мислех , че а-то не се чете накрая  :-)

miTko

Хора, някой от Ямбол може ли да ми отговори на тъпия въпрос: има ли някакъв автобус от гарата до към южна промишлена зона и ако да кой е той?  *dontknow*
Не намирам нищо в нета.
Разни мои АКВАРИУМИ 

fam

Някой скоро да се впускал в приключения с климатици? Че ... така ед от нищото изскочи  необходимост сега... и какт с еподразбира средствата са лимитирани...'Щото  за рибоците отива всичко напоследък  хихихи .. та въвеждащия въпрос е има ли  шанс за читав климатик до около 800лв?

raiko

Освен марката на климатика, също така и неговата мощност определя цената му.

Публикациите са слети: 29.09.2015 21:04

За да може да ти даде отговор някой компетентен по въпроса, ще трябва да уточниш за колко квадратни метра помещение ще се използва климатика (да се уточни мощноста му). Желателно е да е инверторен климатика.

petko

Цена около 1200-1500 лв. за читав климатик.

fam

Цитат на: raiko - 29.09.2015 20:54
Освен марката на климатика, също така и неговата мощност определя цената му.

Публикациите са слети: 29.09.2015 21:04

За да може да ти даде отговор някой компетентен по въпроса, ще трябва да уточниш за колко квадратни метра помещение ще се използва климатика (да се уточни мощноста му). Желателно е да е инверторен климатика.
Много благодаря за отзоваването... помещението е поне 12 кв.м. Защо инверторните са по- добри?

Цитат на: petko - 29.09.2015 21:06
Цена около 1200-1500 лв. за читав климатик.
Мдам бърз преглед по  електронните магазини и  се установява  диапазона.. Fudjitsu, Toshiba и Daikin  бива сочени като  най- добри... обаче точно това  е дилемата.. може би няма да имаме време да изчакаме докато  съберем за  на- добрия.. защото...ох не ми се впуска в лични драми, извинете ме :) но просто ще се наложи да с вземе  нещо- бързо..
И от тук и въпроса ми послева..ако така и така ще се харчат пари.. макар и  с идеята, че се правят компромиси.има компромиси и компромиси....т.е. за тези  приблизително 800лв да се вземе възможно по- добър вариант.. :duvar:

raiko

Инверторните работят зимно време и при температури под -5... -10 градуса. Другите не са ефективни при тези минусови температури.

petko

Първо трябва да си изясните приоритетно за какво ще го ползвате.Охлаждане, отопление в преходните периоди пролет-есен или основно отопление за зимата.За преходните сезони почети всеки климатик ще ви свърши работа и ще се поберете в тези пари.
Друго важно нещо е ,къде ще се ползва климатика,едно е в София друго във Варна.Най-добре се консултирайте там ,където сте с някой фирма.

raiko

Другото което трябва да гледаш е дали в цената обявена в магазина е включен и монтажа на климатика. Иначе се явява допълнителен разход.

a__andreew

Здравейте, за отопление е хубаво да е подов - имам такъв дайкин и работата му е безупречна. За студ вече е желателно да е със стандартен монтаж.

petko

Цитат на: a__andreew - 30.09.2015 07:40
Здравейте, за отопление е хубаво да е подов - имам такъв дайкин и работата му е безупречна. За студ вече е желателно да е със стандартен монтаж.
Така е.
Ама я хвърли в един ценови клас. :-)

Antuni

Свестен Инвертор минимум - 1600/1800лв. И се насочваш точно към Fujitsu. Останалото като Daikin и производните вече не се знае къде се правят. По последни данни беше в Европа ама преди повече от година, а вече надали. Малко като Eheim. В Китай ама "под НЕМСКИ контрол".  Fujitsu - това беше НАЙ по последни данни от технологично зависимите Японци. Съответно качество-цена-КПД.......

Има естествено и доста по истински но с бюджета ти е невъзможна мисия.

Скоро смятам да си слагам на работилницата General. Но не от тия с лепенките а истински. Можеш да се сдобиеш с такъв срещу 1000 до 1200лв в зависимост от кубатурата на помещението ти. Климатика не е Инвертор да се има в предвид.
0899808552

fam

Добър ден. Наминавам да изкажа искрени благодарности за съветите и идеите ви. *thanks
За сега съм се спряла на едни Daikin  2ра ръка, но пък оригинални- японски. с монтажа ще е около 900лв. Консумианата мощност в режим им е по- малка от на захранване на компютър..все още обмислме в семейството.
Благодаря отново за отделеното време. Хубав четвъртък за всички.
  @}->--

sVGNsali

ЦитатКонсумианата мощност в режим им е по- малка от на захранване на компютър..все още обмислме в семейството.
В кой режим? Stand-by?
В работен режим на отопление едва ли ще е по-малко от 1.5 kW (1500 W)
Аз лично не вярвам на 2ра ръка японски да е японски. Само си помислете за транспорта от там.
Ние за фирмата искахме оферта от Доставчик. Предлагаха ни "японски", но цената беше 1800 лв без ДДС + 6 месеца гаранция. В крайна сметка шефа избра Митцубиши за 3000 лв, който мачка  :-)
НО да ви кажа, поради законите на физиката и топлообмена, когато във въздуха има най-много влажност (+-5 С), дори и нашият звяр кляка и спира. Както и всички климатици. И тогава си пускаме духалките  :-D
-----
Подкрепям мнението Antuni за климатици с табелки на Daikin.
За качеството на такива машини говори конструкцията на компресора. Колкото по тежка и солидна, толкова по-добре.
Много е важен и кой и как монтира климатика. Компресора на митцубишито бе пълен с три компонентен газ и декомпресията се правеше със някакви машинки. А практиката на "гаражните" майстори била да изпускат ръчно..
Дано да попаднете на читава машина..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

IceJoe

За поне 12 квадрата... 1600 лева читав климатик?
Да ама само Митсубиши от Клима Ком.
http://www.mmc.bg/uploads/product_files/PL_ATXV_2014.pdf
Фуджицу и Дженерал за почти същите цени за тая квадратура. Стандартен монтаж струва 150- 180 лева.
А ММЦ са официален вносител.
Не вярвам да слагат табелки.
Ниския клас Дайкини се произвеждат в Полша доколкото помня.
Със здраве.
ПП.
Втора употреба японски са на 110 волта, слагат им едни токмаци трафове без да информитарт клиентите, и само ги лъжат, че дърпат 400 вата. Е да ама не.
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!

Similar topics (5)

16449

Публикации: 18
Прегледи: 5983

37333

Започната от jorog2


Публикации: 0
Прегледи: 1434

58803

Публикации: 6
Прегледи: 2732

34353

Започната от ianiovski


Публикации: 0
Прегледи: 1263

10343

Публикации: 4
Прегледи: 2149