• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:14

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новата сметка за тока

Започната от a__andreew, 05.02.2013 16:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivotri

Аз също мисля че по-дългия период набъбна сметките за тока.

Raven

И моята сметка е почти двойна но има и обяснение че отчетния период е по голям а и декември имаше доста свободни дни, за хората като мен които се отопляват на ток е нормално.

Токът за аквариума ми отдавна не е перо в сметката но преди имах 700 л. който осветявах с два 150 ватови металхалогена + две 120 см. пури, отворен отгоре в неотопляемо помещение с мощни нагреватели в него, тогава половината ми ток отиваше там.

При всяко положение това с енергоразпределителните дружества е недопустимо, но малко се съмнявам че нещо ще се промени. Вероятно ще се пошуми и парламента ще назначи комисия, нататъка знаеме.....
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

devil40

Цитат на: Raven - 06.02.2013 09:31

При всяко положение това с енергоразпределителните дружества е недопустимо, но малко се съмнявам че нещо ще се промени. Вероятно ще се пошуми и парламента ще назначи комисия, нататъка знаеме.....

Няма ли някой адвокат тук,за да каже  колко подписа или кво друго е необходимо?
Били са изгонвани от европейска държава-какво пречи и тук да се повтори???

Rendaka

От доста време не съм писал във форума , но тази тема ме накара да се включа в дискусията , след като направих и едно малко проучване по въпроса. При мен сметката е точно двойна, че и малко отгоре, която за съжаление все още не съм платил, но ще си го отнесе касиерката, а се надявам и управителя на съответния клон на електроразпределителното дружество. Провокиран от въпроса "Откъде идва толкова голяма разлика?" се впуснах в размисли и страсти по темата и реших да проверя средно месечните температури за м.Декември 2012 и м.Януари 2013 г. , като резултат намерих следните съответно стойности - 0.9(Декември 2012) и 1.8 (Януари 2013) градуса. Е, въпроса е следния защо при по-високи температури за Декемви плащам по-малко ток, отколкото за по-топлия Януари? Действително отчетния период е по-дълъг с около 10 дни, но имайки предвид , че няма промяна в консумацията на електроенергията, съдейки спрямо ежедневието ми , има по-висока сметка не с около 30% а с 100% , че и малко отгоре? Тея гадове това го правят всяка година по едно и също време , а мен какво ме топли това, че не плащат извънредни на отчетниците, за да се спазва отчетния период? Това не е мой проблем, те са тези, които са длъжни да спазват някакви срокове за изпълнение на задълженията си към потребителите. Да не би аз да съм си платил по-късно сметката за тока - всеки месец по едно и също време, в диапазон от 2-3 дни разлика, ако аз реша да просроча срока с 10 дни какво става - спират ми тока и послед трябва да плащам допълнително , за да го пуснат. На тея келеши отдавна съм им вдигнал мерника и мисля , че е крайно време овцете в цялата страна да предпримат нещо по въпроса, а не само да следват овчаря (електроразпределителните дружества), понеже една птичка пролет не прави. Не знам за вас , но покрай мен някой ще си го отнесе около касите :))))
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

JEM

Те женичките по касите най малко са виновни горките,но нали който ти е пред очите той обира пастата.Моята сметка също е точно двойна и ми писна от всичко.До кога ще продължаваме да търпим не зная.Знам само едно,че вече толкова ми е черно от всичко,че искам да убия някой.  :duvar:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

a__andreew

То по презумция тези оператори дойдоха за да има конкуренция в БГ, да ама не . Конкуренция няма само си разделиха страната ни и от тук печелят. То тогава да си беше останало старото държавно управление, на мен ми е страно как такива стратегически сектори държавата ги пуска за продан. Лошото , че сметките ни няма да намаляват, а точно обратното ще да е. Дано и заплатите ни растат със същите темпове, както и сметките ни. 

Buhoff

Мойта сметка е 350 лв за Декември но се отоплявам на ток и всички уреди са ми на ток. Стори ми се много затова реших да видя кое колко харчи. Оказа се че двата аквариума 200 и 240 литра, харчат по 0,47 kw за 1 час. на база на 5 часово засичане всичко друго беше с изключени предпазители. Та горе - долу 340 кw на месец. :buff: От хобито няма да се откажа но май единия от аквариумите ще излезе в безсрочен отпуск
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

tomatomov197

   Да потвърдя и аз . Имам към 85% увеличение на тока като отчетения период е само с 3 дни по-дълъг от предходния , като при това сега го харча само в едното жилище , а преди това беше и за апартамента под мен !  Пълни изроди са тия !
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

mackman

Аз не искам да ги защитавам от Енерго про или другите, но не сравнявай те сметките за ток от тази година и  от миналата. Не забравяйте, че лятото увеличиха цената на тока с 13%, а и според метеоролозите това беше най-студеният Декември месец от 15 години, а и многото почивни дни.

HEPOH

Цитата и според метеоролозите това беше най-студеният Декември месец от 15 години, а и многото почивни дни.
OK. А за най-топлия Януари и Февруари как ще е???
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

DJER

Просто тия гадове са за разстрел и то наред, то бива мародерство, но чак пък толкова, не говорим за домакинство и да кажеш , че консумацията поради празници е увеличена, говоря си за помещението с рибите, там е постоянна константа повечето(осветление и въздух), отопление с климатик(инвертор, нормално около 100 лв на месец), което лавира, да речем двойно, но какво се получава, няколко сметки предходни: 250лв, 359 лв, 322 лв и хоп сега 768 лв при топло време, Е  КАК СТАВА?

grigor nakov

Мойте сметки за ток на 40 квадрата помещението с рибите; 10 мес.-268 ;11 мес.-245 ;12 мес. 523лв. : :duvar:откачена работа :-|

HEPOH

Ами щом имате почти константно потеребление, лесно може да сметнета лв/ден или нещо подобно, за да се разбере колко ви струва този Сибирски студ обхванал България *JOKINGLY* *JOKINGLY*
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

denbosch


miTko

Нашата сметка не е ненормално висока, но ми се струва, че "най-интересното" предстои следващия месец. Миналата година януари и февруари бяха много по-студени от тазгодишните.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (3)

40876

Публикации: 6
Прегледи: 2845

5716

Публикации: 11
Прегледи: 6650

41757

Започната от HEPOH


Публикации: 14
Прегледи: 6589