• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за Малабарско данио и Неон

Започната от Пламката, 31.01.2008 20:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пламката

Колеги питането ми е дали ще съжителстват неончета и малабарско данио.даниото е близо 10 см  :-[  *SORRY* *UNKNOWN*
Има ли желание има и начин :)

mkmarinov

Нямат проблеми, даниото си е мирна риба, само и е необходимо повече пространство.
Es gibt Menschen, die, wenn sie das Licht am Ende des Tunnels sehen, ein neues Stück Tunnel kaufen.

Пламката

Има ли желание има и начин :)

mkmarinov

еее недей да мъчиш рибката, вземи си няколко живородки и им се радвай, пък като вземеш по-голям аквариум тогава.... ;-)
Es gibt Menschen, die, wenn sie das Licht am Ende des Tunnels sehen, ein neues Stück Tunnel kaufen.

Пламката

проблема не е за големината те сега са в 60л ама имам едни калпавки 10 барбуса и .... Барбусите гонят даниото а даниото скача и едното беше под печката  :-D а в 30 литровия има 7неонки 1 анцитрусче и тва е  :-( според мене в големия аквариум се мъчат повече,мислях че си играят с барбусите ама резултата е че женската е с "накълвана" опашка барбусите ми иде да ги  *MODERATOR* *MODERATOR* ама сам ги гледал и ми е  :'(  тва е !
Има ли желание има и начин :)

steel

Моят личен опит от гледане на данио и неон  в един акварум е следния: Даниотата много гонят черни неони. Поне моите постоянно гонят черните неони. 100л ми е аквариума и имам доста риби. Нито една друга риба не са закачили. Има и обикновени неони тях не им обръщат внимание.
Не знам може би от всички риби в аквариума тези най-много приличат на техния вид или знам ли. А даниотата поне моите постоянно се гонят и закачат и това си е нормално за тях.
Още един съвет не оставяй даниото само. Купи му поне едно две приятелчета.

Пламката

Даниотата са чифт, а също гледам и 2 мъничета по около 3-4 см
а неончетата са обикновени и вървят на стадо   :buff: :buff:
Има ли желание има и начин :)

Similar topics (5)

42321

Публикации: 1
Прегледи: 1373

12006

Публикации: 8
Прегледи: 4167

3014

Публикации: 6
Прегледи: 2980

5732

Публикации: 0
Прегледи: 1995

14749

Започната от magutta


Публикации: 8
Прегледи: 4435