• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 14:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ при златна рибка, сякаш пълна с въздух

Започната от DBLD, 04.04.2016 16:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DBLD

Здравейте,

извинявам се, че отварям нова тема, но нямам време за губене и се надявам да не ми се сърдите. Проблемът е в това, че едната ми златна рибка сякаш е пълна с въздух. Изплува на повърхността и видимо полага големи усилия за да остане на дълбочина, но в момента в който спре веднага изплува, точно като топка. Няма промяна в цвета и хрилете. Това започна днес и не зная дали има общо, но сутринта, когато трябваше да сменя водата забелязах, че съм забравила да напълня достатъчно за отлежала и долях близо 50% от обема с прясна от чешмата. Знам, че това не е добре, но нямах избор, защото аквариума и без това е малък. Извинявам се за глупавия въпрос, но ще ми бъде много жал ако не успея да я спася.
Моля ви за съвет!
Благодаря!

Amev

Попълни бланката за проблеми ;) колко литра е , филтрация и т.н.

rraychev

Здравейте,

Виждам, че темата е доста стара, но също така няма и отговор на въпроса, което би накарало друг пострадал от същото да отвори нова тема и в най-лошият случай да изгуби рибка.
Таа.. преди около 2 седмици имах същият проблем с една от златните ми рибки. Плуваше на долу и спреше ли да шава изплуваше като шамандура на горе. Проблемът явно беше породен от плаващи гранули (непотъващи) и рибока беше засмукал въздух с тях.

Относно лечението на проблема.. рових се из форумите и в някакъв английски блог намерих странно но ефикасно решение на проблема, а то беше да нахраня рибката с грах.
Изкарах я от аквариума, преварих 2 зрънца грах и я върнах обратно в аквариума чак като изяде порцията.
На сутринта рибката си плуваше нормално и ефекта на шамандурата го нямаше.

При мен ситуацията беше малко рискова, защото нямах само грах, а бяхме сготвили ориз със зеленчуци та пробирах зрънцата от там, но като нямаш друго под ръка в 10 часа вечерта.. :)

Edit:
Забравих да напиша, че граховите зрънца се белят преди да се дадът на рибата.


Similar topics (5)

50438

Публикации: 1
Прегледи: 2010

57107

Започната от iren_9


Публикации: 0
Прегледи: 1304

52909

Публикации: 5
Прегледи: 2636

56637

Започната от Goldy


Публикации: 27
Прегледи: 8793

55694

Публикации: 0
Прегледи: 1724