• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Морски аквариум?

Започната от NikolaV, 23.02.2005 09:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NikolaV

Снощи минах през магазина до Славейков.
Единия аквариум са му сложили грунд от натрошени корали и пеноуловител. Е, вързали са пластмасови риби на корда вътре ама айде...
Как мислите? Какво ще праявят, а?  :wink:

Raven

и аз минах онзи ден и го видях - забравих да близна водата да пробвам дали не е солена :lol:
малко ме съмнява че ще е морски , доста малък ми се видя обема - под 200литра ,по скоро ще е малави.
ако имаше някой щях да питам ,но там питането е проблем обикновенно
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Boby_

Цитат на: "raven"и аз минах онзи ден и го видях - забравих да близна водата да пробвам дали не е солена :lol:
малко ме съмнява че ще е морски , доста малък ми се видя обема - под 200литра ,по скоро ще е малави.
ако имаше някой щях да питам ,но там питането е проблем обикновенно

Преди време имаха морски аквариум там. С една риба (поне аз повече не видях).  :lol: След време рибата или умря, или беше продадена, защото беше заместена от малавийци. После същия този аквариум стоя празен. Така че не е нов, а си е все същия.  :lol:

Хунта

Снощи и аз минах от там понеже ми беше на изпът и фиксирах въпросня аквариум и таман да АХНА :) пластмасовите риби ми убиха интереса.

Raven

значи аз съм минал онзи ден ,преди да сложат пвц рибите и пеноуловител,но явно скоро бяха насипали камъните и пясъка защото беше още мътен.

е дано да има някакво друго развитие на историята - че така с тези риби  е язък.....
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

NikolaV

Еми и при Краси не много по-голям. Ако ще държът неговите цени няма да ме вълнува особено. Иначе голям ми е маерака, ама до тогава много вода ще изтече... :-)

aqua

Хора,
Ако се интересувате от маринета, може да посетите и магазинчето зад Дарик радио. Там също има малко, около 200 л, марине населено с два клоуна. Но собствениците работят със същия Краси и цените са съответни. :D
Преди доста време, началото на есента, бях писал за "изследванията" ми по варненските магазини, защото там са много по-напред с маринето. Та както бях писал, там бяха започнали да правят експеримент с 40 л марине. За съжаление скоро не съм имал път на там, за да ги инспектирам и да ви информирам за резултата. Ще пътува на там чак в края на март. До тогава информация само от варненци.

Гарван

Не знам, ама аз съм скептик относно морски аквариуми в България.
Специално красивите рифови аквариуми с Live rock, са почти невъзможни тук. А Fish only морски аквариуми, според мен не си заслужават цената.
Може би по-нататък след като влезем в ЕС, ако някой започне да внася редовно Live rock и морски риби, та поне надценката да е само за транспорта.

aqua

@Гарван,
Live rocks и всичко останало го има съвсем редовно във Варна. Проблемът е, както писах още есента, че трябва конкуренция за да се регулират цените в по-достъпен диапазон.
Това, което идва в София по магазините са смешни работи. Виж в някои частни колекции има произведения на върховно световно ниво.
Аз се бях замислил за марине, но след последните вътрешни информации, че на някои от т.н. "вносители" и "официални" дистрибутори ВЕЧЕ ще им се налага да си плащат митото и пр. се задава повишение на цената на доста от оборудването. Само попитайте какво става с RESUN  :?  Нямало да го продават вече, защото цената ПОРАСНАЛА с 30%. Нищо, че някои не го харесват, но именно големите им модели са доста държеливи, а бяха на много достъпна цена. Имам приятели с филтри на по 3-4 години без никакви проблеми. Даже и зад океана се продават и търсят много добре, а там са много придирчиви.

Гарван

Цитат на: "aqua"@Гарван,
Live rocks и всичко останало го има съвсем редовно във Варна. Проблемът е, както писах още есента, че трябва конкуренция за да се регулират цените в по-достъпен диапазон.
Това, което идва в София по магазините са смешни работи. Виж в някои частни колекции има произведения на върховно световно ниво.
Аз се бях замислил за марине, но след последните вътрешни информации, че на някои от т.н. "вносители" и "официални" дистрибутори ВЕЧЕ ще им се налага да си плащат митото и пр. се задава повишение на цената на доста от оборудването. Само попитайте какво става с RESUN  :?  Нямало да го продават вече, защото цената ПОРАСНАЛА с 30%. Нищо, че някои не го харесват, но именно големите им модели са доста държеливи, а бяха на много достъпна цена. Имам приятели с филтри на по 3-4 години без никакви проблеми. Даже и зад океана се продават и търсят много добре, а там са много придирчиви.

Възможно е, но защо ще ги има във Варна, а във София не? Водата така и така се забърква, а не се сипва от морето.
Някак не ми се връзва. Реално ако искаш морски аквариум и имаш кинтите, няма значение дали си във Варна или в София.
Това, че там ги има, а тука не ми изглежда същото като лафа с пловдивската поща дето е по-висока от софийската.

Живко

преди  месец си купих нагревател на RESUN за 25лв,300W.
термометъра показва точно толкова,колкото съм задал на нагревателя.
Никой не се е родил научен.

aqua

А ти ходил ли си до варненски зоо магазин? Когато посетиш например по-малкия, на Колхозния пазар и видиш какво и в какви количества има и се продава сам ще си отговориш на въпроса.
Там във Варна пристигат традиционно пратки от Далечния изток и има голямо разнообразие. Освен това там има голяма ферма за производство на екзотични риби. Подобна има и в Благоевград, но те работят с партньори от средиземноморието.
Тук в София повечето магазини са свързани с Краси. Не пиша за малките квартални магазинчета тип пощенска кутия.
Хайде да не задълбочаваме темата, че ще трябва и справка от митницата да ти правя за доказателство :lol:

Гарван

Цитат на: "aqua"А ти ходил ли си до варненски зоо магазин? Когато посетиш например по-малкия, на Колхозния пазар и видиш какво и в какви количества има и се продава сам ще си отговориш на въпроса.
Там във Варна пристигат традиционно пратки от Далечния изток и има голямо разнообразие. Освен това там има голяма ферма за производство на екзотични риби. Подобна има и в Благоевград, но те работят с партньори от средиземноморието.
Тук в София повечето магазини са свързани с Краси. Не пиша за малките квартални магазинчета тип пощенска кутия.
Хайде да не задълбочаваме темата, че ще трябва и справка от митницата да ти правя за доказателство :lol:

Вярно е, че не съм ходил по зоомагазините във Варна, но единствения извод, който мога да си направя, е че варненци са фрашкани с кинти, щом там има доста морски аквариуми, а в София - не, защото това, че живеят на морето не им дава никакво предимство за морските аквариуми. Разликата е в парите.

Както и да е...

NikolaV

Аз не съм толкова скептичен. Удоволствието ще излезе скъпо, но имам мерак, ако мога да си го позволя да го направя...
Сниманите тук рибета до една съм ги виждал при Краси.
http://www.aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?p=10379&highlight=#10379

Longanlon

хех, какви спомени ме нападат...

трябва да съм бил на около 12, когато в библиотеката на хотяла, в който бх на море с нашите намерих една книга за аквариуми,  която имаше и за морските такива (руска, естествено).

амбицирах се и събрах няколко живи миди, два малки рака и няколко морски анемонии (или актинии се казваха, забравил съм - бе нещо като хидра, ама голямо колкото лешник и кафеникаво), също водорасли и затваряйки ги в различни буркани успях да ги закарам до плевен, като, учудващо, поне половината от тях преживяха пътя...

за съжаление в продължение на 2 седмици гадинките продължаваха да измират в аквариума ми, като най-държелив се оказа единия от раците. все пак и той се гътна, та изхвърлих всичко.

не, че е важно, просто споделям...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

NikolaV

Цитат на: "Longanlon"хех, какви спомени ме нападат...

трябва да съм бил на около 12, когато в библиотеката на хотяла, в който бх на море с нашите намерих една книга за аквариуми,  която имаше и за морските такива (руска, естествено).

амбицирах се и събрах няколко живи миди, два малки рака и няколко морски анемонии (или актинии се казваха, забравил съм - бе нещо като хидра, ама голямо колкото лешник и кафеникаво), също водорасли и затваряйки ги в различни буркани успях да ги закарам до плевен, като, учудващо, поне половината от тях преживяха пътя...

за съжаление в продължение на 2 седмици гадинките продължаваха да измират в аквариума ми, като най-държелив се оказа единия от раците. все пак и той се гътна, та изхвърлих всичко.

не, че е важно, просто споделям...
Хм! Старнно...!!!
Сигурно ти е бил кофти пеноуловителя... :o

Raven

и аз съм го правил- на морето успях да хвана някаква малка рибка,събрах 2-3 рачета ,миди и някакви полипи/кръгли ,кафеникави,лигави/ всичко това сложих в леген с морска вода в стаята , но на третата смяна на водата ме домързя да ходя до морето с кофата и му намерих лесното - налях вода от чешмата ,сипах готварска сол на вкус и рифовият аквариум стана.......поне за малко :lol:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Живко

брейй,
ама дали не сте маниаци :P
Никой не се е родил научен.

stanko

и тук в USA рифовият аквариум е скъпо удоволствие
1 познаи какво става като ти спре тока за 2-3 денада не кажем 5 тои е много по зависим от филтрацията(тока го спират по време на ураганите и след това докато вазстановят мрежата тази година 2004 де септември 6!!!!!! пъти)
2 освен водата която  си я бъркаш сам поне веднъж на 2 месеца  се допълва с истинска тука  има места кадето е продват но има идоставка по домовете сметни 30% на един среден аквариум около 450 литра за какво става дума цената е 3$ за галон около 4литра бензина е 2$ за галон а сладката вода е безплатна
3 един хубав акариум да го заредиш като хората струва 2000-3000$ около 400 литров и тук са пари
НО И ТУК  ГЛЕДАТ И ЗА МЕН ТЕ СА НАИ КРАСИВИ
маняците тук не правят холандски аквариуми а рифови

NikolaV

Днес пак се разходих до магазина на Славейков. Питах. Морски ще го правят. Вече освен пластмасовите риби има и две молинезии. Истински. А водата била солена...  :shock:  :shock:  :shock:

Гарван

Цитат на: "nikolav"Днес пак се разходих до магазина на Славейков. Питах. Морски ще го правят. Вече освен пластмасовите риби има и две молинезии. Истински. А водата била солена...  :shock:  :shock:  :shock:

Ми те нали молинезиите живеят в устията на реките, които се вливат в океана и водата си е възсоленичка?

patter

Странно защо но аз не съм виждал много морски аквариуми във Варна. Т.е. виждал съм само в два магазина - единия е на колхозния пазар (но там аз незнам да има друг а и този който го знам не е малък :-) ) а другия го направиха сравнително скоро и се намира срещу ресторант "Римски терми" (е сега се казва по друг начин ресторанта, но така го знаят тук)

 И в двата магазина не съм питал за цени а и няма таква залепени по стъклата.

На мен ми се струва че тези аквариуми са по-скоро "показни" т.е. да се показва какъв аквариум могат да ти направят ако искаш и имаш достатъчно парички :-)


 Мисля че бях постнал тук една случка в магазина на пазара :

Едно малко момиченце се изкефи че в аквариума е Немо и съответно майката попита колко струва. Продавачът надменно и обчсни че самата рибка е около 50 лева, но самия аквариум е около 2000 ...

NO CARRIER

Цитат на: "nikolav"Днес пак се разходих до магазина на Славейков. Питах. Морски ще го правят. Вече освен пластмасовите риби има и две молинезии. Истински. А водата била солена...  :shock:  :shock:  :shock:
Едно време, по книжките дето се продаваха по книжарниците и аз бях успял да си купя, пишеше, че за живородките бива да се слага и по една лъжичка сол в аквариума. Честно казано, бях прочел и една друга простотия и я ползвах редовно. Наливаш вода от чешмата и хлора го неутрализираш с Натриев Тиосулфат, иначе казано - фиксаж за снимки. Е горките ми рибки. :) Обаче нямаше никакви проблеми тогава, но гледах само гупи и хелери.  8)

Това за Немо по-горе ми хареса. :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

ВЕЛИНСКИ

Аз редовно си осолявам стабилно рибите, особено новите под карантина ;)

Златните го понасят добре, а всички бактериални и гъбични инфекции и паразити изчезват за един-два дни.

danchoto

Сигурно ще прозвучи много нахално ама дали ще се намери някой да напише някаква FAQ секция за морски аквариуми?
Вчера минах в зоомагазина зад Дарик радио и видях морския аквариум за който стана въпрос тук във форума. Та там има един клоун само но е супер симпатяга. Много ми се иска да си направя морски аквариум ако ще и най-простия тип само не знам с тия соли как стоят нещата - при 300 л. аквариум и 20% седмична подмяна и ако трябва да се купуват солите... май е хоби за милионери. Чудя се не може ли направо с морска сол :)

Boby_

Цитат на: "danchoto"Сигурно ще прозвучи много нахално ама дали ще се намери някой да напише някаква FAQ секция за морски аквариуми?
Вчера минах в зоомагазина зад Дарик радио и видях морския аквариум за който стана въпрос тук във форума. Та там има един клоун само но е супер симпатяга. Много ми се иска да си направя морски аквариум ако ще и най-простия тип само не знам с тия соли как стоят нещата - при 300 л. аквариум и 20% седмична подмяна и ако трябва да се купуват солите... май е хоби за милионери. Чудя се не може ли направо с морска сол :)

Не съм убеден, че в този форум има човек с достатъчно опит и познания за морските аквариуми, че да се захване с тази задача (да напише FAQ).
Имаше един пич от Варна с ник utaka, който има морски аквариум, но той влиза рядко тук и едва ли ще се захване с писане на цяла секция.

Similar topics (5)

48863

Публикации: 0
Прегледи: 885

38466

Започната от mitakakb


Публикации: 2
Прегледи: 2487

55227

Публикации: 7
Прегледи: 3289

26471

Публикации: 6
Прегледи: 8714

40177

Публикации: 32
Прегледи: 15065