• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новите 7 чудеса на света!

Започната от Stas, 08.07.2007 02:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stas

на 07.07.07 в 24:00 часа на специална церемония в Лисабон, обявиха новите 7 чудеса на света:

- Великата китайска стена (Китай)
- Древния град Петра (Йордания)
- Статуята на Христос Спасител (Бразилия)
- Мачу Пикчу (Перу)
- Чичен Итца (Мексико)
- Колизеумът (Италия)
- Тадж Махал (Индия)

Ето тук има кратки описания на всичките 21 номинации, ако за някого представляват интерес:
http://777.flirt4i.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Аз лично съм видял само Великата китайска стена, но с удоволствие бих посетил и останалите чудеса :)!

Longanlon

изобщо не ми е ясно какво прави тая гигантска ерекция от Бразилия в класацията
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Тони

Трябваше и статуята на Свободата да сложат на мястото на Китайската стена и Айфеловата кула на мястото на Колизеумът или Петра..... абе да ги няма пирамидите в тази класация е направо подигравка!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

botan

Според мен Стоунхендж и статуите на Великденските острови са доста по голямо чудо от другите неща!Нека помислим как забога толкова примитивен човек ще ги направи и ще вдигне тези каменни късове...

Longanlon

пирамидите СА чудо на света, но от класическите
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

iliyana

Цитат на: Stas - 08.07.2007 02:45
на 07.07.07 в 24:00 часа на специална церемония в Лисабон, обявиха новите 7 чудеса на света:

- Великата китайска стена (Китай)
- Древния град Петра (Йордания)
- Статуята на Христос Спасител (Бразилия)
- Мачу Пикчу (Перу)
- Чичен Итца (Мексико)
- Колизеумът (Италия)
- Тадж Махал (Индия)

Ето тук има кратки описания на всичките 21 номинации, ако за някого представляват интерес:
http://777.flirt4i.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Аз лично съм видял само Великата китайска стена, но с удоволствие бих посетил и останалите чудеса :)!


Завиждам ти за Китай, аз мога да се похваля само с Колизеума :-)
Другите не са ми база за сравнение,те са долната ми граница!

Emsi

До къде го докарахме, да си сменяме чудесата  *NO* :-|
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi186.photobucket.com%2Falbums%2Fx150%2FEmsiHamar%2Fp1090220.jpg&hash=e2a7ed083fce9507ea103e0aaee935b5f29e527c

Stas

Мнението ми...

Това са новите чудеса на света.
Старите доколкото разбрах са определени от древните гърци, които са познавали региона около Средиземно море.
В този смисъл старите са си класика и никой не го оспорва.
И все пак... да се замислим какво е останало от тях, с изключение на пирамидите? Ами нищо! И каква е ползата тогава? Има чудеса на света, но ... ги няма всъщност!

Затова и инициативата за определяне на нови такива. Е, гласували са над 100 млн. души, което до голяма степен определя достоверността на избора. Нашето мнение би могло да бъде част от тези 100 млн.

Аз също си мислех, че пирамидите трябва да бъдат, но ... нека си останат част от старите. Има и нови, бих казал по-интересни. Например пирамидите на маите.

Съвсем сигурен съм, че Статуята е грандиозна, но чак пък чудо на света... Наистина статуите на Великденските острови изглеждат доста по-сериозно чудо. Стоунхендж - не съм запознат много, но от това което прочетох и виждам на снимките не ми допада особено.

Абе общо взето си заслужава човек да посети всяко едно от тези нови чудеса! (Вероятно това е и целта ;))

spetsa

Веднъж по ТВ гледах как някакви учини изчисляваха как са били построени пирамидите и сметнаха че за 20 год с толкова роби е невъзможно да се построят и с тяхната техника.Намекнаха за намеса на извън земни,аз обаче не вярвам в тези неща някой има ли сведения за нещо подобно или просто са си правили "лала" ?!?

Barbus

Правили са си ''ла-ла'' защото пирамидите не са строени от роби(или извънземни) а от хора на които им се е плащало.И аз съм гледал по ТВ много филми за пирамидите и в няколко от тях показваха открити гробове на строители в районите около пирамидите.Дори показаха и череп на човек на които е правена мозъчна операция и е живял около година след това което показва че щом са могли да направят успешна мозъчна операция са могли и пирамидите да построят с техники непознати дори на нас ''модерните хора''.
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

botan

Аз до колкото разбрах от новините, тогава слушах мн внимателно казаха че старите си остават,така ли е?
Цитат на: Barbus - 09.07.2007 00:18
Дори показаха и череп на човек на които е правена мозъчна операция и е живял около година след това което показва че щом са могли да направят успешна мозъчна операция са могли и пирамидите да построят с техники непознати дори на нас ''модерните хора''.
Да не би това да е трапанация(не съм мн сигурен че така му се вика), пробиват дупка в черепа когато някой мн го боли главата за да се изравни налягането?

Barbus

Точно така беше.И аз не знам как се казва затова писах мозъчна операция.
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

Lan

Цитат на: Longanlon - 08.07.2007 13:10
изобщо не ми е ясно какво прави тая гигантска ерекция от Бразилия в класацията
Цитат на: Тони - 08.07.2007 13:48
Трябваше и статуята на Свободата да сложат на мястото на Китайската стена и Айфеловата кула на мястото на Колизеумът или Петра..... абе да ги няма пирамидите в тази класация е направо подигравка!
Цитат на: botan - 08.07.2007 13:54
Според мен Стоунхендж и статуите на Великденските острови са доста по голямо чудо от другите неща!Нека помислим как забога толкова примитивен човек ще ги направи и ще вдигне тези каменни късове...
Честно казано влязох в темата с намерението да напиша, че това е просто поредната човешка дивотия, но както виждам това мнение вече се е оформило и без мен, което ме изпълва с удовлетворение и някакъв - макар и плах - оптимизъм за бъдещето на човечеството.
Все пак, след като го споменах, се чувствам задължен да се опитам да обясня защо смятам, че е дивотия.

Защото сравняваме несравними неща, гонени от ирационалния си човешки стремеж всичко да подредим в шкафа или чекмеджето,  да го каталогизираме, да го номерираме и надпишем... всъщност - да го убием.

За колко от тъпите идиотски конкурси за красота можете да кажете: "Спечели наистина най-красивата"? И да го кажете - какво от това? Винаги ще се намери човек, който ще каже: "Не, другата е по-красива!" И ще е точно толкова убеден, че е прав, колкото и вие. И наистина ще е прав. Както и вие. Защото всяка красота е неповторима и бих казал - несравнима..
Коя симфония е по-вълнуваща, по-завладяваща, по-разтърсваща: Моцартовата 41-ва ("Юпитер") или Бетовеновата 5-та ("Героична")?
Кой планински връх единствен заслужава усилията да бъде изкатерен?
Кой единствен залез заслужава да бъде видян?
Кое море... коя река... коя страна... кой художник... кой писател...
И можем ли всичко това да напъхаме по чекмеджета и рафтове?

Първият, който е изпсувал вместо да хвърли камък, е баща на цивилизацията.
Зигмунд Фройд

Stas

Добре де, тук не става дума за кой връх и кой залез, а става дума за уникални и неповторими творения. Т.е. не можеш да попиташ кой от дворците Тадж Махал или пък коя от всичките китайски стени...

Това са уникални творения.
А за да се избегне субективизма - гласували са 100 млн. души.

Boby_

20.07.2007 08:49 #14 Last Edit: 20.07.2007 08:51 by Boby_
Цитат на: Stas - 20.07.2007 01:44
А за да се избегне субективизма - гласували са 100 млн. души.

Ех, какво по-субективно от това да дадеш право на глас на сто милиона идиоти? ;-)


На базата на какво ще оценяват? На архитектурното си образование? На изтънченото си чувство за значимост и принос към общочовешката култура? Нищо подобно - затова и статуята на Исус в Рио е сред победителите. Почти съм сигурен, че ако някой се беше сетил да пусне за гласуване шестоъгълния петохуйник, който стърчи вече две десетилетия пред НДК, чудото щеше да събере немалко гласове.

assensi

Цитатшестоъгълния петохуйник

*ROFL* *ROFL* *ROFL* Паднах от стола!!! Съжалявам за  *offtopic , ама не издържах да не се изкажа *privet*

Lan

Цитат на: Stas - 20.07.2007 01:44
Добре де, тук не става дума за кой връх и кой залез, а става дума за уникални и неповторими творения. Т.е. не можеш да попиташ кой от дворците Тадж Махал или пък коя от всичките китайски стени...

Това са уникални творения.
А за да се избегне субективизма - гласували са 100 млн. души.

Сам го каза - уникални и неповторими!
Уникални и неповторими... Тогава по какви критерии ги уеднаквяваме, за да ги сравним?

PS: Очевидно не съм обяснил достатъчно разбираемо какво точно съм искал да кажа. Така че приемете искрените ми извинения. Може би по-правилно беше да попитам: кое е по-ценно, по-велико - "Мойсей" на Микеланджело (например) или "Любовна магия" на де Файя (пак например), или може би атомната бомба над Хирошима - също сътворена от  човешки ум и човешки ръце...

PPS (Добавка): Boby_ е съвършено прав. А 100 милиона наистина е внушително число, но направо се губи, ако го сравниш със седем милиарда (че вече и повече май).
Първият, който е изпсувал вместо да хвърли камък, е баща на цивилизацията.
Зигмунд Фройд

Similar topics (5)

23845

Публикации: 64
Прегледи: 39667

2283

Публикации: 20
Прегледи: 10792

45242

Публикации: 6
Прегледи: 4997

9741

Публикации: 15
Прегледи: 7165

58803

Публикации: 6
Прегледи: 2717