• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как се лови зарган???

Започната от Живко, 21.07.2006 12:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido

На мача 20-40 грама на върха хич няма да му дойдат здравословно бре, ще го заносаш.

Живко

Цитат на: "dido"На мача 20-40 грама на върха хич няма да му дойдат здравословно бре, ще го заносаш.

Ами аз и без това не го ползвам много.
Мразя кленския риболов. За пастърва ходя един път на 5 години. В язовирите не остана свясна риба за риболов на ваглер. :cry:
К'во да го правя пръта. Поне един път да свърша нещо свястно с тази пръчка. Последните 2 години не съм я вадил от калъфа. Преди 4-5 години все още вадех платики като тепсии и какви ли не други риби с тази пръчка, сега обаче ... :cry1
Никой не се е родил научен.

dido

Хаха, дай боже повече такива като тебе Живко - да мразят кленския риболов  :beer

Joro Vn

Живко, има писано по въпроса бе, само да поотупам праха от темите :D :
http://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=2054
http://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=3438
В тях до сега никой варненец не се похвали, че накъсва рибата в морето- витаела е сигурно идеята за тайните места :wink: . Гледам, вече 777 се включва- това е добре, ще дойде септември, може пък да си имам компания.
Ако тази година е спорна, Варна е най- близо до Плевен :wink: . Местата няма да ги крия :). Само има едно леко неудобство, тръгне ли прекалено много рибата- тези същите места започват да не стигат, особено събота и неделя. Идват и моменти, в които трябва да се превърнеш в стрелец, пък избора е твой- стрелец в тир /много тесен коридор/ или стрелец в дивия Запад /гледаш да не свалиш и приятелите около теб :D /.
Като чета темата, започавам да оставам с впечатление, че риболова на зарган е нещо много специално. Аз пък карам с най- обикновени тъками- кука №12, корда, не по- тънка от 0,18, и булдо. Стръв- морски червей. Улов- не по- малко от средно статистическия на колегите около мен.

Живко

Цитат на: "dido"Хаха, дай боже повече такива като тебе Живко - да мразят кленския риболов  :beer

Хе-хе
С радост ви го оставям всичкия клен на Вас!
Фен сам на ваглерите и може би на фидерите.

Жоро, половината род на съпругата ми е във Варна. Голяма част от тях са заклети рибари. Ходят и с въдици и с мрежи (легално, не знам дали в морето може нелегално). Разправяли са ми за заргански риболови.
Аз обаче никога не успях да отида през септември. Имам един риболов на сафрид в живота си и това е. Останалото са попчета, платерини и иларии, плюс някое кефалче. Това обаче не е риболов. По-тъпи риби от тези, които изброих не съм ловил. Никаква тръпака, освен като вдигнеш накрая живарника и ти прежили пръстите.

Виж много се накефих като ме учиха морски чада да ловя речни раци с въдица. Голям купон пада. :wink:
Никой не се е родил научен.

Joro Vn

ЦитатОстаналото са попчета, платерини и иларии, плюс някое кефалче. Това обаче не е риболов. По-тъпи риби от тези, които изброих не съм ловил. Никаква тръпака, освен като вдигнеш накрая живарника и ти прежили пръстите.
Горе- долу това се лови основно с въдица на морето, от брега. Тогава към този списък може да добавиш и заргана. Не виждам кой знае какъв майсторлък в улова му. Само късмет да имаш. Сафридът също. Само дето не съм ловил вече поне от 10-на години. Много рядко се появява край Варна и не успявам да отделя време. Бих казал, че риболова му повече ме кефи от горните риби. Няма стръв, няма ядове, въртиш си макарката и се усеща само "тъннн", след малко пак "тъннн", и т.н. Като извадиш чипарето, там ти махат 6-7 рибета. Подобен /с чепаре/ е риболова на лефер и паламуд, но се пуска от лодка, навътре в морето. Лодката се движи бавно, държиш директно повода на чепарето и няма "тъннн", ами е "даннн" :). След няколко такива първо изтръпвали пръстите от държането, след туй ръката, и после... не знам. Поразпитай родата на съпругата, може да повдигнат завеската. Щом са рибари, ром сигурно ще свърши работа  :wink: .
Та септември може да се обадиш, ако се отзовеш "случайно" във Варна. Ветеран казва 20.08., ама ми се струва рано за зарган. Трябва нещо да накара водата по това време рязко да изстине поне с 10-на градуса- малко вероятно. Все пак с него няма да се меря- най-малко географската ширина ще работи срещу мен.
Тръпката може би е в сладководния риболов. Там наистина има какво да се покаже. Като малък съм ловил по- елементарна риба, но сега само гледам и слушам, другите ми сетива, вкл. осезание, са в немилост :D

_777_

Цитат на: "Joro Vn"...Лодката се движи бавно, държиш директно повода на чепарето и няма "тъннн", ами е "даннн" Smile. След няколко такива първо изтръпвали пръстите от държането, след туй ръката, и после... не знам.
Изпитвал съм това чувство.Неповторимо!Имахме лодка 6.30м.Много ми беше трудно да ставам 3-3.30ч когато баща ми ме вдигаше да излизаме в морето.Някой път се събуждах в ръцете му и тогава разбирах че ме носи към стоянката където беше лодката.Няма да ви кажа колко пъти като ме хвани морската съм "хранил"рибите. sick В спомените ми ще остане лодката наполовина пълна с лефер и двора на къщата покрит с калкан.Май само спомените са ми останали! :cry:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

Живко

Цитат на: "Joro Vn"Тръпката може би е в сладководния риболов. Там наистина има какво да се покаже. Като малък съм ловил по- елементарна риба, но сега само гледам и слушам, другите ми сетива, вкл. осезание, са в немилост :D

Спокойно можеш да си гледаш само морският риболов.
Моите похождения за месец юли са 6 броя.

Първото на река Вит при село Рибен. Информацията беше, че ако се отиде рано и се хване добро място, успешния риболов на скобар е гарантиран. Отидохме половин час преди съмване и заварихме 5 мрежи в реката. За малко да влезем в престрелка със собствениците на мрежите.

Вторият риболов. Язовир Вълчовец. В девет часа сутринта още не бяха извадили мрежите от водата.

Третият. Блато на старите корита на река Вит при село Градина. Изобщо не хвърлях въдиците. В блатото се разхождаше лодка с трима човека в нея. Разбира се кеповете и апаратурата бяха на лице. Погледах тъжно. Мислех да си замълча, обаче не се стърпях. Направихме им канонада с моите приятели и помолихме "учтиво" "рибарите" да слезнат на брега и да се запознаем. Не пожелаха.

Номер четири и пет са на язовир Горни дъбник. Там успях да си хвърля въдиците и хванах някое рибе.

Последният, шести, риболов приключи преди четири часа. Нощен риболов на река Искър при село Староселци. Час след хвърлянето на въдиците установихме, че сме забравили рикийката, а тя е особено важна в такива случаи и един ентусиаст пална колата и отскочи до селската кръчма. От там донесе чудесна домашна гроздова ракия, както и инфото, че предната вечер другари с лодка и уред са препарирали нещо огромно и всякаква риба м/у 2 и 6 кг. Ентусиазма ни естествено намаля почти до нула. Само след още час успяхме да видим и ние въпросните говеда, които минаха туку над дъната.
Честно да ви кажа от отчаяние дори не се сетихме да пукнем поне един път. Просто ги изгледахме мълчаливо и загърбихме реката наредени около огъня, а заминаващите си голеги около нас ни пожелаваха успех и споделяха, че поне комарите няма да ги ядат.

Е това е то. Коментар няма да правя. Само ще споделя, че напоследък  желанието да си продам всичките въдици се засилва страшно много. Само се чудя какво да си купя с тях. Мрежи или лодка и апаратура някаква.
Никой не се е родил научен.

NO CARRIER

Бренике си купи...  :twisted:
Ебаси, навсякъде ли се е напълнило с травестити...  :cry:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Joro Vn

Живко, отчайваш ме! Напоследък си правя някакви дългосрочни планове за инвестиций в тъками, вкл. и подходящи за сладководен риболов. В близко обкръжение край Варна май няма добри места, но колегите се комбинират и ходят на яз. Цонево например. Та мислех да се прикача към някоя от тези групички.
И за лодчица мисля, само че гумина. За риболов край брега на морето. Трябва да се изпълнят няколко условия преди това обаче. Няма да ги коментирам сега, че имам един късмет ...
Ами ще ловим за сега по морето. Надявам се, че то поне няма да отеснее прекалено  :D .
777, ходиш ли сега за риба или не може да я поглеждаш вече след детските спомени? Братовчед ми не иска да чуе даже за пилешко, камо ли за ядене, след като години наред бяха отглеждали промишлено пилета.

_777_

Разбира се че ходя когато имам време. :D Това е тръпка която няма да отмине цял живот.Нещо като сърбежа при жените. :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

rookie_gyn

Вчера бях в Резово, ебати и кефала се въртеше в реката - 10 тина риби от по 80-90 см. Пасат си някви треви, обаче с въдици неможеш да ги вземеш. Имаше няколко въдичари по реката, но вадеха само ръждава белица и се облизваха на кефала. А пък турския бряг реката го беше изяла, даже тбелата им беше отишла, а поста им въобще не можеше да стигне до караулката, реката беше решила да си пробие път през самата коса. Си гурно нивити и се беше вдигнало с 3-4 м. Дърветата бяха леш.

ВЕТЕРАН

Ветеран казва 20.08., ама ми се струва рано за зарган. Трябва нещо да накара водата по това време рязко да изстине поне с 10-на градуса- малко вероятно.

Ми до тогава издържам :lol:
На мен още сега ми се ходи е хептен рано!
Миналата година на 20 август хванах 11 риби със среден размер около 30см.и в 9.00часа не се стои на брега(от жега) и се окъпахме :lol:  :lol:
но тогава го започваме!Тръпката да ти удари и да се замята на повърхността ми е като сън,и ме завлича доста рано на брега :lol:  :lol:

sho

Живко гледам че си от Плевен - да ти пусна един въпрос? имаше преди години едни блата мисла че бяха около Плама - та там се ловеше много хубав лин наред с другото - съществуват ли още и заслужава ли си да се направи излет с нощувка или и там е претръскано с мрежи всичко?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

Живко

Цитат на: "sho"Живко гледам че си от Плевен - да ти пусна един въпрос? имаше преди години едни блата мисла че бяха около Плама - та там се ловеше много хубав лин наред с другото - съществуват ли още и заслужава ли си да се направи излет с нощувка или и там е претръскано с мрежи всичко?

Точно за лин бях тръгнал. В единият от излетите които описах. Блатото е на 500м. след Плама и на километър преди с. Градина.
Тези блата вече не са каквито бяха само до преди 3-4 години. Преди три години лових там шаран, като успявахме да извадим парчета не по-големи от 3 кг. Всичко по-голямо се оплита в глента и папура и къса. Разкошни линове около килограм и надолу разбира се. Понякога уцелвахме да кълве само лин. Удоволствието да видиш златното кълбо на лина под водата е голямо.
Сега вече дори не искам и да си помисля за тези блата. Засичал съм много пъти лодки с уреди.
Лови се щука, но рядко. Грешка. Ловят се свирки до 7-800 грама. Тя горката сигурно вече няма какво да яде.
Слушам колеги се хвалят, че ловили едри таранки. Само дето викаме едри на 200-250 грамови рибки, а за тези места едно време  таранка под половин кило беше дребна.
Конкретно за лина.
Не съм ловил от 2-е години. Търсил съм го поне десет пъти, нооо ядец. Тази пролет в забраната ходих няколко пъти само така, да гледам. Знам къде си хвърля хайвера и много пъти съм ги гледал как се гонят. Нищо не видях. Едно време, за феновете на линския риболов ни пазеха тънки торни и разни други газарийки и по магазинерите си предавахме инфо. Сега разпитвам, но никой нищо не знае, а и малко странно ме гледат.
Е, все е останал някой лин. Може и някъде да са хванали нещо, но...
Никой не се е родил научен.

Similar topics (5)

38158

Публикации: 37
Прегледи: 14029

7619

Започната от _777_


Публикации: 15
Прегледи: 6983

7006

Публикации: 22
Прегледи: 8253

3204

Публикации: 13
Прегледи: 6101

51695

Публикации: 4
Прегледи: 3217