• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 22:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Четиригодишно детенце, което се нуждае от нашата помощ!

Започната от Boby_, 15.05.2006 15:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Boby_

Днес прочетох една тема, която ме потресе. Призовавам ви да помислите какво може и иска да направи всеки един от нас, за да помогне:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=98869.0

Лично аз ще приведа още утре малко пари според възможностите си - просто си представих моята дъщеря в това състояние и ме побиха тръпки.

Темата не е нито за акваристика, нито пък точно за "Лафче", но я пускам, защото мисля, че е от изключителна важност.

Longanlon

Силно съм скептичен към такива инициативи. Прощавай. Ако ще давам пари за благотворителност, те биха били за някаква общественозначима дейност с дългосрочен резултат.

Да се дарява 'на парче' е измиване на очите на собствния ни егоизъм.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

acho_pl

Цитат на: "Longanlon"Силно съм скептичен към такива инициативи. Прощавай. Ако ще давам пари за благотворителност, те биха били за някаква общественозначима дейност с дългосрочен резултат.

Да се дарява 'на парче' е измиване на очите на собствния ни егоизъм.

До някъде имаш право, но немислиш ли че помагайки на индивида, помагаш на част от цялото.
Друг е въпросът, че има много шарлатани, които използват чуждата мъка и нещастие, за да печелят пари. Стова и аз не съм съгласен.
Лошо е че трудно могат да се отсеят наистина нуждаещите се от шарлатаните.
Фирмите, които се занимават да набират средства за болни хора пребират доста голяма част от събраното и се оказва че съвсем малка част от това, което си дал ще стигне до дадения човек.
За хора, които наистина се нуждаят винаги бих се отзовал и бих помогнал доколкото мога.
It doesn't matter where you are, it's important to be there!

Boby_

Хора, както решите - всеки има право на личен избор.

acho_pl

точно така но нали все пак чувствата са едно от нещата които ни различават от животните. Ако не ги проявяваме то по какво ще се различаваме от тях :?:  :?:  :?:
It doesn't matter where you are, it's important to be there!

Boby_

Не искам и не мога да споря по тази тема. Мен лично този призив ме трогна много дълбоко.
Проучих нещата според силите си и смятам, че не се касае за мошеници, опитващи се да изкарат пари, залагайки на емоциите. Гаранции няма, затова и не желая да агитирам никого, нито пък да споря - просто казвам какво ще направя аз, а то е, че утре ще преведа известна сума пари на посочените сметки.
Мога да живея с мисълта, че някой се е облажил с 10, 20 или 50 лв. за моя сметка, но не и с тази, че едно малко момиченце не вижда и не може да ходи, защото за операцията не са достигнали точно толкова, а аз не съм помогнал.

niky

Прав си. Но със сигурност има и такива, които не само няма да виждат, а да живеят :(

Не виждам обаче какво лошо има в призива ти...който може, да помогне.

Boby_

Цитат на: "niky"Прав си. Но със сигурност има и такива, които не само няма да виждат, а да живеят :(

Не виждам обаче какво лошо има в призива ти...който може, да помогне.

Ники, прав си, разбира се, но това, че не можем да помогнем на всички, не означава, че не трябва да помагаме на никого.

acho_pl

Цитат на: "Boby_"
Цитат на: "niky"Прав си. Но със сигурност има и такива, които не само няма да виждат, а да живеят :(

Не виждам обаче какво лошо има в призива ти...който може, да помогне.

Ники, прав си, разбира се, но това, че не можем да помогнем на всички, не означава, че не трябва да помагаме на никого.

ЕВАЛА
It doesn't matter where you are, it's important to be there!

Similar topics (5)

37761

Започната от sexamir


Публикации: 0
Прегледи: 1090

16449

Публикации: 18
Прегледи: 5986

9619

Публикации: 2
Прегледи: 2253

36604

Започната от kamaro


Публикации: 27
Прегледи: 8945

59626

Публикации: 0
Прегледи: 7109