• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Камъни за цихлиди

Започната от smeh4o, 16.04.2018 17:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

smeh4o

Здравейте, от скоро имам 230л. аквариум. Ще има цихлиди от Мавали. Та въроса ми е от къде мога да си ,,набера" и добре ли е въобще да го правя или да си купя други от някъде?Ако да ,моля да споделите някой магазин. Също така препоръки какъв да е камака. Пясък си взех от завода в Кривина, кварцов пясък с фракция 2,5 -4 мм. Това е общо взето. Благодаря предварително ! :)

geshi

От реката, от планината, откадето и да е. Моите сегашни ги откраднах от градинката на едно кафене (това тайна де)!

NO CARRIER

Има ги и и в строителните хипермаркети.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

trifon ynev

Преди да ги сложиш в аквариума е добре да ги превариш или поне да ги залееш с вряла вода.Това важи и за пясъка.

smeh4o

Да пясъка е измит мн мн старателно. Хахах да камъни бол ясно ми е но четох във форума, че трябва да са варовикови.  *dontknow* За това питам някой случайно да е бил като мен и да си е набрал от някъде. Във стройтелните материали (хипермаркети) трябва да си взема оцет и да почна да мажа всички камани :Д за да разбера найстина дали са такива ( не че в планината няма да ползвам но ..а и в маркетите са ми мрънкали че прецаквам материала .. :karamse: ) Но в крайна сметка ще отида да някоя река и ще си взема :) ест. ще ги преваря хаха .
Благодаря на всички :)  *THUMBS UP*

geshi

Ходи до реката и си харесай камъни, оплакни ги хубави и слагай в аквариума. Как пък за толкова години един камък не варих и масова смърт нямах. И за протокола, сигурно има тон да съм пренесъл, тези които ме знаят, знаят.

Similar topics (5)

1419

Публикации: 22
Прегледи: 7915

7913

Започната от Filosof


Публикации: 2
Прегледи: 1801

39568

Публикации: 0
Прегледи: 2648

1861

Започната от rakim


Публикации: 17
Прегледи: 10223

55364

Публикации: 1
Прегледи: 1750