• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

моят аквариум

Започната от nemak, 02.05.2005 12:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nemak

На долния линк могат да се видят снимки на моя аквариум

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=378

моля за коментари, мнения и предложения.
основни параметри:
450 литра
риби: малавийски и танганийски цихлиди
растения: валиснерия, анубиас и ехинодорус
dH - 12 - 15
pH - 8 - 8.5

Raven

хубав аквариум - добре подреден и растенията са хубави , но технически погледнато си смесил два типа аквариуми - ехинодориуси и анубиас нямя в африканските езера :wink:

ако участваш в конкурса ще се чудиш в коя категория да го пуснеш :D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

chandler

На мен камъните много ми допадат, а и как си засадил растения в тях. Откъде си се сдобил с тези камъни? С какъв произход са?
chandler

nemak

Камъните си ги вадя от една кариера в Нареченски бани.
Колкото до категорията, моля помогнете и аз не мога да я определя.  :lol:
А иначе, на мен така си ми харесва, нищо че ги няма по езерата.  :oops:

nemak

P.S. Забравих, камъните са варовици, мисля.  :lol:

Longanlon

абе рейвън, анубиаса не идва ли точно от африка? верно, че в блатата расте, ама все пак...

иначе аквариумът много ми допадна - особено раздвижения грунд и как валиснерията обраства около камъните.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Живко

на мен също ми харесва.много!!! :D.
nemak имаш фантазия и усет.:wink:  
а на конкурса нали щеше да има категория сбиротак.
на nemak аквариума може и да влезе в биотопен.той има само едно две изключения.моя обаче влиза само в сбиротак. :lol:
nemak имаш фантазия и усет
Никой не се е родил научен.

chandler

А ако тези камъни са наистина варовик няма ли да пречат на живота в аквариума или по-точно на някои негови форми?
chandler

nemak

Почти съм сигурен, че са варовици, още повече че някои от тях имат пещерни образувания, а други съм ги вадил от пещери.
:lol: До момента, почти година, нямам проблеми с тях и с обитателите, които имам в аквариума, а и ми подържат висока твърдостта, което намирам за плюс ...  
Иначе се радвам, че ви харесва, но бих се радвал и ако дадете някои предложения за подобрения .... :oops:

chandler

Според мен, ако сложиш няколко по-големи корена, няма да е лошо. Аз лично съм фен на такива неща, а и те придават по-естествен облик на аквариума.
chandler

nemak

Много съм го мислил, но се твърди, че корените "развалят" водата, т.е. правят я по мека и отделят танин и тъй като съм доста начинаещ ме е страх да пробвам, още повече, че веднъж вече си батисах целия аквариум (този е вторият) след като ми изби CO2 -то. :cry:

chandler

Ами и аз не съм много в час, но щом казваш, че корените правят водата мека, а камъните я втвърдяват, няма ли така да се изравнят нещата  :lol:  :lol:  :lol:  Това не го разбирам много много, но ми звучи логично  :D  А що се отнася до корените - в специализираните магазини не се ли продават такива, предназначени за акваристиката? Чел съм, че се обработвали по специален начин и не вредели на хим. състав на водата.

Поздрави
chandler

nemak

Бих предпочел да не съм ограничен от избора в магазина, а да си намеря корените сам. Но нямам никаква идея какво следва след като си ги намеря ...
Колкото до твърдостта при мен и без това трябва да е висока .... :lol:

niky

Много добър аквариум. Браво.
Нека тези дето твърдят, че цихлиди и растения не може,  да видят тая красота.

offtopic:  Много страшно гледаш на Татул. Като владетел  :lol:

Igi

страхотен е , браво , много е красив, подреден със стил и как растенията обграждат камъните, много ми хреса. БРАВО!!!

Raven

Цитат на: "Longanlon"абе рейвън, анубиаса не идва ли точно от африка? верно, че в блатата расте, ама все пак...

иначе аквариумът много ми допадна - особено раздвижения грунд и как валиснерията обраства около камъните.

това за смесването на стиловете и растенията го казах повече на шега,аквариума е подреден много добре и не е от значение че са смесени различни видове.аз особено харесвам композиции с много камъни и корени ,така че този аквариум е станал много сполучлив според мен.

анубиасът наистина е африканско растение ,но не расте във великите африкански езера " Малави,Танганика и Виктория"  защото тои е полусухоземно растение и му трябват водоеми със вариращо ниво на водата блата ,ручеи,рекички ,а тези езера са с относително постоянно ниво. единствените растения които се срещат в тях в потопено състояние са валиснерията и роголистника и в надводно пистия,циперус и някои тръстики. и тези растения се срещат в така наречения ареал на речните естуари и устия където пък няма почти цихлиди,те живеят в ареалите "отвесен скален бряг" и "полегат скален бряг" където пък няма висши растения а само обилно водорасли.по тази причина цихлидарниците по традиция се правят без растения,но това пък вече си е решение на дизаинера на аквариума.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Stas

От мен също 6! Такъв труд е достоен за признание! Пожелавам ти безпроблемно съществуване.

А за конкурса... ами доста вдигаш летвата  :D

miTko

Чудесен е! Абе друго си е да има растения, вижте как го отварят! :wink:  :)
Разни мои АКВАРИУМИ 

discusfish

Екстра е и на мене ми харесва ...:) с доста труд е създаден :)

tishovsx

OK-чо, добре си е аквариумчето :D ..... почакайте да видите моя.... :shock:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Similar topics (5)

59521

Публикации: 2
Прегледи: 2763

22812

Публикации: 10
Прегледи: 4646

29982

Публикации: 9
Прегледи: 6673

3784

Публикации: 2
Прегледи: 2013