• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 05:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Относно сифонирането !!!

Започната от DEMETRA, 30.04.2008 20:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DEMETRA

30.04.2008 20:25 Last Edit: 30.04.2008 20:37 by DEMETRA
Привет !!!
Попаднах на това клипче и ми стана интересно - според мен това което се вижда в сифона е вата до половината с която да се предотвратява засмукването на ситния грунд или е с друго предназначение.
Какво според Вас е предназначението на този пълнеж в сифона


Лора

До колкото аз разбрах от клипчето,ватата задържа боклуците и по този начин,в аквариума се връща филтрирана вода без да се налага частична подмяна.Добре са го измислили.
А някой случайно да знае,как мога да си направя такъв,че много ме заинтригува  :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

zambo

Цитат на: Лора - 30.04.2008 20:34
До колкото аз разбрах от клипчето,ватата задържа боклуците и по този начин,в аквариума се връща филтрирана вода без да се налага частична подмяна.Добре са го измислили.
А някой случайно да знае,как мога да си направя такъв,че много ме заинтригува  :-)
еър лифт се казва изобретението
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

barabata

01.05.2008 13:14 #3 Last Edit: 01.05.2008 13:17 by barabata
Това което аз видях е нещо подобно на това което практикувам аз но не за сифониране на дъното .
На клипчето се вижда една помпа на смукателния вход на която е монтирана тръба с разширението за сифониране и на изходната част от помпата има нещо като торбичка за задържане на фините боклуци ( принципа на прахосмукачката).
в сифона е задължително да има някаква материя която да попречи на засмукването на камъчета и рибки, но да пропуска детрита да преминава.

Аз го правя нещо подобно но просто правя торбичка ( с телбод ) от материята на мокрите кърпички и я слагам на изхода на филтъра за няколко часа и всички частици които иначе преминават преа едрата гъба се задържат в торбичката. Това ако се размъти аквариума по някаква прицина .

Инак нищо не пречи след сифониране да прецедите водата на подобен принцип с вата или друга материя и да върнете водата обратно в аквариума ако няма да сменяте вода ...

Ееърлифт е когато водата се задвижва от въздушни балончета. Тука използват помпичка.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

igenov

Много е добро, но само ако имаш 5-6 стръка растения. При гъсто залесен аквариум е неприложимо.

DEMETRA

Ами това значи е същото което аз ползвах преди  - старият ми канистър само с вата и гъба, но за съжаление го продадох .

Similar topics (5)

12006

Публикации: 8
Прегледи: 4172

7720

Публикации: 25
Прегледи: 8590

38823

Публикации: 7
Прегледи: 3403

14468

Публикации: 141
Прегледи: 31973

9890

Публикации: 97
Прегледи: 34872