• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Коледен подарък.....

Започната от kuvert, 30.11.2016 11:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kuvert

Явно по коледа наистина се случват чудеса.
В аквариума ми се появиха неонки. Две поколения.Около 10 броя.  Последно неонки имах преди около 4 години.
От три години единственото нещо,което е внесено в аквариума са няколко охлюви хелена преди около месец, които за съжаление умряха за около една седмица!
Благодаря,Дядо Коледа!

discusfen

Освен охлювите да са истръцкали хайвер от неони или някакви нови растения да си добавял с хайвер по тя.

kuvert

Никакви растения не са внасяни от 3 години.Само няколко охлюва преди месец!
Но най-озадачаващо-две поколения. Едните по-дребни,другите по-едри...

niki_o

Ти не си внасял нищо в аквариума,но единствения с достъп до него ли си :-D

discusfen

На мен пък ми се е случвало така с охлюви.Скалариите хвърлят хайвер и след процедурата на хвърляне хайвера го местя в стрилен аквариум и го слагам да се люпи.Млко преди да се излюпи забелязвам няколко топченца с по различен цвят от хайвера и от там с излюпените малки се пркнаха планорбисчета.

_777_

Те много бавно растат твоите неони.Чак след четвъртата година започват да се виждат. =-O
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

kuvert

Цитат на: discusfen - 30.11.2016 19:00
На мен пък ми се е случвало така с охлюви.Скалариите хвърлят хайвер и след процедурата на хвърляне хайвера го местя в стрилен аквариум и го слагам да се люпи.Млко преди да се излюпи забелязвам няколко топченца с по различен цвят от хайвера и от там с излюпените малки се пркнаха планорбисчета.
Абсолютно същото се случи и при мен преди година. От нищото се пръкна планробис. Затова взех няколко хелени. И се появиха неони.

discusfen

Ха ха и кво идва да покаже това хора не си хранете хелените с хайвер от неони

Similar topics (4)

2437

Започната от Boby_


Публикации: 3
Прегледи: 2470

34099

Публикации: 17
Прегледи: 6920

5637

Публикации: 29
Прегледи: 9994

55480

Публикации: 2
Прегледи: 7889