• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

моят аквариум

Започната от nemak, 02.05.2005 12:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raven

Цитат на: "Longanlon"абе рейвън, анубиаса не идва ли точно от африка? верно, че в блатата расте, ама все пак...

иначе аквариумът много ми допадна - особено раздвижения грунд и как валиснерията обраства около камъните.

това за смесването на стиловете и растенията го казах повече на шега,аквариума е подреден много добре и не е от значение че са смесени различни видове.аз особено харесвам композиции с много камъни и корени ,така че този аквариум е станал много сполучлив според мен.

анубиасът наистина е африканско растение ,но не расте във великите африкански езера " Малави,Танганика и Виктория"  защото тои е полусухоземно растение и му трябват водоеми със вариращо ниво на водата блата ,ручеи,рекички ,а тези езера са с относително постоянно ниво. единствените растения които се срещат в тях в потопено състояние са валиснерията и роголистника и в надводно пистия,циперус и някои тръстики. и тези растения се срещат в така наречения ареал на речните естуари и устия където пък няма почти цихлиди,те живеят в ареалите "отвесен скален бряг" и "полегат скален бряг" където пък няма висши растения а само обилно водорасли.по тази причина цихлидарниците по традиция се правят без растения,но това пък вече си е решение на дизаинера на аквариума.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Stas

От мен също 6! Такъв труд е достоен за признание! Пожелавам ти безпроблемно съществуване.

А за конкурса... ами доста вдигаш летвата  :D

miTko

Чудесен е! Абе друго си е да има растения, вижте как го отварят! :wink:  :)
Разни мои АКВАРИУМИ 

discusfish

Екстра е и на мене ми харесва ...:) с доста труд е създаден :)

tishovsx

OK-чо, добре си е аквариумчето :D ..... почакайте да видите моя.... :shock:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Similar topics (5)

10685

Публикации: 8
Прегледи: 7227

1879

Публикации: 22
Прегледи: 10873

1432

Започната от Raven


Публикации: 21
Прегледи: 14075

41924

Публикации: 4
Прегледи: 2863

2702

Публикации: 104
Прегледи: 30534