• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Искам съвет за отглеждане на Дискуси

Започната от Стоян Тодоров, 30.04.2017 10:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стоян Тодоров

Здравейте на всички имам следното запитване искам да си гледам дискуси със какво трябва да бъда най добре запознат гледах доста статии и видия но се оказва май че са доста капризни имам 200л аквариум и съм решил да го използвам за дискуси външен филтър пълно немско обурудване
Кое е тънкото нещо в отглеждането им да има ли грунд?дали да пусна други риби при тях!!!да има ли водорасли и какви да бъдат те? Благодаря ви
https://s11.postimg.cc/gj5kbqmcj/IMG-8fbfdda9b71a7c1519406079d47e56dc-_V.jpg

https://s18.postimg.cc/6wzewhbsp/IMG-31e625bb3cc1d489f207fabb1c2f6078-_V.jpg

asito

Водорасли не трябва да има,виж обаче растения може :)
Аз от две седмици гледам дискуси,с грунд,с растения.Тънкото е да поддържаш хигиена и да храниш по-често.Пускам и балончета въздух.Седем години гледам риби,сега заради дискусите за пръв път аерирам водата.
За мен гол аквариум е много грозно нещо и не бих го оставил такъв в дневната си.
Червен неон съм пуснал.
https://s4.postimg.cc/8ct6235l9<br />/1_17.jpg_thumb.png


https://s16.postimg.cc/8h1an5h8l/1_10.jpg_thumb.png

https://s17.postimg.cc/ptl4nbczz/1_4.jpg_thumb.png


Публикациите са слети: 30.04.2017 13:33

Трябва мн добра филтрация.На аквариум 250л съм с два външни филтъра по 1400л/ч с голям обем на медията.Имам у ув.То не е задължително,но май е препоръчително.
https://s14.postimg.cc/p0sjwlxkh/20170413_141239-1024x576.jpg_thumb.png

Tony_JB

Не мисля че ако поддържаш добре аквариума ще имаш проблеми с Дискусите,но съобрази информацията която се надявам да си прочел.
Гледат се нА група от 6-8 и нагоре,което в твоя случай е трудно с оглед на 200 литра аквариум.
Да сложиш и още други риби също ще натовари аквата.
Иначе смени на вода и поддръжка при мен са като на другия ми аквариум и нямам проблеми за сега.

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Стоян Тодоров

 *bg* Благодаря ви за инфото  ще имам предвид всичко казано от вашите мнения и мисля с камък и растение да е вътре и не повече от 5дискуса но!!!тук при мен ми е доста скъпичко и мисля да си ги взема от  *bg*тук 1 брой ми струва 50€да не говоря чифт


asito

То хубаво от БГ,ама за да минат границата ще им трябва сертификат някакъв мисля.Тези от снимката май са големи.Няма ли 6-7см дискусчета по-евтино.Виж във форумите за риби обявите,100% ще намериш по-хубави от колкото в магазина,по-евтини,а и по-здрави :) Аз в 250л пуснах 9 броя,но ще ги редуцирам ,не знам,може би до пет  като пораснат(ако нямам жертви),че и моя аквариум е малък :)

Стоян Тодоров

За съжаление няма такива по малки екземпляри и се навих да рискувам с 10бр от Бг то тук да гледаш дискус ее..мамма мия
Но се навих доста след този мой подарък от приятели не мисля други риби да влязат вътре :-Dно ще стане благодаря на всички за инфото И ето как излежда 4бр Астронатус +Лепящ сом който е на 70см   *CRAZY*




asito

Нещо важно преди да купиш дискусите-измери твърдостта на водата от чешмата.Според това дали е твърда,мека,средна е хубаво да си вземеш дискусите от регион от БГ със съответната твърдост.Примерно аз съм от Варна и дискусите ми са Варненски и Русенски.Това е препоръчително според мен.Не че няма се адаптират,но така риска е по-малък.Също така накарай човека който продава да ги нахрани със суха храна пред теб.Купи си риби научени на суха храна.За избирането на здрава риба или шампион с родословие и бъдещи титли виж инфо в нета :)

Tony_JB

Извини ме но къде ще ги гледаш че не разбрах?

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Стоян Тодоров

Кое не сте разбрали?
Ще ги купя от Бг и ще си ги гледам в Германия

levis1980

Такъв случай,като твоя не бях срещал.За това ще си позволя да изкажа мое мнение.Живееш на място където можеш да закупиш хубави и качествени риби,за които аз лично съм се замислял много пъти,но ме спират разни фактори като транспорт,не възможност да ги избера сам та даже и цена за определен вид.Ти решаваш да взимаш риби от тук за да ги гледаш в Германия,за да ти излезе по евтино?Ако започнеш с хобито спестявайки от рибите,които са основното в аквариума...Според мен по добре да не го започваш....

Caxapa

То наистина трудно ти се следи мисълта с този словоред но както и да е. Та аз а и други вероятно не доразбрахме  за Астронотусите. Имаш ги в аквариума си или мислиш да ги пускаш вътре? Защото за тях ти трябва много ама много по- голям  аквариум. Не, че и за Дискусите няма да ти трябва голям аквариум.

Amev

Така като го чета аз колегата , явно е начинаещ и се хвърля на възможно най-калпавата и трудна за гледане сладководна риба , и то в не много голям аквариум. Всичко това е предпоставка за една трагедия .... дани да не е ама ... аз бих препоръчал да започнеш с нещо по лесничко и като навлезеш и попрочетеш за хобито да решиш за дисковете.
Тез снимки са от магазин , вероятно в германия или австрия . В коя верига ги гледаш колега ? Такива сини рафтове има в Зоо & Со , Зоо касер. А така надписани с химикал не вярвам да е някоя от големите вериги като Мега зоо , Кьоеле Зоо и др.

asito

Цитат на: Amev - 02.05.2017 13:55
Така като го чета аз колегата , явно е начинаещ и се хвърля на възможно най-калпавата и трудна за гледане сладководна риба , и то в не много голям аквариум. Всичко това е предпоставка за една трагедия .... дани да не е ама ... аз бих препоръчал да започнеш с нещо по лесничко и като навлезеш и попрочетеш за хобито да решиш за дисковете.
Тез снимки са от магазин , вероятно в германия или австрия . В коя верига ги гледаш колега ? Такива сини рафтове има в Зоо & Со , Зоо касер. А така надписани с химикал не вярвам да е някоя от големите вериги като Мега зоо , Кьоеле Зоо и др.

Ай ся,ша са обиждаме на дискуси ли???   ]:->:-)
Амев ти по работа  ли ходиш или да обикаляш рибните магазини  *CRAZY*

Принципно е най-добре от същия град да си вземеш дискуси.
Левис1980,човека за първи път ще гледа такива риби,може да няма вяра ,че ще оцелеят и не иска да се набутва с излишни пари.

apovijan

Здравей колега, намираш се в страна която избора е толкова голям че не може да бъде, ето ти един сайт  на вътрешния пазар сhttps://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-fische/diskusfische/k0c138   Намирам се в Wetzlar на 70км от Frankfurt.Ако мога да помогна с нещо

Стоян Тодоров

Отговор съм всички Така 1 не съм начинаещ!2 Искам нещо различно да направя !3 не съм от хората които копуват риби и ги пускат ей така да си плуват искам да е всичко в детайли добре не обичам да се мъче някое рибе из аквариума акварист съм от 14годишен бях се спрял а сега се втурнах отново но сега има доста по нови начини и техника за гледане на рибки Благодаря на всички които споделиха знания има много да се учим Колеги акваристи

Ето ви 1 начинаеща снимчица със едни щастливи рибета 🐠Лек и спорен ден

Similar topics (5)

34908

Публикации: 14
Прегледи: 11194

25259

Започната от svara1


Публикации: 7
Прегледи: 3173

16952

Започната от yri


Публикации: 15
Прегледи: 19619

1021

Публикации: 23
Прегледи: 11115

41145

Публикации: 7
Прегледи: 4075