Автор Тема: Пластмасов аквариум  (Прочетена 11171 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BPEMETO

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 78
Пластмасов аквариум
« -: 28.01.2007г 12:12ч »
Здравейте, колеги :)

Днес бях в Praktiker ( Пловдив ) и видях, че продават с намалена цена  аквариуми 19 литра с вградено в капака осветление, филтър и отзад помпичка за въздух с камъче вътре в аквариума. Старата цена беше 60 и няколко лева,  сега ги дават за 39.90лв  Аквариума е шестостен или петостен и е от пластмаса. :)  Нямаше жив продавач-консултант наблизо и нямах време да питам за гаранция, но заслучава ли си тази оферта ?  Малко чепат ми се струва , но като за подарък на дете изглежда хубаво ... това, че е от пластмаса влияе ли много на сигурността и дълголетието ?  Предполагам, че и в другите магазини на Praktiker из страната го има, не само в Пловдив. Ако някои ги е виждал нека посдели и своето мнение :)  Една моя позната има рожден ден скоро и това може да е интересен подарък според мен.
155л  Африкански цихлиди +
->Аквариуми<-
->Жаби<-

Неактивен Emsi

• Публикации: 410
Re: Пластмасов аквариум
« Отговор #1 -: 28.01.2007г 12:12ч »
За коледа на мой племеник му подариха точно такъв ... за дете според мен си става  ;-)

П.с. Изцепката на племеника ми беше "А кога ще ги ядем?"  :lol:

Неактивен ico

• Публикации: 1 029
« Отговор #2 -: 28.01.2007г 12:12ч »
за сигурността съм съгласен ама за дълголетието... дали няма много бързо да се надраска  грозно
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Неактивен Longanlon

• Триещ
  • Публикации: 5 202
    • Како Сийке, не съм от тях!
« Отговор #3 -: 28.01.2007г 13:01ч »
ще се

иначе 19 л. е добър обем за детско аквариумче

Неактивен chandler

• Публикации: 536
    • http://www.uni-vt.bg/1/userinfo.asp?zid=76&userid=774
« Отговор #4 -: 28.01.2007г 15:03ч »
аз съм ги виждал тези аквариумчета в практикер. те са дълбоки, а не дълги. хареса ми само, че има приличен капак. вградената лампа в него е малка пура; не зная как свети обаче. иначе отдалече (пък и от близо) не е толкова грозен заради това, че е пластмасов. мислех си че става за развъждане на скариди и затова се спрях на него, ама цената не ми хареса. сега са я намалили, но ще си взема, ако я направят 25 лв. може би...
chandler

Неактивен unknownperson

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 11
« Отговор #5 -: 12.03.2007г 12:12ч »
Имам точно такъв аквариум. Това, което е добрата новина е, че малката пура (4 W) може съвсем спокойно да бъде сменена с такава от 6 W... Просто братята китайци са спестили материал. Но ако разглобиш внимателно ще видиш, че има възможност да сложиш по-голяма. Онова, което ме интересува е - нужно ли е в подобно малко аквариумче да има и помпа за въздух и филтрираща помпа едновременно?
Всяко начало е трудно, особено тук...

Неактивен breeze

• Публикации: 145
« Отговор #6 -: 12.03.2007г 13:01ч »
Зависи от много неща... като цяло, ако до повърхността има достъп свеж въздух и помпата на филтъра раздвижва добре горните слоеве на водата, газообменът (и в двете посоки) се осъществява много ефективно. Но (винаги има едно но ;) ) при много аквариуми с капаци, въздухът над повърхността е беден откъм кислород, особено ако в аквариума има повечко риби и недостатъчна растителност. В такъв случай, добре е да има леко аериране, като въздухът трябва да идва задължително от вън (а не да се взема от пространството под капака). От описанието по-горе останах с впечатление, че помпата за въздух е извън аквариума и съответно взема свеж въздух (явно са го съобразили това).
Абе деликатна работа са си тези 19 литра, но може да стане бижу ако има добро разбиране на основните неща...
« Последна редакция: 12.03.2007г 13:01ч от breeze »

Неактивен unknownperson

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #7 -: 13.03.2007г 16:04ч »
Благодаря за отговора! Но знаеш ли кое е странното - да, помпата за въздух наистина е външна и виси до аквариума, само че е затворена отвсякъде и не ми е ясно как точно взема въздух...  :-)

Неактивен breeze

• Публикации: 145
« Отговор #8 -: 13.03.2007г 16:04ч »
Благодаря за отговора! Но знаеш ли кое е странното - да, помпата за въздух наистина е външна и виси до аквариума, само че е затворена отвсякъде и не ми е ясно как точно взема въздух...  :-)
Повечето подобни компресорчета нямат специален отвор - просто поемат въздух през недоброто уплътнение на капака си.

Неактивен unknownperson

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #9 -: 13.03.2007г 18:06ч »
Сигурно ще те смая с питането си - ама след като няма - ако трябва да му направя отвор? Предполагам, че вече се търкаляш от смях, ама като не знам - питам...

Неактивен Emsi

• Публикации: 410
« Отговор #10 -: 13.03.2007г 19:07ч »
Сигурно ще те смая с питането си - ама след като няма - ако трябва да му направя отвор? Предполагам, че вече се търкаляш от смях, ама като не знам - питам...
Няма нужда то ще си поема въздух както обесниха по горе ;)

Неактивен denzel

• Публикации: 438
  • born IN water
    • Search Engine
« Отговор #11 -: 13.03.2007г 21:09ч »
имам точно същият почти от 2 месеца,мога да кажа спокойно че е идеален,НЕ само за дете.
колкото до помпата за въздух,то тя си има отвор unknownperson,огледай я добре !
ето моделите > http://aa-aquarium.com/showroom2.php?id=28
ако имаше у нас от тези 56.7 веднага си купувах. този 21цата просто е много малък. каквото и да сложиш,каквото и да променяш...
« Последна редакция: 13.03.2007г 21:09ч от denzel »

Неактивен unknownperson

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #12 -: 14.03.2007г 11:11ч »
Denzel,

Аз също смятам, че е идеален не само за деца!  :-) Но не си съвсем прав - може и от него да се получи нещо интересно като визия... Мога да ти пусна някоя и друга снимчица за да видиш какво съм сътворил! Не искам да го показвам в общата обаче, защото знам как собствениците на "истинските" аквариуми коментират подобни дребосъци...  :-[

Неактивен denzel

• Публикации: 438
  • born IN water
    • Search Engine
« Отговор #13 -: 14.03.2007г 22:10ч »
хайде прати ми някоя идея,интересно ми е !

Неактивен chandler

• Публикации: 536
    • http://www.uni-vt.bg/1/userinfo.asp?zid=76&userid=774
« Отговор #14 -: 14.03.2007г 23:11ч »

ето нещо интересно. пластмасовият аквариум, за който иде реч в тази тема, е малко по-тесен и малко по-висок, ама не бърка. този на снимката не е 20 или 50 литра, но все пак се вижда идеята. при такива аквариумчета според мен трябва да се търси някакво подобно централно разположение. може растенията да не са основни; може да се направи с високи камъни или корени. ето друга идея:
chandler

Преобразуване метрична - английска система
oF <=> oC in <=> cm G <=> L
Обем на аквариум
Дължина см
Ширина см
Височина см
L G
Тегло и обем на грунд
Дължина см
Ширина см
Височина см