• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 00:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Осмоза за деминерализирана вода

Започната от Ilianidis, 18.01.2009 16:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ilianidis

 Преди няколко дена си купих система за деминерализирана вода RO. Въпроса ми е към практикувалите с тях.Защо мембраната като е 50гал/24 часа,което се равнява на около 7-8л на час,при мене добива е едва 3л?Дават работно налягане от 3-6 бара.По водопровода е 3 някъде,а тъй като живея на 4 етаж,да не би налягането да е по-ниско с 1 бар някъде /мисля на всеки 10м спада с 1/,и това да се отразява на добива.Или пък 50гал да са преминаваща вода деминерализирана + отпадна и така полезната вода да пада 1:3?  И още едно питане.Добавих към нея минерализатор, за да може да я ползваме и като питейна.Та тази питейна вода може ли да се дава на малко 10м дете,защото досега само преварявахме.А от осмозата преминава пречистена вода от всякакви гадости и само се минерализира до необходимите минерали после.Как влияе дестилирана вода на човешкия организъм,ако се използва в чист вид,без приготвяне на някакви напитки и сокове?

abaro

Системата ти дава по-малък дебит щото:
1. Налягането е по-ниско от оптималните 4-5 бара.
2. Температурата на водата е ниска, особено сега през зимата. За да се повиши дебита при по-големите системи се слага нагревател на подаваната вода за да се вдигне температурата до 20-25 градуса. Успокоението е че при ниска температура мембраната задържа повече соли, соътветно чистата вода е по-чиста.

По въпроса за минерализатора нямам информация, аз лично още не съм се наканил да си купя патрон.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

raiko

И аз работя с по-ниско налягане което варира 2,5-3,5 бара (от хидрофор) и осмозата ми не може да достигне до пълния си капацитет,но това не намалява качеството на получената вода(стига да ти е достатъчно получаваното количество).
Само искам да те предупредя(може би го знаеш),че е желателно на всеки 24 часа осмозата да се пуска да работи минимум по 1 минута,за да не се развият бактерии,които да повредят мембраната.

Лора

Относно детенцето. Ами вие отдавна е трябвало да спрете преварената вода и да започнете с чешмяна. Това обикновено се прави след 1-я месец. По добре оставете организма на детето да се нагоди към обикновенната чешмяна вода и да се "имунизира" към някои бактерийки. Ако толкова държите да давате пречистена вода, годна за пиене ви съветвам да си купувате водата на Девин с розовия ЕТИКЕТ, мисля че беше Изворна.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

manastar

Цитат на: Ilianidis - 18.01.2009 16:04
Преди няколко дена си купих система за деминерализирана вода RO. Въпроса ми е към практикувалите с тях.Защо мембраната като е 50гал/24 часа,което се равнява на около 7-8л на час,при мене добива е едва 3л?Дават работно налягане от 3-6 бара.По водопровода е 3 някъде,а тъй като живея на 4 етаж,да не би налягането да е по-ниско с 1 бар някъде /мисля на всеки 10м спада с 1/,и това да се отразява на добива.Или пък 50гал да са преминаваща вода деминерализирана + отпадна и така полезната вода да пада 1:3?  И още едно питане.Добавих към нея минерализатор, за да може да я ползваме и като питейна.Та тази питейна вода може ли да се дава на малко 10м дете,защото досега само преварявахме.А от осмозата преминава пречистена вода от всякакви гадости и само се минерализира до необходимите минерали после.Как влияе дестилирана вода на човешкия организъм,ако се използва в чист вид,без приготвяне на някакви напитки и сокове?
А колко пари струва тая система?

Ilianidis

Системата е 180лв.Закупена е от фирма "НИКОЛ-Н" .Води се НЕМО.Към нея добавих и минерализатор 21лв,за да стане обратно обогатена на минерали за пиене.Май не е много удачно деминерализирана да се пие макар,че питах един доктор и каза,че няма проблеми.
  Райко,не знаех за ежедневното пускане,нямам упътване към нея и познанията за тая техника ми са малко оскъдни.Какво още трябва да правя,за да удължа живота на мембраната? Мисля по-нататък да взема и един ЕС-тестер за съдържанието на солите в изходящата вода.Благодаря на всички отзовали се със съвети.

manastar

Аз не питам за пиене а за морските риби ми трябва ама се надявах да е поне на половина.

Similar topics (5)

54317

Публикации: 5
Прегледи: 3309

19198

Публикации: 1
Прегледи: 2414

56115

Започната от elmovani


Публикации: 1
Прегледи: 2352

36981

Публикации: 8
Прегледи: 6463

10802

Публикации: 28
Прегледи: 9084