• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

морски аквариум

Започната от Хунта, 17.03.2005 14:24

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Longanlon

Предполагам проблем при използването на морска сол произведена за ядене е също, че местата, от които тя се добива в България нямат същия химичен състав като океаните, от които идват рибите.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

NikolaV

Цитат на: "danchoto"Момата беше доста мълчалива и отговаряше доста уклончиво на въпросите ми - например питах колко ще ми струва един клоун а тя ми вика - еми зависи колко е голям какъв вид е, дали е бил под карантина... така и не ми каза реална сума... А иначе всичките "корали" в аквариума бяха изкуствени. Иначе е доста зареден магазина.
Ами зависи на коя мома си попаднал. Ако говори на чист български не се изненадвам. Ако говори с лек руски акцент е доста по-приказлива. :D
А за анемонийте може и да са ги продали. Миналата седмица имаше две живи...

dido

Цитат на: "Longanlon"Предполагам проблем при използването на морска сол произведена за ядене е също, че местата, от които тя се добива в България нямат същия химичен състав като океаните, от които идват рибите.

Има го и този момент. Нашето море е сравнително сладководно - солите са около 18 грама на литър. В Червено море - много богато на корали и коралови риби - солеността е 36-38 грама на литър.

danchoto

Чудя се само дали има растения за соленоводни аквариуми (без да се броят живите скали и коралите). Имам предвид със стебла, листа и т.н. Досега никъде не срещнах в статиите информация за растения...

dido

Най-разпространените за морски аквариуми са отрода Caulerpaceae - Caulerpa sertularoides, Caulerpa prolifera. Май ги слагат рядко в соленоводни аквариуми. Наблягат на живи корали, анемонии, полипи разни и други.

Similar topics (5)

1665

Публикации: 17
Прегледи: 10688

11863

Публикации: 1
Прегледи: 2328

29670

Публикации: 8
Прегледи: 3851

10081

Публикации: 13
Прегледи: 6636