• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 11:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Костенурки

Започната от puhcho, 15.12.2006 17:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

puhcho

Някой знае ли червенобузите костенурки чуват ли (имат ли слух). :wink:

rakim

Имам възрастни мъжка и женска,на около 12 години са.Според мене чуват.Не съм го чел някъде, но от личен опит зная  :wink:
540л Южна Америка

puhcho

Питам защото като се изправя ведвага се плаши и слиза от мястото за печене и избява в ъгъла.А веднъж я пробвах изкрещях и и нищо не и стана дане е болна? :roll:

puhcho

Може би защото той/Тя (Не и знам пола) е бебе. :wink:

desimil

за чуването чуват, но по-добре усещат сътресенията (най общо казано), колкото и малки да са те. със сигурност усеща че си там преди да те е чула.

Longanlon

Че чуват е ясно - имат уши все пак (едни дупки са :)).

Но понеже са хищници, имат и много добро зрение, така че вероятно те виждат като ставаш и затова се плашат. Особено ако няма много движение в къщата денем, та са свикнали нищо да не помръдва. Ако има кой да тича насам-натам бързо ще свикнат - същото е и с по-страхливите рибки.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

puhcho

Много ви благодаря на всички :D  8)  :wink:  :bow

smirnof

До скоро имах костенурки ( 2 ) и имах същия проблем. Бях ги сложил в стая, в която почти не влизам през деня и те свикнаха на спокоиствие. Веднага когато влезех в стаята, те спираха да се пекът и скачаха във водата.

Подарих костенурките на един приател и той си ги скложи в неговата стая ( в която прекарва по-голямата част от времето си в къщи ). Каза, че много бързо са привикнали към хората и вече не са толкова страхливи. Предполагам, че това е решението.

Успех
Поздрави smirnof     :D  :D  :D  :D  :D  :D

taniaspasova

Продавам червенобуза костенурка.На 8 години е. До сега не е боледувала от нищо. Нямам възможност да я гледам и затова я продавам . Продава я с аквариумчето й . Цената е 20лв. 0898636651

SuperDog123

Е че Чуват е повече от ясно  но , може  и да грешим те са в вода ушите сигурно са и запушени с вода абе съвсем се обърках :-)

Genadig

Цитат на: SuperDog123 - 14.01.2011 21:15
Е че Чуват е повече от ясно  но , може  и да грешим те са в вода ушите сигурно са и запушени с вода абе съвсем се обърках :-)

може ли снимка? от къде си?
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

SuperDog123

От  русе съм ама снимка нямам  :duvar:  на 9 съм  :duvar:

Асен Евгениев

Цитат на: SuperDog123 - 14.01.2011 21:15
те са в вода ушите сигурно са и запушени с вода  :-)
Във водна среда звуковите вълни се разпространяват много по-надалеко и много
по-бързо /близо 5 пъти/. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (2)

34229

Започната от qvo


Публикации: 3
Прегледи: 2893