• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 06:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Новата сметка за тока

Започната от a__andreew, 05.02.2013 16:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

denbosch

Raven,по принцип си прав,но не съвсем!
Идеята на тези протести е да се покаже на правителството,че нещата не вървят и не са както трябва.А от тук нататък работа на правителството е да прецени какво и как трябва да се прави.Не може да се очаква от един средностатистически човек да дава идеи,а дори и да дава,то не всички ще са адекватни.Но това не значи,че обикновения човек не може да управлява правото си на информираност и  граждански контрол.А ситуацията не е патова,а е остър цайтнот и за двете страни и наистина не се знае кой ход какво ще последва...

Това набързо,понеже протестите във Варна продължават и тази вечер пак сме там!
*bg*

wwladoo

Аз съм съгласен с колегата от Варна-denbosch.И защо национализация на ЕРП-тата--съгласен,че е невъзможна--електроразпределителни дружества винаги е имало и ще има.Разследване за далавери и отнемане на лицензи на сегашните ЕРП,при доказване на такива и търсене на финансова и съдебна отговорност.А и има много механизми и лостове за сваляне на цената на тока, а и на топлоенергията---и те много добре ги знаят, или да се потрудят да ги научат --не съм аз човека или обикновенният човек от народа да им ги каже.Иска се прозрачност,строг контрол и затваряне на всякакви вратички за далавери... *bg*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

zlatna ribka

Варненци,гордея се с вас *THUMBS UP*
Да преградите Аспаруховия мост и да пеете химна... *thanks

Искам да ви питам някой ползва ли такава джиджавка...и има ли някакъв ефект?
http://www.energysaver.bg/
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

kapacitet

Цялата истина е, че варненци имат съвсем друг проблем. Просто сметките за тока бяха един повод за да излязат на улицата, а може би капката която приля чашата. Хайде да не си кривим душите и да си мислим, че във Варна сме най- големите патриоти.  :-)

tomatomov197

Цитат на: zlatna ribka - 18.02.2013 18:01
Варненци,гордея се с вас *THUMBS UP*
Да преградите Аспаруховия мост и да пеете химна... *thanks

Искам да ви питам някой ползва ли такава джиджавка...и има ли някакъв ефект?
http://www.energysaver.bg/
Аз ползвах , но понеже не забелязах кой знае какво намаление го прибрах в шкафа :)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

kapacitet

ЦитатАз ползвах , но понеже не забелязах кой знае какво намаление го прибрах в шкафа

Когато става въпрос за разход на каквото и да е, няма нищо по- добро от самоконтрола.
На трета страница в тази тема забелязах две сметки за ток. Приблизително засичанията са за месец, но това което ме смрази е разхода на електроенергия. В едната става въпрос за 808 киловата, а в другата за близо 1100 киловата в рамките на един месец. За моите представи това е адски много освен ако не става въпрос за 6 членни семейства. 
Аз плащам по 25 евро цента за киловат и ако имам среден разход 1000 киловата на месец, това прави около 3000 евро на година само за ток. Е това няма как да стане господа, колкото и да ми е заплатата.  :popcorn:

Peza

Цитат на: Raven - 18.02.2013 13:37
Тези протести са едно от най хубавите неща които са се случвали през последните години, проблемът обаче е че не виждам особена идея в тях за съжаление.

И каква е идеята всъщност ?

Цитат на: Raven - 18.02.2013 13:37
Сутринта гледах двама "лидери" на протестите в Сф и техните искания директно в ефир към министър Добрев.
Ми добре, аз пък искам самолет с летище........

Неадекватна история общо взето но хората поне се кефеха че ги дават в прайм тайм.

Я ми кажи нещо, не ти ли прави впечатление какви хора ни показват по всички репортажи, аз един средностатистически нормален човек (средно интелигентен, ще го кажа направо: дори леко симпатичен) не видях. Не ти ли се струва безумно това??? Мен не можеш да ме накараш да повярвам в "лицето" на протестиращите което ни лансират от ефира.

Само с едно ще се съглася с теб:
Цитат на: Raven - 18.02.2013 13:37
Тези протести са едно от най хубавите неща които са се случвали през последните години ...
... явно положението е отчаяно ...

Иначе хубав песимизъм граничещ с безпомощност струи от постът ти (Целия не само цитираното), точно така, какво ще се промени, за какво да се протестира, безсмислено е.
Дано не си прав!
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

DerWallfahrer

Поздрави на размирна Варна, жалко, че съм далечко и няма как да участвам, но все пак съм съпричастен.  *privet* Надявам се протестите да се разрастнат лавинообразно и поне малко да поуплашат политиците. Така де, като нямат уважение към хората, които са ги избрали, нека поне страх да имат. Това важи особено силно за мършите, които се канят тепърва да идват на власт т.е. старите ...муцуни (да не използвам друга дума). *MODERATOR*  *MODERATOR* ...а сметките за тока само преляха чашата на недоволството.
Поздрави! 
Краси Иванов  *DRINK*

denbosch

Тази вечер във Варна бяхме над 5000 човека!Първите 4000 безумно точно отпрашили точно в 18.00ч и блокирали пътя за Златни пясъци.Закъснелите се събрахме над 1000 човека и след обиколка по варненските булеварди,двете групи се срещнахме на стадион "Черно море".От там пред общината,където жандармеристите отново показаха,че и те са хора и ни посрещнаха със свалени щитове!!!Имаше основно скандирания срещу кмета,пяхме химна и остана уговорката за утре.С това протеста приключи,но по инерция народа се пусна по булеварда към катедралата,а там тази вечер нямаше полицейска блокада към Аспарухов мост и към 1500 човека тръгнаха нататък.Не знам какво е станало после,защото аз бях с хлапето,на него му дойдоха малко повече тези километри и се прибрахме...
*bg*
Днес имаше плахи-плахи опити за политизиране на протеста,дано утре не станат по-нагли,че някой ще отнесе много здрав бой,независимо накъде се опита да дърпа чергата!

http://petel.bg/HILYADI-VAV-VARNA--ISKAME-NOV-PREMIER-I-NOV-KMET--SNIMKI-I-VIDEO-__32286



Цитат на: kapacitet - 18.02.2013 20:38
В едната става въпрос за 808 киловата, а в другата за близо 1100 киловата в рамките на един месец.

Да,ама не ;-)!Не са 808 киловата за месец,това са за 15 дни-за месеца имаме 1662 киловата,четири човека!Отопляваме се с три инверторни климатика,ползваме два бойлера,-не пестим,но и не харчим като за последно.Всъщност единия климатик се пуска октомври и се спира примерно през април,другите предимно вечер и през уикенда.За квадратите на апартамента сметката не е много голяма-имам познати с ток 400,500 до 700лв за същите квадрати...

И за да не остане някой с грешно впечатление-не съм на протестите заради сметката ми за ток!

kapacitet

ЦитатДа,ама не !Не са 808 киловата за месец,това са за 15 дни-за месеца имаме 1662 киловата,четири човека!Отопляваме се с три инверторни климатика,ползваме два бойлера,-не пестим,но и не харчим като за последно.Всъщност единия климатик се пуска октомври и се спира примерно през април,другите предимно вечер и през уикенда.За квадратите на апартамента сметката не е много голяма-имам познати с ток 400,500 до 700лв за същите квадрати...

И за да не остане някой с грешно впечатление-не съм на протестите заради сметката ми за ток!

Дойдохме си на думата. С последното изречение трябваше да започне и цялата тема. Хората във Варна не протестират заради сметките за ток. Там проблема е много по сериозен и ако не се направи нещо Варна просто си загива.
А колкото до месечния разход и лекотата с която коментираш, лично за мен смразяващите цифри, вие нямате никакви проблеми камо ли финансови.

NO CARRIER

Цитат на: zlatna ribka - 18.02.2013 18:01
Варненци,гордея се с вас *THUMBS UP*
Да преградите Аспаруховия мост и да пеете химна... *thanks

Искам да ви питам някой ползва ли такава джиджавка...и има ли някакъв ефект?
http://www.energysaver.bg/

Това от 38 лева гарантирано няма да работи. За другите не знам, но вероятно и те.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

denbosch

Цитат на: zlatna ribka - 18.02.2013 18:01
Искам да ви питам някой ползва ли такава джиджавка...и има ли някакъв ефект?
http://www.energysaver.bg/

Гарантирано не върши никаква работа!!!И това,и по скъпите!
Има сума ти изписано нещо в нета-стотици постове обяснения на  теория и опити на практика.Преди време се бях разровил от любопитство,ако ви се чете има доста за четене,но не си губете времето и най-вече парите!

Цитат на: kapacitet - 18.02.2013 21:36
Дойдохме си на думата. С последното изречение трябваше да започне и цялата тема. Хората във Варна не протестират заради сметките за ток. Там проблема е много по сериозен и ако не се направи нещо Варна просто си загива.
А колкото до месечния разход и лекотата с която коментираш, лично за мен смразяващите цифри, вие нямате никакви проблеми камо ли финансови.

Ще направим каквото трябва,но няма да оставим Варна да загине!Нито пък България!
*bg*

А колкото до проблемите-не познавам човек без проблеми!Не познавам и човек без финансови проблеми,поне на живо.
На този етап мога да си позволя сметката за тока,мога да си позволя останалите сметки и елементарни човешки нужди,дори понякога и малки глезотийки.Но има много,ама наистина много неща,които не мога да си позволя!
Но не съм на протестите заради нещата,които аз не мога да си позволя!
На протестите съм заради нещата,които голяма част от моите съграждани и сънародници не могат да си позволят!!!




NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

kapacitet

NO CARRIER, нито един от тримата не е виновен за положението на Варна, а проблема е в самите варненци. Кмета ни е вече двайсти мандат на власт и кой го избира мислиш. Първо беше комунист, после стана бесепар, после беше независим, после стана дясна ръка на онези за които никой не говори.

Peza

Аз мисля че не само Варна протестира!
И стига сте хъкатъмъкали, имате си проблем си ТИМ защото Варна=ТИМ, ай стига си стискайте езиците.

И пак казвам, протестите не са за и само във/с Варна.
А от днес така като гледам вече не са само и единствено високите сметки на тока!
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Similar topics (3)

40876

Публикации: 6
Прегледи: 2845

5716

Публикации: 11
Прегледи: 6650

41757

Започната от HEPOH


Публикации: 14
Прегледи: 6589