• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 04:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ !

Започната от Rolingash, 22.06.2016 01:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rolingash

А дали мога да поствам линкове от гумтрее англиски саит нещо като ебаи да си казвате мнението..  Дали си заслужава да купувам или не?  Или е забранено постването на други интернет сайтове...

Rolingash

Здравейте днес ми пристигнаха тестерите теста е 5в1 и малко съм изплашен казвайте какво да правя не ми говорят много и ще пища горе долу какви са резолтаите
ph 7.0-7.5
GH 150-170
KH 90-100
NO2 6-8


Публикациите са слети: 28.06.2016 00:49

NO3 50-80

Amev

Сменяй по често водица , NO2 трябва да стане 0 , това става като се завърти азотния цикъл. Предполагам вече си прочел за него. Лентичките не са най-точния начин , но могат да служат за някакъв отиентир. Направи и един тест на водата от чешмата която наливаш. И се загледай по точно ;) предполагам Гх и Кх са без нулите ако теста е в немски градуси

Rolingash

Благодаря , Amev със нулите са но във опътването пише че , гх 60 (3,4) most tropical fish , including angelfish,tetras, botia, community aquariums, live plant ... kh 80(4.5) most tropical fish , including angelfish , tetras, botia ,community aquariums, live plant . прочел съм за азотния цикъл , във форума има всичко , за което съм много благодарен ,ако не се беше случило така че , да трябва веднага да стартирам акварума мисля че само ако четех нямах да имам проблем ... при мен проблема е че всичко идва от интернет и нямам време ама вече се зарибих ххиихи .. така че ако не от този опит от следващия ще направя акварум :) във който нормално да живеят рибки още чакам да ми престигнат мандото и куик старта ... ама куик старта докато доиде може и азотния цикал да се е завъртял, а да поясня тук на скаларите във Великобритания им казват ангелфиш ...

Публикациите са слети: 28.06.2016 10:51

И още нещо , кажете ми нещо за марката API Само тя ми излиза като искам да си поръчам нещо от диапазона на тестери или някои подобрител за водата ... качествени ли са има ли някои пряки впечетления

Amev

Като сложиш манадото то леко бута карбонатната твърдост и пх-то. Генералната (гх) в повечето случаи не фактор за рибките и растенията. Почти всяка рибка или растение се адаптира към условуята към които им предложиш, по големия проблем е да не се правят рязки смени на параматрите на водата , температурата и т.н.
Като вариянт да бутнеш карбонатната и пх - торф във филтъра , но прави водата жълта (каквато е и в естествената среда на ангелфиша ) аз съм ползвал Tormec active на Jbl и съм доволен. Слага се в чорапче и във филтъра , действието му е около 5-6 месеца и трябва да се подменя.
За марката АPI , не съм я срещал , поне в България и Германия. Популярни и доказани марки за аквариумно оборудване и храни са немските Sera , Jbl , Tetra ... За препарати и торове easylife , seachem , tropica , denerle и др.

Penta

По всички английски и Американски форуми препоръчват API тестовете като що-годе точни.

Rolingash

чещмяната вода е със параметри
GH 160
KH 100
PH 7.0
NO2 0
NO3 20
Стойностите не са точни ! но горе доло са толкова .... дали няма да е по добре да купувам не минерална а изворна вода какво мислите ?


Caxapa

Аквариума е много "пресен" и стойностите на водата в него ще се изменят все още докато "узрее"

baygry

И какво те притеснява във водопроводната мрежа?.Иначе трапезна и изворна са за предпочитане пред минералната.

Amev

Водопроводната вода ти е добра, карай си с нея , престояла

Rolingash

еми нз тук във Великобритания никои , не пие от чешмяната вода . на колко  време да сменям водата мисля до сега съм я сменял само веднъж на 7-дмия ден ,  ако трябва ще я сменям и през ден . за мен няма проблем стига да оцелеят малките разбоиници . има и още нещо едната рибка не спира да бие другите не знам какво да правя вече едната има като бели петанца от удари само седят във единия ъгъл и като тръгнат да мърдат на някаде веднага се почва със ударите .... дали да не разделя акварума на две ама то нали и той е много голям 45 литара ..... направо нз какво да правя или да ги оставя... още време така .... добре че когато ги храня , рибката която напада е прекалено заета със гледането да изяде повече храна и могат да се хранят нормално иначе  нз какво щях да правя . а храня ги със храна на луспи давам им толкова колкото могат да изядат за 2 минути по един път на ден сутрин правилно ли е това хранене ? щото тук на кутията пише , че трябва да се хранят по 2 пъти на ден толкова колкото могат да изядат за 5 мин .. обаче тук във форума четох че това е много и по често рибките умират от преяждане отколкото от глад .....

Amev

В момента има разпределяне на територии в аквариумчето..
Снимай рибката да видим тези петна ,защото може и да е ихтиофтириос от стреса който преживява рибката и ще се наложи лечение.

Rolingash

29.06.2016 10:45 #27 Last Edit: 30.06.2016 15:27 by Rolingash
много трудно да снимам тея петанца иначе и аз четох за тази болест и доста, гледах да не е болеста но не мисля във момента съм със един ифон той грам не може да снима само марката на тези телефони продава иначе за нищо не става .. счупих си нокиа лимиа 1020 (41мп) другата седмица ще я карам на ремонт ама тва е друга тема ще се опитам да ги снимам ама то със просто око едвам се виждат камоли със камерата , гледам и рибата която ги удря че е по голямка от другите две пък ги взех горе доло един размер !!

Публикациите са слети: 30.06.2016 15:27

доиде ми ( save start tetra ) въпроса ми е пише че , на 6 литра вода се слага 5мл ... да го спазвам ли и кога да го сложа ? като сменям водата ли или мога веднага да го сложа ...шишенцето е 100мл тоест аз имам за 2 пъти и ще ми остане някаде 20 мл .... въпроса ми е как да процедирам интересно ми е че шишенцето доиде без опаковка само шишето без опътване освен това което е на гърба ....

iLudia

За API тестовете -  ползвам този и съм доволен
http://www.apifishcare.com/product.php?id=580#.V5nHnHT6jqA
Смятам, че са надеждни.
Using Tapatalk

Similar topics (5)

37630

Публикации: 5
Прегледи: 2587

9954

Публикации: 12
Прегледи: 5055

34353

Започната от ianiovski


Публикации: 0
Прегледи: 1255

3633

Публикации: 8
Прегледи: 3681

31080

Започната от didak


Публикации: 1
Прегледи: 2510