• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 06:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Хващане на рибка,във растителен аквариум.

Започната от niksanpih, 22.02.2015 08:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niksanpih

Колеги,наложи ми се изваждане на хелерите от общия ми аквариум и познайте...тотален неуспех.Моля,дайте акъл,как да се справя,без да изкореня всичко в аквариума.

pro_filer


niksanpih

Това с шишето го четох,но там пише че е капан за цихлиди.Незнам дали ще има ефект с хелерите.Ще го пробвам все пак.Моля хора с подобен проблем, да споделят как се справят в подобна ситуация.

Boqnov90

Клиновидна разбора и неон ела гледай как се гонят из аквариума  :duvar:
Търпение му е майката слагаш еътре кепа и стоиш неподвижно докато не дойдат на преден план след това с бавни движения придвижваш кепа към дадената рибка. Това е сложност няма само търпение :)

Борис Христов

Цитат на: niksanpih - 22.02.2015 10:19
Това с шишето го четох,но там пише че е капан за цихлиди.Незнам дали ще има ефект с хелерите.Ще го пробвам все пак.Моля хора с подобен проблем, да споделят как се справят в подобна ситуация.
Няма значение какви са рибките, капана работи.При по-дребните видове обаче има вероятност да се заклещят, опитвайки да излязат.

assensi

Ловил съм цихлиди нощно време. Когато е тъмно и рибите заспят - стават статични. Само тогава съм успявал. Успех!

pro_filer

Цитат на: niksanpih - 22.02.2015 10:19
Това с шишето го четох,но там пише че е капан за цихлиди.Незнам дали ще има ефект с хелерите.Ще го пробвам все пак.Моля хора с подобен проблем, да споделят как се справят в подобна ситуация.
Както написах по-горе аз успешно го ползвам при всеки рестарт и си спестявам много главоболия. Единствено коридорасите не влизат всички но при тях борбата е друга. Говоря за опита ми в холандец, т.е. растенията си бяха доста!  *ROFL* Дадох линка за пример понеже ми се стори подходящо обяснено всичко! В моя случай, понеже са дребни рибите не режа даже гърлото на бутилката... *DRINK*

wwladoo

Здравей!!!Ползвал съм метода с шишето -- подобно на тип ,,винтер,който се използва в природата за ловенето на дребни риби при риболов, много пъти в силно растителни аквариуми ,само че шишето е било по голямо/то зависи от броя риби за хващане/ С тази разлика,че съм закрепял две фунии изрязани от двете страни и съм ги привързвал от двете страни на цилиндъра от шишето и него съм привързвал с тънък кабел така че да стои хоризонтално във водата.Вътре съм слагал топче тубифекс да ги подмами и ефекта е почти на 100 проц след известно време всички са вътре да ядат.За хелери няма да има никакъв проблем да ги изловиш.Номера със спиране на осветлението  за няколко часа,когато се стъмни, и изведнъж светнеш и ловиш също работи но в първите минути докато не са се усетили но първият вариант е най-удачен.Има и вариант на ловене с две кепчета--но с по малък ефект от първият.Успех *DRINK*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

niksanpih

Благодаря на всички за бързите отговори.Ще пробвам всичко,описано по горе в коментарите.Ако не стане..... пускам въдицата. *DRINK*

Caxapa

@pro_filer  и  @wwladoo са го казали най точно. Номера с винтера е безотказен. Само  гърловината на капана е по-тясна, че уцелват широко изрязануия отвор и бягат понякога.

asito

Имах 6 броя Danio kyathit в единия аквариум.За седмица успях да хвана 5(исках да ги преместя в другия аквариум).Мнооого трудно.На тъмно,на светло,с глад и при хранене.Остана една.Отказах се.И с бутилка пробвах,не ще и не ще.Според мен,бутилката е много хубав капан,но за много страхливи риби не работи на 100%.А тази риба дето не можах да я хвана,постоянно се крие,много рядко яде с другите.Стрелка се периодично като огладнее много и това е.
Преди две години,с шишето излових всички барбуси.Един не можах,побърка ме и изнерви максимално.Много хитра риба беше.Като ме види с кепа и забива в храстите.Та нея я хванах като рестартирах аквариума :) Не можах нито с капан,нито с кепа...

Similar topics (5)

10267

Публикации: 7
Прегледи: 3744

1719

Публикации: 17
Прегледи: 10214

876

Започната от NikolaV


Публикации: 25
Прегледи: 14140

38621

Публикации: 11
Прегледи: 5095