• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 05:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Начинаещ

Започната от bobynfs, 07.03.2006 17:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rakim

Във форума има достатъчно информация за всичко.От това как да започнеш до какви с какви рибки е подходящо да се отглеждат.И за растения ако искаш,абе всичко само да си достатъчно зарибен  :lol:  rookie_gin къде пък си видял живородки да цапат много?Хората ги гледат в холандски аквариуми.А за това калко са трудни за отглеждане,ами аз на 7 годинки  имах всякакви живородки,сменях им цялата вода като се изцапа  :oops: ,хранех ги само със сушена дафния и си живееха и раждаха като луди на пук на  горе описаните ми действия.Е това ако са трудни рибки  :wink:
540л Южна Америка

rookie_gyn

ами например слагам 400-500 хелера в 150 л и за 24 часа, при сериозно хранене водата става боза, абе много си цапа.

Longanlon

ми логично е да предположиш, че не хелерите са трудни за гледане, ами ти не ги гледаш правилно, нали?

как ще слагаш 500 живородки в 150 л. ти наред ли си?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

rookie_gyn

ами като се народят. ама има и по-трагични случаи,стигал съм и до 800 живородки в такъв съд, това обикновено се получава преди да си ги пусна на пролет в басейнчетата на двора

NikolaV

Цитат на: "rookie_gyn"ами като се народят. ама има и по-трагични случаи,стигал съм и до 800 живородки в такъв съд, това обикновено се получава преди да си ги пусна на пролет в басейнчетата на двора
Не почва ли да прелива вода от аквариума?

rookie_gyn

е те да не са паламуди, по-дребни са и от цаца

Живко

Цитат на: "rookie_gyn"ами например слагам 400-500 хелера в 150 л и за 24 часа, при сериозно хранене водата става боза, абе много си цапа.

Цитат на: "rookie_gyn"Аквариумът наистина е добър особено като за начинаещ. Не се хвърляй на живородки, доста са трудни за гледане, това е от опит, много болести хваща, тръгне ли да мре - не мож я спре, цапа повече и от принцесите, капризна е към водата и за да ти се развива добре иска всекидневна смяна на част от водата. СО2 система на този етап също е излишен лукс.Като гледам параметрите на аквариума според мен подходяща ще е следната комбинация: 5-7 скаларии, 5-7 трихогастер леер, 4 трихогастер косби/синьо или жълто според предпочитанието на цвета/, 6- 7 тернеции, ято 10 сомчета- палеатуса е доста издържлива рибка, не ти препоръчвам калихта, като порастне става грозен и прилича на динозавър, и накрая 4 анцитруса.Изброените рибка са лесни за отглеждане, някои ги приемат за атрактивни, понасят големи колебания в качествата на водата, приемат всякаква храна. Ами това е от мен.Успех на начинаещите


абе к'во става тука.
какви са тези писания :dunno каква е тази препоръка.
какви са тия стотици риби.
тернеция и скаларии по непретенциозни от живородки :shock: че и лерита.
това да не е сценарий за фантастичен филм :evil:
Никой не се е родил научен.

rookie_gyn

ами например факта, че и леерито и скаларията за тернецията да не говорим понасят по-големи колебания в параметрите на водата, а при живородката като падне РН-то и ляга на дъното и се почва- сменяй води и т.н., като падне t,  и се разтанцува една ламбада, или пък побелява, все недостатъци

Живко

и ти на какво научи начинаещия акварист?
как да не си подържа аквариума.
колко риби се гледат в аквариум с еди какви си размери.
че драстичните колебания на рН и температура са нормално нещо.
можем да си храним рибите "яко" за да пораснат по-бързо и да станат криви дебели прасета.
ами много поучително.няма що. :evil:  :evil:
Никой не се е родил научен.

Живко

Цитат на: "rookie_gyn"ами например факта, че и леерито и скаларията за тернецията да не говорим понасят по-големи колебания в параметрите на водата, а при живородката като падне РН-то и ляга на дъното и се почва- сменяй води и т.н., като падне t,  и се разтанцува една ламбада, или пък побелява, все недостатъци

я като си такъв фермер кажи в какви съдове си гледаш майките. :?:
по колко са на брой в съд. :?:
лягат ли ти там на дъното като им падне рН-то :?:
Никой не се е родил научен.

killiman

Момчета, не бъркайте производството с естетическия аквариум. Корено различни неща са. :wink:

Longanlon

Въпросът е, че някой ги обърка тия две работи и започна да пише неща, които изобщо не са за тая тема.

rookie_gyn, имай пред вид, че много от пишещите тука са съвсем начинаещи (вкл. и този, който пита в тази тема). не им давай съвети на ниво, на което няма да могат да те разберат правилно. опитът ти при 'промишлено' размножаването на риби ще е много ценен в една тема по въпроса, но за един начинаещ, който иска просто да си има красив аквариум съветите ти са объркващи и подвеждащи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

rookie_gyn

абсолютно си прав, извенете не искам да бъркам никого, просто мнението ми е, че живородката наистина не е от най лесните рибки и понякога е доста проблемна. А защо ако му бях препоръчал барбуси, те са страхотни риби/почти без изключение/, но много колеги от форума биха са опитали да ме опроврегаят.Една комбинация от : 10 тетразона/основна,калифорнийска и албиносна форма/, 7-8 барбус конхониус, 7-8 барбус нигрофасциатус, 10-12 титея и 4-5 арулиуса няма ли да е атрактивна гледка, според мен не би имало проблем и с растенията

Boby_

Аз също мога да се съглася, че живородките са доста склонни да боледуват. Но от друга страна знаеш ли каква награда е за един начинаещ акварист (често дете) рибките му да си имат бебета? А да го постигне с живородки ще е много по-лесно, отколкото с изброените от теб видове.
Медалът винаги има си две страни. Най-малко.  :wink:

rookie_gyn

и с това съм съгласен, но все пак на децата не им подаряват 200 л аквариум, а между другото очаквайте нова тема: "имам 480л и два по 160 л, как да накарам жена ми да ги поставим, преди да съм си обзавел апартамента"

Similar topics (5)

1764

Публикации: 7
Прегледи: 5501

55947

Публикации: 3
Прегледи: 2222

9092

Публикации: 29
Прегледи: 6685

38868

Публикации: 0
Прегледи: 1395