• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 11:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

как да сухраня АРТЕМИЯ

Започната от yaxoo, 28.06.2009 19:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

yaxoo

исчетох доста за артемията и реших да давам на малките артемия добре излупи се бес проблем супер много се зарадвах пурвия ден ги нахраних обилно както булгарин храни гости от чужбина  и рибките ми бяха доста доволни четох и как да сахраним артемия с аерация и постоянна температура даже я и нахраних с хлебно брашно както пише в дебелите форум темички до тук добре ама на другия ден артемията беше пукясала много кофти та искам да попитам как да я сахраня след излупването поне за 2 или 3 дни не говоря да става голяма и да давам и на по вузрасните както правят хората ооо не савсем не ми и минава през ум за толкова дулго време да я опазя

благодарности на всички които помогнат обещавам и ас като порасна сус знания много да помагам  :-[

dok70

лУпиш помълко всиекиден и готову :-[
Не можеш да съхраняваш жива, но част от живата може да се замрази на порции.
Добре дошъл !
;-)
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

barabata

Най-малко през два или три дена. Не всяка артемия се люпи за 24 часа.
Първия ден се люпи, спира се въртележката и се оставя да се утаят/изплуват яйцата.
Обира се средния слой с рачетата и се пуска пак системата да върти. На следващия ден пак и може да се пробва и за трети ден евентуално ако е останала още за люпене.
Артемията се прецейда с нещо (плат/филтърна хартия) и след това се промива с вода да падне солта.
След това се дава част от нея (ако е много) на малките риби, а останалата в малко сладка вода в камерата на много тънък слой за бързо замръзяване. (артемията в сладка вода преживява около 4 часа според някой книги)
Аз съм замръзявал в поскаат част на пласмасова кутийка за яйца - слагам малко водичка колкото локвичка и допирам плата/хартийката (по едно време ползвах пакетчета от чай) и артемията веднага се отделя и започва да плува. Ако остане малко го пускам в аквариума на рибките.
Слагам в камерата и за нула бройки се получава малка тънка ледена плочка.
Когато искам отчупвам колкото ми трябва, размръзявам в капачка от буркан или малка чашка и сипвам в аквариума ....
След това пак се зарежда артемия когато е необходимо или се изчаква да намалеят замръзените запаси и се слага пак като се има предвид че ще трябват минимум 24 часа за новата реколта.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

yaxoo

благодаря ви за отделеното време ще пробвам метода които каза     barabata   и да видим кжо ще стане а да питам и още нещо не им ли пречи нещо на  рибочетата  тая муртва замрузена артемия

Similar topics (5)

13064

Публикации: 5
Прегледи: 2898

22359

Започната от Divane


Публикации: 48
Прегледи: 13054

39917

Публикации: 3
Прегледи: 1998

41943

Публикации: 6
Прегледи: 2959