• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 22:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Идея

Започната от niki033, 12.08.2005 12:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki033

Бях писал в друга тема за една доста голяма златна рибка която имам отдавна.Тя порастна доста и и' е тясно. Идеята ми е да купя едно такова,да му сложа някакъв грунт и да я пусна вътре :roll:
Имам три въпроса:
Някой има предложение как да чиста това нещо :?:
Каква филтрация трябва :?:
и....добра идея ли е  :?  :?:

Благодаря предварително :D

N.Nobs

Идеята не е лоша,но какво ще я правиш зимата,защото мисля че няма да го сложиш в хола :?:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

niki033

Не в хола,в мазето :D  Ще и стане ли нещо на рибата ако държа басейнчето в мазето :?:

BLKnight

Само не знам дали да не потърсиш такъв без хлапета... Вярно на снимката изглеждат кротички, но все пак...

:D

niki033

Надявам се да не са в комплект :wink:

N.Nobs

Цитат на: "niki033"Не в хола,в мазето :D  Ще и стане ли нещо на рибата ако държа басейнчето в мазето :?:

Няма да и стане,стига температурата в помещението да не пада под 5 градуса.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

niki033

Ново строителство е и едва ли ще стане толкова студено.Ако стане-има нагреватели :lol:
Каква филтрация трябва :?:
Мерси за отговорите :wink:

FLEXX

Цитат на: "niki033"Ново строителство е и едва ли ще стане толкова студено.Ако стане-има нагреватели :lol:
Каква филтрация трябва :?:
Мерси за отговорите :wink:
Като начало пречиствателна станция :wink: .
Само да ти кажа, повечето във форума не харесват златните, мислят че са "прасета". Много цапат.

niki033

Цитат на: "FLEXX"
Като начало пречиствателна станция :wink: .
Само да ти кажа, повечето във форума не харесват златните, мислят че са "прасета". Много цапат.
Това го знам :cry: Някой от по силните вътрешни филтри няма ли да стане?

FLEXX

Цитат на: "niki033"
Цитат на: "FLEXX"
Като начало пречиствателна станция :wink: .
Само да ти кажа, повечето във форума не харесват златните, мислят че са "прасета". Много цапат.
Това го знам :cry: Някой от по силните вътрешни филтри няма ли да стане?
Ще стане, ама внимавай какво купуваш. Resun  и т.н. не купувай.
Ако ти се играе, може да си направиш канистър. Купуваш един пауърхед и тялото сам си го правиш. А ако си "финансиран" си купи готов. Изваждаш всички керамики и дрън-дрън и слагаш вати и дунапрен. Поне според мен....

rakim

niki033,къде живееш по дяволите?Имам предвид къде ще сложиш тва чудо? :shock:
540л Южна Америка

niki033

Цитат на: "rakim"niki033,къде живееш по дяволите?Имам предвид къде ще сложиш тва чудо? :shock:

Нали видя размерите :roll:  Не е мвого голям-диаметъра е 144см,а мазето 2*2м :lol:

NikolaV

Цитат на: "FLEXX"...А ако си "финансиран" си купи готов. Изваждаш всички керамики и дрън-дрън и слагаш вати и дунапрен. Поне според мен....
Защо???
А, Ники, както и да го погледнеш това си е аквариум и то голям. С вътрешен филтър няма да минеш според мен. Канистър си требе.
Иначе като идея... Вместо да забуташ рибата в мазето, където никой няма да я вижда, що по-добре не я дадеш на някой, който ще и се радва. В хола си примерно :-)

FLEXX

Цитат на: "nikolav"
Цитат на: "FLEXX"...А ако си "финансиран" си купи готов. Изваждаш всички керамики и дрън-дрън и слагаш вати и дунапрен. Поне според мен....
Защо???
А, Ники, както и да го погледнеш това си е аквариум и то голям. С вътрешен филтър няма да минеш според мен. Канистър си требе.
Иначе като идея... Вместо да забуташ рибата в мазето, където никой няма да я вижда, що по-добре не я дадеш на някой, който ще и се радва. В хола си примерно :-)

Щото говната ще затлачват всичко. Поне според мен.

NikolaV

Ватата ще се затлачи по-бързо. За това трябва комбинация. Ехаим приметно препоръчват подредба в този ред: керамика (обикновена), груба вата (дунапрен), пореста керамика (лава, друго), фина вата. Възможни са и други варианти естествено. Идеята е може би да се чисти по-често ватата и по-рядко другото. Аз чистя всичко накуп де...

niki033

Цитат на: "nikolav"
Цитат на: "FLEXX"...А ако си "финансиран" си купи готов. Изваждаш всички керамики и дрън-дрън и слагаш вати и дунапрен. Поне според мен....
Защо???
А, Ники, както и да го погледнеш това си е аквариум и то голям. С вътрешен филтър няма да минеш според мен. Канистър си требе.
Иначе като идея... Вместо да забуташ рибата в мазето, където никой няма да я вижда, що по-добре не я дадеш на някой, който ще и се радва. В хола си примерно :-)

Ще сложа Канистър то се видя :?  Няма да мина метър :twisted:
На рибата не и трябва някой да я вижда.Искам просто да се чувства добре :wink:

Similar topics (5)

43564

Публикации: 10
Прегледи: 4978

19499

Публикации: 24
Прегледи: 7639

1581

Публикации: 4
Прегледи: 3739

21669

Публикации: 45
Прегледи: 15117

34016

Започната от qvo


Публикации: 6
Прегледи: 2759